Lietuvos plaukikai baigė pasirodymą Tokijo olimpinėse žaidynėse

Lietuvos komanda | © Vytautas Dranginis / LTOK

Penktadienį Tokijuje mūsų šalies plaukikai startavo paskutinėje rungtyje – komandinėje vyrų estafetėje 4 x 100 m kompleksiniu būdu. Antrajame atrankos plaukime dalyvavę Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, Deividas Margevičius ir Simonas Bilis finišavo septinti, tačiau kartu su brazilais buvo diskvalifikuoti ir jų užfiksuotas 13-as rezultatas (3.34,34) tarp 16 atrankoje startavusių komandų nebuvo įskaitytas.

Į baseiną per anksti (reakcijos laikas – -0,08 sek.) įšoko krūtine plaukęs A. Šidlauskas, kuris pakeitė pirmame etape startavusi Daną Rapšį. Pastarasis 100 m nugara įveikė per 54,71 sek. D. Rapšio asmeninis rekordas – 53,79 (2017 m.).

Deividas Margevičius ir Simonas Bilis individualių startų šiose olimpinėse žaidynėse neturėjo ir plaukė tik estafetėje. D. Margevičius įveikė etapą peteliške, o S. Bilis finišavo laisvuoju stiliumi.

Lietuvos rekordas nuo 2018 metų priklauso tiems patiems D. Rapšiui, A. Šidlauskui, D. Margevičiui ir S. Biliui – 3 min. 33,70 sek. Toks rezultatas jiems būtų leidęs užimti 11 vietą.

Su geriausiu rezultatu į finalą pateko Italijos plaukikų ketvertas (Thomas Ceccon, Nicolò Martinenghi, Federico Burdisso ir Alessandro Miressi) – 3 min. 30,02 sek. Finale taip pat varžysis Didžiosios Britanijos, Rusijos olimpinio komiteto (ROC), Kinijos, Japonijos, Australijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Kanados komandos.

Šia estafete Lietuvos plaukikai užbaigė savo pasirodymą Tokijo olimpiniame baseine. Iš visų Tokijuje startavusių šalies plaukikų geriausią rezultatą pademonstravo D. Rapšys, kuris 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale užėmė aštuntą vietą.

Kotryna Teterevkova plaukė 100 m krūtine pusfinalyje (atrankoje pagerino karjeros rekordą), A. Šidlauskas dalyvavo dviejuose pusfinaliuose – 100 ir 200 m plaukimo krūtine. O D. Rapšys, plaukdamas 400 m laisvuoju stiliumi ir 200 m kompleksiniu būdu, bei Giedrius Titenis, startavęs 100 m krūtine rungtyje, atrankos barjero neįveikė.

Lietuvos plaukikai iš Tokijo į Vilnių sugrįžta jau rugpjūčio 1 d. 23:55.