Lietuvos plaukikai pratęsė dalyvavimą „Mare Nostrum“ taurėje

50 m baseinas
  Varžybų svetainė
  Starto protokolai
  Rezultatai

Savaitgalį pirmajame „Mare Nostrum“ taurės varžybų etape Monake pasirodę Lietuvos plaukikai Ugnė Mažutaitytė ir Giedrius Titenis tęsė dalyvavimą antrajame jos etape Prancūzijoje. Dvi dienas trukusiose varžybose U. Mažutaitytė ketino plaukti moterų 50, 100 ir 200 m nugara rungtyse, o G. Titenis – vyrų 50, 100 ir 200 m krūtine distancijose, tačiau pastarojoje nestartavo.

Abiems lietuviams varžybos susiklostė ne itin sėkmingai. Ugnė Mažutaitytė antradienį pateko į moterų 50 ir 200 m nugara B finalus, tačiau abiejuose užėmė 6-ą vietą ir bendroje įskaitoje liko 14-a. Trečiadienį vykusioje moterų 100 m nugara atrankoje lietuvė parodė 17-ą rezultatą ir iš tolimesnės varžybų kovos pasitraukė. Giedriui Titeniui tiek vyrų 50, tiek ir 100 m krūtine rungtyse taip pat pritrūko greičio. Jo užfiksuotų rezultatų atrankose neužteko užsitikrinti tiesioginio patekimo į vakarinius finalus – anykštėnui atiteko 18-a ir 17-a vietos. Tiesa, 11-as atrankoje buvęs vokietis Marco Koch prieš vyrų 50 m krūtine B finalą nusprendė jame nestartuoti, todėl atsirado laisva vieta atsarginiam plaukikui, kurią ir užėmė G. Titenis. Lietuvis pagerino savo rytinį rezultatą ir finišavo antras, o bendroje įskaitoje užėmė 10-ą vietą.

Šis taurės etapas įtrauktas į Tokijo žaidynių kvalifikacinių varžybų sąrašą, todėl visi čia plaukiantys dalyviai galėjo vykdyti normatyvus į kitų metų vasaros olimpiadą. Tokios kontrolinės važybos artėjant pasaulio plaukimo čempionatui leidžia sportininkams įvertinti savo pasiruošimą ir pasitikrinti jėgas su stipriausiais plaukikais.

Trečiasis „Mare Nostrum“ etapas numatytas birželio 15–16 dienomis Ispanijoje, Barselonoje.