Druskininkuose prasidėjo atviras Lietuvos plaukimo (25 m) čempionatas

Dariaus Kibirkščio nuotr.

Gruodžio 15-17 Druskininkai 25 m baseinas Nuostatai Rezultatai Rekomendacijos

Ketvirtadienį Druskininkuose prasidėjo tris dienas truksiantis atviras Lietuvos plaukimo čempionatas trumpajame 25 m baseine.

Dalyvauti šiose varžybose užsiregistravo 240 sportininkų, o šeimininkams lietuviams čia konkurenciją palaiko plaukikai iš Latvijos, Estijos ir Ukrainos bei į Lietuvą sugrįžę tautiečiai, atstovaujantys užsienio klubams.

Nors čempionate nėra Rūtos Meilutytės, Dano Rapšio ir Andriaus Šidlausko, kurie šią savaitę varžosi pasaulio plaukimo čempionate trumpajame 25 m baseine Melburne, Australijoje, tarp dalyvių yra nemažai kitų šio sezono Lietuvos reitingo lyderių.

Savo jėgas šiame čempionate pasitikrina ir Lietuvos aklųjų sporto federacijos plaukikai – paralimpietis Edgaras Matakas, Karolina Voiciukaitė, Simonas Žvirblis ir Danielius Mikalauskas.

Pirmąją dieną sportininkai varžėsi 200 m l. stiliumi, 100 m krūtine, 100 m nugara, 50 m peteliške, 200 m kompl. būdu, 800 ir 1500 m l. stiliumi rungtyse. Dalyvių taip pat laukė ir komandinės estafetės.

Geriausiai atrankose pasirodę sportininkai pateko į vakare vyksiančius B (dėl 9-16 vietų) ir A (dėl 1-8 vietų) finalinius plaukimus.

Rytinės dalies transliacija (nuo 11.00 val.)

Rytinėje varžybų dalyje paaiškėjo ir pirmieji čempionato prizininkai.

Moterų 800 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje nugalėjo Ukrainos sportininkė Mariia Horodnia (8.45,42 min.). Sidabras atiteko Sostinės sporto centro auklėtinei Virginijai Volodkaitei (9.27,84 min.), o bronzą iškovojo jaunoji Varėnos plaukikė Ieva Jurkūnaitė (9.31,09 min.). Abi lietuvės sėkmingai pasigerino asmeninius rezultatus.

Vyrų 1500 m plaukimo laisvuoju stiliumi čempionu tapo Oleksandr Strilets’kyy (15:21.13) iš Ukrainos. Vicečempiono titulas atiteko kauniečiui Džiugui Miškiniui (15.36,58 min.), trečią vietą užėmė Kostas Vaičiūnas (15.58,44 min.) iš Panevėžio. K. Vaičiūnas pasigerino asmeninį rekordą (17.05,61 min.).

Vyrų estafetėje 4 x 100 m kompleksiniu būdu greičiausi buvo ukrainiečiai (3.34,44 min.). Jie pranoko Panevėžio Žemynos plaukikus – Arminą Murėną, Tautvydą Sutkų, Nedą Giedraitį ir Nikitą Belovą (3.48,66 min.). Bronza atiteko dar vienam ukrainiečių ketvertui (3.51,52 min.).

Analogiškoje moterų estafetėje taip pat laimėjo Ukrainos komanda (4.17,11 min.). Sidabro medalius čia pelnė Kauno plaukimo mokyklos auklėtinės – Radvilė Kerševičiūtė, Agnė Šeleikaitė, Liepa Urbutytė, Laura Šliburytė (4.24,17 min.), o trečios (4.27,91 min.) buvo Sostinės sporto centro plaukikės (Stela Švenčionytė, Ieva Skirmantaitė, Liepa Veronika Borevičiūtė ir Vanesa Volodkaitė).

Vakarinę varžybų dalį pradėjo 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtis. Moterų A finale auksą užtikrinama persvara prieš varžoves iškovojo ukrainietė Karyna Snitko (1.58,74 min.). Sidabras atiteko šiaulietei Patricijai Geriksonaitei (2.05.01 min.), bronzą pelnė karjeros rekordą pasigerinusi vilnietė Stela Švenčionytė (2.05,80 min.), nuo kurios tik 0,01 sek. atsiliko Ieva Visockaitė iš Kauno.

Stipriausiame vyrų finale greičiausias buvo panevėžietis Tomas Navikonis (1.44,39 min.). Jam iššūkį metęs klaipėdietis Daniil Pancerevas finišavo antras (1.45,01 min.) ir pasigerino ryte užfiksuotą asmeninį rekordą (1.45,97 min.). Trečias atplaukė Rokas Jazdauskas (1.47,96 min.) iš Panevėžio.

„Pirmasis startas rytinėje varžybų dalyje buvo sunkus, nes praėjusią savaitę plaukėme Nordic čempionate. Esu pavargęs po jo, bet vakare buvo tikrai geriau, džiaugiuosi“, – savo pasirodymą pirmąją varžybų dieną įvertino T. Navikonis.

Tomas Navikonis | Dariaus Kibirkščio nuotr.

Moterų 100 m plaukimo krūtine rungtyje šalies čempione tapo Agnė Šeleikaitė. Užtikrintai visos distancijos metu pirmavusi kaunietė finišavo per 1 min. 8,63 sek. Antrą vietą užėmė jos komandos draugė Guoda Stančikaitė (1.11,75 min.), bronzą pelnė su nauju karjeros rekordu finišavusi marijampolietė Rugilė Abračinskaitė (1.12,13 min.).

Analogiškoje vyrų rungtyje visas tris prizines vietas pasidalino Ukrainos sportininkai. Nugalėjo Maksym Ovchinnikov (58,57 sek.), vienintelis distanciją įveikęs greičiau nei per minutę. Jis aplenkė Maksym Tkachuk (1.00,53 min.) ir David Kyzymenko (1.00,97 min.). Arčiausiai prizininkų buvo karjeros rekordą pasigerinęs Nojus Šikorskis (1.01,73 min.) iš Marijampolės.

Moterų 100 m plaukimo nugara finale iki paskutinės akimirkos nebuvo aiški jo nugalėtoja. Nors pirmuosius 50 m stipriau pradėjo Emilija Pociūtė, Patricija Geriksonaitė paskutiniuose metruose aplenkė komandos draugę ir finišavo pirmoji (1.02,84 min.). Abi šiaulietes skyrė vos 0,05 sek.  E. Pociūtė pranoko ryte pasiektą asmeninį rekordą (1.04,59 min.). Bronzos medalį čia iškovojo Paulina Pekūnaitė (1.03,08 min.) iš Klaipėdos.

Emilija Pociūtė | Dariaus Kibirkščio nuotr.

Šios rungties vyrų finaliniame plaukime čempionu tapo kaunietis Erikas Grigaitis (52,80 sek.), 0,03 sek. pasigerinęs karjeros rekordą. Sidabras atiteko kitam Kauno plaukimo mokyklos sportininkui Kajui Stankevičiui (53,70 sek.). Jis irgi pranoko asmeninį rekordą (53.76 sek.). Trečias finišavo klaipėdietis Edvinas Česnakas (55,02 sek.).

Erikas Grigaitis | Dariaus Kibirkščio nuotr.

Moterų 50 m plaukimo peteliške finale užtikrintai nugalėjo ukrainietė Anna  Zagorovs’ka (27,14 sek.). Vicečempione tapo Radvilė Kerševičiūtė (27,89 sek.). Kauno plaukimo mokyklos auklėtinė sėkmingai pasigerino karjeros rekordą (27,89 sek.). Trečia atplaukė estė Anete Bollverk (28,66 sek.).

Į vyrų 50 m A finalą nepavyko patekti nei vienam lietuviui. Čia nugalėtoju tapo estas Cevin Anders Siim (23,98 sek.), pranokęs ukrainietį Ivan Harbarchuk (24,03 sek.) ir jo tautietį Yegor Romaniuk (24,16 sek.).

B finale nugalėtoju tapo panevėžietis Nedas Giedraitis, užfiksavęs naują asmeninį rekordą (24,40 sek.). Čia puikiai pasirodė ir Kauno sporto mokyklos „Startas“ auklėtinis Tajus Juška (25,01 sek.), 0,01 sek. pagerinęs sau priklausiusį šalies rekordą iki 15 metų.

Asmeninius pirmosios dienos čempionato dalyvių pasirodymus užbaigė 200 m kompleksinio plaukimo finalai.

Moterų finale pirmas dvi vietas užėmė ukrainietės Nikol Maniko (2.17,06 min.) ir Roksolana Suleimanova (2.17,22 min.). Bronza atiteko Šiaulių „Delfino“ plaukikei Guodai Tručinskaitei (2.18,44 min.).

Šios rungties vyrų finale Lietuvos čempionu tapo Daniil Pancerevas. Klaipėdietis finišavo per 1 min. 56,75 sek. ir gerokai pranoko savo karjeros rekordą (1.59,19 min.). Sidabras atiteko Ukrainos plaukikui Vadym Naumenko (1.58,44 min.), o trečias finišavo jo tautietis Oleksiy Grabarov (2.00,18 min.).

Paskutinėje ketvirtadienio rungtyje – mišrioje komandinėje estafetėje 4 po 100 m kompleksiniu būdu nugalėjo Ukrainos komanda (3.49,41 min.). Antrą vietą čia užėmė Kauno plaukimo mokyklos sportininkai – Erikas Grigaitis, Agnė Šeleikaitė, Radvilė Kerševičiūtė ir Arnas Čereška. Jų laikas – 3 min. 54,62 sek. Bronzos medalius iškovojo Panevėžio „Žemynos“ plaukikai – Beata Jakštaitė, Adomas Gatulis, Nedas Giedraitis ir Amelija Murėnaitė – 3 min. 55,41 sek.

Vakarinės dalies transliacija (nuo 18.00 val.)

Čempionatą galima stebėti tiesiogiai LTU Swimming Facebook paskyroje ir YouTube kanale bei portale LRT.lt.