Plaukimas

Lietuvos plaukimo bendruomenė rūpinasi karo pabėgėliais iš Ukrainos

Ukrainos treneris Varėnos sporto centre

Varėnos baseine plaukikus iš Ukrainos treniruoja pasaulio plaukimo čempionas | Varėnos rajono savivaldybės administracijos nuotr.

Nuo karo baisumų laikinai prieglobstį Lietuvoje suradę Ukrainos vaikai kasdienybę kuria naujuose namuose. Čia jie gali ne tik saugiai mokytis, bet ir dalyvauti popamokinėje veikloje ar tęsti sporto treniruotes.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, šiuo metu mūsų šalyje treniruojasi beveik pusantro tūkstančio jaunųjų sportininkų, tarp jų ir plaukikai iš Zaporožės, Dnipro, Rivnės ir kitų Ukrainos miestų.

Iš Ukrainos atvykusiems vaikams miestų ir rajonų savivaldybės pasiūlė nemokamas treniruotes sporto mokyklose. Šalies plaukimo klubai aktyviai integruoja vaikus į jau esamas sportines grupes, o taip pat priima pradinukus į vykdomas mokymo plaukti programas.

Lietuvos sporto universiteto (LSU) Treniravimo mokslo katedros docentė dr. Ilona Judita Zuozienė informavo, kad ukrainiečiams pasiūlyta įsijungti į LSU sporto centro komandas, o universiteto studentai aktyviai savanoriauja. Be to, LSU suteikė galimybę ukrainiečiams lankytis baseine komerciniu metu nemokamai.

Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) nariai ukrainiečius taip pat sutiko svetingai.

Vaikai iš Ukrainos sėkmingai papildė Kauno plaukimo mokyklos sportininkų gretas. Mokyklos direktorius ir LPF viceprezidentas Saulius Binevičius pasidžiaugė, kad Kauno miestas neliko abejingas Ukrainos žmonėms ir dar kovo 22 d. savivaldybės taryba priėmė sprendimą sportininkams, norintiems sportuoti Kauno mokyklose, užtikrinti nemokamą užimtumą. Lygiai taip pat prieglobstį Lietuvoje suradusių Ukrainos vaikų fiziniu aktyvumu rūpinasi sostinė Vilnius, Klaipėda ir kiti šalies miestai.

VšĮ plaukimo mokykla „Nemunas“ ne tik nemokamai priima vaikus į plaukimo pamokas, bet ir tiesiogiai padeda pabėgėlių šeimoms. Pasak organizacijos vadovo Romano Teličėno, jie padeda Ukrainos piliečiams įsidarbinti, o nuo karo pradžios papildomai informuoja lietuvius, kaip elgtis invazijos metu. Taip pat su prekių ženklais, kurie nepalieka Rusijos rinkos, nutraukiamos bendradarbiavimo sutartys.

LPF Vykdomojo komiteto narė Sigita Špokienė pasakojo, kad plaukimo akademija „Banga“ savo grupėse jau turi dvi dešimtis vaikų iš Ukrainos. Organizacija skyrė lėšų baseino aprangai įsigyti, o dėl plaukimo trenerės darbo kreipėsi ir su aukšto meistriškumo sportininkais dirbanti specialistė.

Varėnos sporto centras šiandien itin džiaugiasi galėdamas dirbti kartu su Ukrainos jaunių rinktinės vyriausiuoju treneriu, buvusiu pasaulio plaukimo čempionu Dimitrij Krajevskij. Jis su šeima iš Kamianskės miesto į Lietuvą atvyko prieš porą savaičių, kai treniruotis namuose tapo nesaugu.

Prieš tai D. Krajevskij treniravo ir varėniškę plaukikę Ievą Jurkūnaitę, kuri su šeima metus laiko gyveno Kamianskėje. Ši pažintis trenerį ir atvedė į Varėną. Padedant Lietuvos plaukimo federacijai, čia jis persikėlė su penkiais geriausiais savo plaukikais, iš kurių dvi merginos – nacionalinės jaunių rinktinės narės.

Ukrainos treneris Varėnos sporto centre

Varėnos rajono savivaldybės administracijos nuotr.

„Mano, kaip trenerio, pagrindinis tikslas sudaryti sąlygas mūsų sportininkams, kad šie galėtų treniruotis ir ruoštis svarbiausiems startams – artėja Europos jaunimo čempionatas, Europos jaunimo olimpinis festivalis“, – pagrindinius komandos tikslus vardino D. Krajevskij.

Plaukikai iš Ukrainos jau dalyvavo tarptautinėse varžybose „Dzūkijos taurė 2022“ Alytuje. Pasak trenerio, keletas jaunųjų plaukikų ketina pasitikrinti jėgas ir iškart po Velykų Klaipėdoje vyksiančiame Lietuvos plaukimo čempionate, o jau šį savaitgalį laukia startas tarptautinėse varžybose Kipre.

„Esu dėkingas už palaikymą Lietuvos plaukimo federacijos prezidentui Tomui Kučinskui. Apskritai, lietuviai ukrainiečiams padeda kaip tik gali. Sąlygos čia geros, viskas patinka. Baseinas Varėnoje nedidelis, bet esame patenkinti. Treniruotis taip pat važiuojame ir į Alytų“, – pasakojo treneris.

Nors pats pripažįsta, kad nežino, kaip viskas toliau klostysis, jis džiaugiasi galimybe toliau kryptingai siekti užsibrėžtų tikslų ir visomis išgalėmis padėti savo sportininkams, užtikrinant jų saugumą.

„Situacija namuose išlieka sudėtinga. Nors Kamianskė nėra bombarduojama, treniruotis nesaugu, kaukia perspėjimo sirenos, o iš netoli įsikūrusių didesnių miestų aidi sprogimai“, – padėtį namuose apibūdino D. Krajevskij.

Artimiausiu metu Alytuje treniruotes pradės ir daugiau Ukrainos plaukimo rinktinės narių. Dzūkijos sostinėje apsigyvens keliolika plaukikų su treneriais.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad yra įkūrusi pagalbos liniją laikiną prieglobstį mūsų šalyje radusiems ukrainiečių aukšto meistriškumo plaukikams, kad šie galėtų sėkmingai tęsti treniruotes ir netrukdomai ruoštis artimiausiems startams.


1.2proc reklama

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai