Klaipėdoje – Lietuvos plaukimo čempionato finišas, geriausiu plaukiku tapo A. Šidlauskas

Geriausi čempionato plaukikai (iš kairės): Tomas Navikonis, Edvinas Česnakas, Daniil Pancerevas, Kotryna Teterevkova, Andrius Šidlauskas, Erikas Grigaitis | Viktorijos Makovskajos nuotr.

Klaipėdos baseine net keturias dienas trukęs Lietuvos plaukimo čempionatas finišavo penktadienio vakarą. Paskutinę varžybų dieną sportininkai dalyvavo 200 m komb. b., 100 m l. stiliumi, 50 m l. stiliumi, 100 m krūtine, 50 m krūtine, 200 m peteliške ir 800 m l. stiliumi plaukimo rungtyse.

Vyrų 200 m plaukimo kompleksiniu būdu atranką laimėjo klaipėdietis Daniil Pancerevas (2:06.70), antras ryte buvo ukrainietis Oleksandr Denysov (2:08.67), o trečias – panevėžietis Andrius Šidlauskas (2:08.67). Lietuvos rekordas šioje rungtyje priklauso Danui Rapšiui (1:59.14).

Moterų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi kvalifikacijoje su geriausiu rezultatu į A finalą pateko Sostinės sporto centrui atstovaujanti Smiltė Plytnykaitė (57.94). Europos jaunimo čempionato normatyvas šioje rungtyje yra 56,66 sek.

Julius Bačkulis iš Anykščių šįryt buvo greičiausias vyrų 50 m l. stiliumi atrankoje. Distanciją jis įveikė per 23,35 sek. Su antru rezultatu į finalą pateko Panevėžio Žemynos auklėtinis Tomas Navikonis (23.60).

Moterų 100 m plaukimo krūtine finale šį vakarą viduriniuose takeliuose turėtų plaukti vilnietė Kotryna Teterevkova (1:08.09) ir kaunietė Rūta Meilutytė (1:08.42). Trečia tarp 25 atrankos dalyvių ryte buvo Kauno sporto mokyklos Startas auklėtinė Karilė Ališauskaitė (1:12.09).

Perpus trumpesnėje vyrų distancijoje šįryt pats greičiausias buvo A. Šidlauskas (27.98). Pasaulio čempionato A normatyvas vyrų 50 m krūtine rungtyje yra 27,33 sek.

Po rytinių atrankų vyko finaliniai vyrų ir moterų 800 m l. stiliumi plaukimai.

Lietuvos čempionu čia tapo Džiugas Miškinis (8:25.86), pranokęs ukrainiečius Nikitą Ostapenko (8:29.24) ir Danylo Chobanian (8:42.61). Dž. Miškinio užfiksuotas laikas naujas jo karjeros rekordas.

Moterų grupėje šalies čempione tapo Norvegijos lietuvė Haide Nikelis (9:24.03). Jai taip pat vyko pasigerinti asmeninį rekordą (9:34.44). Sidabras atiteko Izraelio atstovei Avital Flaishman (9:29.92), o bronzą pelnė panevėžietė Austė Backevičiūtė (9:36.58).

Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi A finale dar vieną čempiono titulą iškovojo Andrius Šidlauskas. Distanciją jis įveikė per 2 min. 2,86 sek. ir aplenkė Europos jaunimo čempionato normatyvą (2:05.38) įvykdžiusį Daniil Pancerevą (2:04.61 PB). Trečią vietą užėmė Eimantas Milius (2:05.72).
Dar vieną Europos jaunimo čempionato normatyvą moterų 100 m plaukimo l. stiliumi A finale įvykdė Smiltė Plytnykaitė. Lietuvos čempionė finišavo per 56,58 sek. ir pasigerino asmeninį rekordą. Antrą vietą užėmė Marija Romanovskaja (58.13), o bronza atiteko Patricijai Kondraškaitei (58.63).
Vyrų 50 m plaukimo l. stiliumi A finale aukso medalį iškovojo Tomas Navikonis (23.12). Jis ir tik 0,03 sek. aplenkė Julių Bačkulį (23.15). Abu plaukikai pasigerino asmeninius rekordus. Bronza atiteko ukrainiečiui Bohdan Shelipov (23.77).
Intriguojančiame moterų 100 m plaukimo krūtine A finale vyko atkakli kova iki paskutinių metrų. Įpusėjus distancijai priekyje buvo Rūta Meilutytė, tačiau Kotryna Teterevkova antrąją distancijos dalį buvo kiek greitesnė ir finišavo pirma (1:07.01). Tik 0,06 sek. jai nusileidusi R. Meilutytė iškovojo sidabrą ir užtikrintai įvykdė normatyvą į pasaulio čempionatą (1:07.43). Trečią vietą užėmė Agnė Šeleikaitė (1:11.12).

„Čempionate esu tik dvi dienas, Kotryna, jei neklystu, plaukė per visas. O varžybas vertinu kaip visada – gerai“, – po apdovanojimų ceremonijos kalbėjo R. Meilutytė.

„Sugrįžus po kalnų forma tikrai nėra geriausia, bet džiaugiuosi savo pasirodymu 400 m kompleksinio plaukimo rungtyje, kur pagerinau Lietuvos rekordą ir savo asmeninį rezultatą. O plaukimuose krūtine buvau toli nuo geriausių pasiekimų, bet tokiam apšilimui prieš pasaulio čempionatą tikrai viskas gerai“, – sakė K. Teterevkova.

„Mūsų rinktinėje labai mažai merginų, tad labai didelis pliusas, kad yra dar viena mergina, galime viena kitą palaikyti, o su vaikinais yra šiek tiek sunkiau“, – apie bendras treniruotes kalbėjo šalies čempionė.

„Visada smagu turėti moterišką kompaniją, trūksta merginų. O šiaip mes vienas kitą labai palaikome, nors dirbame kiekvienas gan skirtingai“, – pridūrė R. Meilutytė.

Linkėjimus artimiesiems perdavusios merginos taip pat kvietė nesustoti ir toliau padėti nuo Rusijos karo kenčiantiems ukrainiečiams.

„Ir palaikykite Ukrainą visi – toliau remkite ir aukokite“, – ragino R. Meilutytė.

Visai nedaug iki bronzos medalio pritrūko Karilei Ališauskaitei (1:11.35), o penkta finišavusi Guoda Stančikaitė (1:12.79) įvykdė atrankos į Europos jaunimo olimpinį festivalį normatyvą (1:13.00).
50 m plaukimo krūtine rungties čempionu tapo Andrius Šidlauskas. Panevėžietis distanciją įveikė su nauju asmeniniu rekordu 27,39 sek. ir vos neįvykdė pasaulio čempionato normatyvo (27.33).

„Mums ši ketvirta čempionato diena yra kaip pagalbinė. Tikrai plaukti yra ir lengviau, ir pailsėti laiko yra. Visai man patinka. Už kitus plaukikus negaliu pasakyti, bet man asmeniškai ta papildoma diena padeda atsipalaiduoti, neįprastą čempionato trukmę įvertino A. Šidlauskas. – Prieš šį čempionatą tikslai buvo paprasti – pasižiūrėti savo technines klaidas, jas paskui ištaisyti iki pasaulio, Europos čempionato. Manyčiau, tikrai pavyko pasižiūrėti, kiek patobulėjau.“

Sidabro medalis atiteko Adomui Gatuliui (29.40), o bronzą pelnė Rytis Liuberskis (29.49). Abu plaukikai taip pat sėkmingai pasigerino karjeros rekordus, o B finale plaukęs ir jame trečią vietą užėmęs Arnas Augustinavičius (30.21) užfiksavo naują savo bendraamžių iki 15 metų rekordą.

Moterų 200 m plaukimo peteliške finaliniame plaukime dar vieną čempionato auksą iškovojo latvė Ieva Maluka (2:21.54), pranokusi asmeninį rekordą pasigerinusią Radvilę Kerševičiūtę (2:22.42) ir ukrainietę Anną Zahorovską (2:29.41).

Čempionato programą užbaigė komandinės vyrų ir moterų estafetės 4 po 200 m l. stiliumi.

Vyrų estafetėje nugalėjo Lietuvos jaunimo rinktinė (Daniil Pancerevas, Rokas Jazdauskas, Tomas Lukminas ir Danielis Kvederis), finišavusi per 7 min. 32.89 sek.

Analogiškoje moterų rungtyje su nauju Lietuvos merginų iki 17 metų rekordu auksą pelnė šalies jaunimo rinktinė – Vytė Gelažytė, Patricija Geriksonaitė, Haide Nikelis ir Smiltė Plytnykaitė (8:41.15). O šalies mergaičių iki 13 metų rekordą užfiksavo Aristėja Kriovaitė, Ugnė Kaftanikaitė, Austėja, Adomaitytė ir Ieva Jurkūnaitė. Kauno plaukimo mokyklos jaunosios sportininkės finišavo per 9 min. 25,93 sek.

Geriausiu čempionato plaukiku surinkęs 2560 taškų tapo Andrius Šidlauskas. Antroji vieta atiteko Tomui Navikoniui (2488), o trečia bendroje plaukikų įskaitoje buvo Kotryna Teterevkova (2484).

B/A finalų vaizdo įrašas

LIETUVOS ČEMPIONAI

2021 Rungtis 2022
Marcel WAGROWSKI (POL) 2:00.97 200 m komb. b., vyr. Andrius ŠIDLAUSKAS 2:02.86
Dominika KOSSAKOWSKA (POL) 55.90 100 m l. stiliumi, mot. Smiltė PLYTNYKAITĖ 56.58

POL – Lenkija, KAZ – Kazachstanas, LAT – Latvija

Lietuvos plaukimo čempionatas yra įtrauktas į oficialius Tarptautinės vandens sporto federacijos (FINA) ir Europos plaukimo lygos (LEN) varžybų kalendorius, tad visi Klaipėdoje startuojantys plaukikai gali vykdyti normatyvus į svarbiausias sezono varžybas, tarp jų ir pasaulio bei Europos plaukimo čempionatus.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad pasaulio čempionato „A“ normatyvus sėkmingai yra įvykdę Danas Rapšys (200 ir 400 m l. stiliumi), Andrius Šidlauskas (100 ir 200 m krūtine), Rūta Meilutytė (50 m krūtine) ir Kotryna Teterevkova (50, 100 ir 200 m krūtine). Sportininkai normatyvus FINA patvirtintose varžybose dar gali vykdyti iki gegužės 15 dienos.

Kartu su Lietuvos čempionatu užsibaigs mūsų plaukikų atrankos į LEN Europos jaunimo čempionatą, Europos jaunimo olimpinį festivalį, LEN Europos plaukimo čempionatą ir FINA pasaulio jaunimo čempionatą.

Varžybas žiūrovams galima stebėti gyvai iš organizatorių numatytų vietų Klaipėdos baseino tribūnose (laikantis saugaus atstumo; kaukių arba respiratorių dėvėjimas rekomenduojamas). Čempionatą transliuoja portalas LRT.lt, o taip pat stebėti varžybas galima Lietuvos plaukimo federacijos (LTU Swimming) Facebook ir YouTube paskyrose.

*Lietuvos plaukimo čempionato nuostatų 12.8 ir 12.9 punktus laikyti negaliojančiais