Kaune finišavo Lietuvos plaukimo čempionatas, Smiltė Plytnykaitė pagerino šalies moterų rekordą

Smiltė Plytnykaitė / Dariaus Kibirkščio/LPF nuotr.

Balandžio 12–15 (Trečiadienis – Šeštadienis)
Kaunas, „Girstučio“ baseinas (50 m)
Atranka į OŽ 2024, PČ 2023, U23 EČ 2023, EJČ 2023, EJOF 2023
Nuostatai / Rekomendacijos
Rezultatai
Transliacija

Kauno „Girstučio“ baseine baigėsi atvirasis Lietuvos plaukimo čempionatas. Šeštadienį varžybų dalyviai išsidalino paskutiniuosius medalių komplektus, o susumavus visų keturių dienų rezultatus paaiškėjo ir geriausi čempionato plaukikai.

FINALŲ VAIZDO ĮRAŠAS

100 m l. stiliumi, moterys

Lietuvos rekordas: 54.94 – Rūta Meilutytė (2013)
FINA A normatyvas: 54.25
Olimpinis OQT normatyvas: 53.61
Lietuvos čempione moterų 100 m plaukimo l. stiliumi rungtyje tapusi 16-metė Smiltė Plytnykaitė pagerino šalies moterų rekordą.
Sostinės sporto centro auklėtinė distanciją įveikė per 54,74 sek. ir 0,20 sek. pranoko Rūtai Meilutytei priklausiusį pasiekimą (54,94 sek.).
„Negalėjau patikėti, net nebuvo jokios minties. Galvojau, kad tikrai galiu, bet kad būtent per šias varžybas pavyks pasiekti rekordą nesitikėjau. Labai džiaugiuosi, kad visas tas darbas atsipirko“, – emocijomis po finišo pasidalijo S. Plytnykaitė.
Antroji finišavo Silvija Statkevičius (56,86 sek.), trečia atplaukė Patricija Kondraškaitė (57,07 sek.).

400 m l. stiliumi, vyrai

Lietuvos rekordas: 3:43.36 – Danas Rapšys (2019)
FINA A normatyvas: 3:48.15
Olimpinis OQT normatyvas: 3:46.78

Vyrų 400 m plaukimo l. stiliumi A finale nugalėjo klaipėdietis Danielis Kvederis (4.00,07 min.), aplenkęs Kostą Vaičiūną (4:03.17 min.) ir libanietį Simon Doueihy (4.03,21 min.).

200 m peteliške, moterys

Lietuvos rekordas: 2:18.29 - Beatričė Kanapienytė (2016)
FINA A normatyvas: 2:09.21
Olimpinis OQT normatyvas: 2:08.43

Moterų 200 m plaukimo peteliške rungtyje šalies čempione tapo Liepa Veronika Borevičiūtė. Jaunoji Sostinės sporto centro plaukikė finišavo per 2 min. 28,23 sek., pasigerino karjeros rekordą (2.30,03 min.) ir aplenkė sidabrą iškovojusią Radvilę Kerševičiūtę (2.28,82 min.). Trečia atplaukė Saulė Janutėnaitė (2.40,55 min.).

100 m peteliške, vyrai

Lietuvos rekordas: 52.55 – Deividas Margevičius (2019)
FINA A normatyvas: 51.96
Olimpinis OQT normatyvas: 51.67

Vyrų 100 m plaukimo peteliške kvalifikacijoje puikiai pasirodė Tajus Juška. Kaunietis atrankoje užfiksavo 56,32 sek. rezultatą, pranoko sau priklausiusį šalies vaikinų iki 15 metų rekordą (56,69 sek.) ir aštuntu numeriu pateko į A finalą.

Finale T. Juška buvo dar greitesnis – nuotolį įveikė septintas (56,01 sek.), o nugalėtoju tapo asmeninį rekordą pasigerinęs panevėžietis Andrius Šidlauskas (53,34 sek.), pranokęs Edviną Česnaką (55,01 sek.) ir Emilį Atkočiūną (55,28 sek.).

Tajus Juška / Dariaus Kibirkščio/LPF nuotr.

Šiame čempionate T. Juška net septynis kartus gerino savo bendraamžių iki 15 metų pasiekimus.

100 m krūtine, moterys

Lietuvos rekordas: 1:04.35 – Rūta Meilutytė (2013)
FINA A normatyvas: 1:07.35
Olimpinis OQT normatyvas: 1:06.79

Moterų 100 m plaukimo krūtine A finalas baigėsi Kotrynos Teterevkovos pergale. Vilnietė finišavo per 1 min. 7,53 sek. Sidabras atiteko estei Mariai Romanjuk (1:08.68 min.), o bronzą pelnė Agnė Šeleikaitė (1.10,93 min.).

50 m krūtine, vyrai

Lietuvos rekordas: 27.20 – Giedrius Titenis (2015)
FINA A normatyvas: 27.33

Vyrų 50 m plaukimo krūtine  A finale niekas neprilygo Andriui Šidlauskui (27,56 sek.). Jis aplenkė estą Alaną Gritsoką (29,34 sek.) ir Rytį Liuberskį (29,49 sek.).

200 m kompl. būdu, moterys

Lietuvos rekordas: 2:12.32 – Rūta Meilutytė (2013)
FINA A normatyvas: 2:12.98
Olimpinis OQT normatyvas: 2:11.47

Individualius sportininkų pasirodymus čempionate užbaigė 200 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtis. Moterų A finale čempione tapo Estijos plaukikė Maria Romanjuk (2.19,39 min.), o vicečempionės titulą iškovojo Guoda Tručinskaitė (2.23,35 min.). Bronzą pelnė Ieva Nainytė (2.25,13 min.).

200 m kompl. būdu, vyrai

Lietuvos rekordas: 1:59.14 – Danas Rapšys (2019)
FINA A normatyvas: 1:59.53
Olimpinis OQT normatyvas: 1:57.94

Analogiškame vyrų finale nugalėjo latvis Kristaps Mikelsons (2.03,89 min.). Jis aplenkė panevėžietį Adomą Gatulį (2.07,03 min.) ir Ahmadą Safiye (2.10,16 min.) iš Libano.

4 x 200 m l. stiliumi, moterys

Lietuvos rekordas: 8:19.38 – Silvija Statkevičius, Marija Romanovskaja, Patricija Geriksonaitė, Smiltė Plytnykaitė (2022)

Moterų estafetėje 4 po 200 m l. stiliumi  į bendrą jaunimo komandą susibūrusios ir dėl prizinių vietų nesivaržiusios Silvija Statkevičius, Marija Romanovskaja, Smiltė Plytnykaitė ir Stela Švenčionytė užfiksavo naują Lietuvos rekordą. Jaunosios plaukikės finišavo per 8 min. 17,51  sek. Ankstesnis Lietuvos rekordas buvo 8 min. 19,38 sek.

Silvija Statkevičius, Marija Romanovskaja, Smiltė Plytnykaitė ir Stela Švenčionytė / Dariaus Kibirkščio/LPF nuotr.

Šalies čempionėmis tapo Kauno plaukimo mokyklos sportininkės Ieva Visockaitė, Ieva Nainytė, Rusnė Vasiliauskaitė ir Ugnė Pečiulytė. Jos estafetę įveikė per 8 min. 45,51 sek.

4 x 200 m l. stiliumi, vyrai

Lietuvos rekordas: 7:21.04 – Danas Rapšys, Daniil Pancerevas, Tomas Sungaila, Tomas Navikonis (2022)

Vyrų estafetėje pergalingai finišavo „Žemyniečiai“. Kristupas Trepočka, Rokas Jazdauskas, Kostas Vaičiūnas ir Matas Činga parodė 7 min. 36,72 sek. rezultatą, o septintą vietą užėmę Žygimantas Tautvydas, Ignas Norkevičius, Emilis Panumis ir Martynas Bernotas iš Kauno plaukimo mokyklos pagerino šalies vaikinų iki 15 metų rekordą. Nuo šiol jis – 8 min. 22,59 sek.

Geriausiu čempionato plaukiku (pagal trijų olimpinių rungčių FINA reitingo sumą) tapo keturis aukso medalius čempionate iškovojęs Andrius Šidlauskas, surinkęs 2522 taškus. Antrąją vietą pelnė Kotryna Teterevkova (2446 tšk.), vos 3 taškais aplenkusi Smiltę Plytnykaitę. Į lyderių ketvertą taip pat pateko ir Erikas Grigaitis (2402 tšk.).

GERIAUSI ČEMPIONATO PLAUKIKAI

1. Andrius ŠIDLAUSKAS (Panevėžio „Žemyna“) – 2522 tšk.
2. Kotryna TETEREVKOVA (Sostinės SC) – 2446 tšk.
3. Smiltė PLYTNYKAITĖ (Sostinės SC) – 2443 tšk.
4. Erikas GRIGAITIS (Kauno PM) – 2402 tšk.
5. Maria ROMANJUK (Spordiklubi Garant) – 2354 tšk.
6. Simon DOUEIHY (Lebanon) – 2320 tšk.

Rytinių plaukimų vaizdo įrašas

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad varžybų dalyviai gali ne tik vykdyti kvalifikacinius normatyvus į liepos 23–30 dienomis Fukuokoje, Japonijoje, vyksiantį „World Aquatics“ pasaulio plaukimo čempionatą, bet ir vasaros olimpines žaidynes, kurios kitąmet bus surengtos Paryžiuje.

Po Lietuvos čempionato taip pat turėtų paaiškėti, kas atstovaus Lietuvai Europos jaunimo plaukimo čempionate, Europos jaunimo olimpiniame festivalyje bei pirmą kartą vyksiančiame Europos U23 plaukimo čempionate.

Visus plaukimus kiekvieną dieną tiesiogiai galima stebėti LTU Swimming Facebook ir YouTube kanale bei portale delfi.lt.

Čempionatą organizuoja Lietuvos plaukimo federacija, varžybų partneris – „Girstučio“ baseinas.