Liepos 10 d. Poznanėje (Lenkija) prasideda 4 dienas truksiantis Europos jaunimo plaukimo čempionatas. 510 plaukikų (285 vaikinai ir 225 merginos) atstovaujantys 42 Europos valstybes kovos dėl 44 medalių komplektų. Lietuvai atstovaus 7 plaukikai: Rūta Meilutytė, Ugnė Mažutaitytė, Danas Rapšys, Povilas Strazdas, Deividas Margevičius, Mantas Auruškevičius ir Jevgenij Rogožin.

Varžybų rezultatai Medaliai Finalai Pusfinaliai
Live streaming . 5 12 15

Penktoji varžybų diena – Auksas Rūtai Meilutytei

Ruta_Meilutyte_Poznane_AuksasRūta Meilutyte užtikrintai laimėjo 100 m krūtine nuotolį (1.05,48 min.) čempionato rekordas.
Povilas Strazdas 200 m lst (1.50,77 min.) 7-ta vieta.
Ugnė Mažytaityte 100 m nugara (1.03,44 min.) 6-ta vieta.
Deividas Margevičius 100 m peteliške (54,59 sek.) 7-ta vieta.
Lietuvos vaikinų rinktinė 4 x 100 komb.(3.43,56 min.) 4-ta vieta.

Jevgenij Rogožin 50 m lst parengiamuosiuose plaukimuose (23,82 sek.) 27-ta vieta.

Ketvirtoji varžybų diena - Auksas D.Rapšiui, R.Meilutytes sidabras, LR ir CR

Danas_Rapsys_AuksasDanas Rapšys 200 m nugara nuotolyje tapo Europos jaunimo čempionu (1.59,31 min.)
Rūta Meilutytė 50 m lst nuotolyje iškovojo sidabro medalį (25,26 min.)
Lietuvos rekordas. 100 m krūtine pusfinalyje nuotolį įveikė per 1.06,92 min. ir pirmu numeriu pateko į rungties finalą bei pagerino Europos jaunimo čempionatų rekordą.

Povilas Strazdas 200 m lst pusfinalyje (1.51,32 min.) finišavo 7-as ir papuolė į rungties finalą.
Deividas Margevičius 100 m peteliške pusfinalyje (54,61 sek.) atplaukė 8-as ir taip pat papuolė į rungties finalą.
Ugnė Mažutaitytė 100 m nugara pusfinalyje (1.03,85 min.) finišavo 7-ta ir pateko į rungties finalą.
Mantas Auruškevičius 100 m krūtine pusfinalyje iškovojo 12-tą vietą (1.03,70 min.).

Jevgenij Rogožin 100 m peteliške kvalifikacijoje liko 45-tas (58,26 sek.).

Trečioji varžybų diena

Povilas_StrazdasPovilas strazdas 200 m konpl. pl. finale (2.03,36 min.) 4-ta vieta.
Danas Rapšys plaukdamas 200 m nugara (1.59,65 min.) pirmu numeriu pateko į rungties finalą.
Ugnė Mažutaitytė 50 m nugara pusfinalyje (30,11 sek.) 13 vieta.

Mantas Auruškevičius 50 m krūtine (29,92 sek.) 31 vieta.

Antroji varžybų diena - 2 sidabro medaliai!

Danas_RapsysUgne_MazutaityteKetvirtadienį Europos jaunimo čempionate iškovoti net 2 sidabro medaliai. Vicečempionais tapo Danas Rapšys 100 m nugara nuotolyje (55,44 sek.) ir Ugnė Mažutaitytė 200 m nugara nuotolyje (2.14,28 min.) Sveikiname sportininkus ir jų trenerius.

Mantas Auruškevičius 200 m krūtine finale iškovojo 6-tą vietą (2.17,32 min.)

Jevgenij Rogožin 100 m lst parengiamuosiuose plaukimuose nuotolį įveikė per 51,48 sek. ir pateko į pusfinalį, kuriame plaukė šiek tiek lėčiau (52,09 sek.) ir liko 20-as.

Deividas Margevičius 200 m peteliške pusfinalyje užėmė 19-tą vietą (2.05,05 min.)

Povilas Strazdas 200 m komp. pl. pusfinalyje nuotolį įveikė per 2.04,11 min. ir iškopė į rytoj vyksiantį finalą.

Pirmoji varžybų diena

D.Margevičius 50 m peteliške įveikė per 24,74 sek. ir, atrankoje užėmęs 6-ąją vietą, pateko į pusfinalį. Kovą dėl kelialapio į finalą tęs ir D.Rapšys (100 m nugara - 56,4 sek.; 4-oji vieta atrankoje),  M.Auruškevičius (200 m krūtine - 2 min. 18,9 sek., 15-oji vieta atrankoje). Sėkmingiausiai atrankoje pasirodė U. Mažutaitytė. 200 m nugara ji nuplaukė per 2 min. 14,08 sek. ir, pasiekusi Lietuvos rekordą, užėmė trečiąją vietą. Ankstesnis šalies rekordas taip pat priklausė šiai plaukikei - 2 min. 15,5 sek.

P.Strazdas 400 m nuotolyje laisvuoju stiliumi liko 17-tas (3 min. 58,12 sek.)

1045001_523378991051259_1386376962_nFinalai/pusfinaliai

Danas Rapšys 100 m nugara pusfinalyje (55,32 sek.) antru numeriu papuolė į rungties finalą.
Ugnė Mažutaitytė 200 m nugara pusfinalyje (2.15,02 min.) trečiu numeriu papuolė į rungties finalą.
Deividas Margevičius 50 m peteliške finale iškovojo 7-tą vietą (24,81 sek.).
Mantas Auruškevičius 200 m krūtine pusfinalyje atplaukė 7-as (2.17,26 min.) ir papuolė į rungties finalą.