Plaukimas

Lietuvos plaukimo rinktinė rengiasi Pasaulio čempionatui

Vis labiau artėja šio sezono svarbiausios plaukimo varžybos – Pasaulio čempionatas Kazanėje. Liepos 24 – rugpjūčio 9 dienomis Tatarstano sostinėje vyksiančioms varžyboms atsakingai rengiasi ir Lietuvos plaukimo rinktinė, vadovaujama vyr. trenerio Žilvino Ovsiuko.

Dėmesys – Kazanei

Pastaruoju metu Lietuvos plaukikai spindėjo tarptautinėse varžybose Prancūzijoje ir Italijoje. Aukso medalius iškovojo Rūta Meilutytė ir Giedrius Titenis, asmeninius rekordus gerino kiti lietuviai. Tačiau Ž.Ovsiukas teigia, kad tai – tik didesnio plano dalis.

“Džiaugiuosi, kad laimime apdovanojimus. Rezultatai gerėja. Vis dėlto, kiekvienam mūsų plaukikui tokiose varžybose keliami atskiri tikslai. Visiems reikia varžybų patirties, pajusti tą atmosferą, tačiau svarbiausi rezultatai bus Kazanėje”, – sako anykštėną G.Titenį treniruojantis Ž.Ovsiukas.

Netrukus į aukštikalnių stovyklą Kolorado Springse (JAV) išvyks Danas Rapšys, G.Titenis, Povilas Strazdas ir Tadas Duškinas. Toliau pagal atskirą programą, prižiūrimas R.Meilutytės trenerio Jono Ruddo, Plimute treniruosis Mindaugas Sadauskas ir R.Meilutytė.

M.Sadauskas dar atsiskleis

Pastarasis sprinteris pasiekė aukštų rezultatų Kanė an Rusijone (Prancūzijoje) vykusiame “Mare Nostrum” etape ir tarptautinėse “Septynių kalvų” (“Sette Colli”) varžybose Romoje.

Pastarosiose M.Sadauskas pasiekė asmeninį rekordą, 50 m laisvuoju stiliumi įveikęs per 22,54 sek. ir laimėjęs B finalą.

“Labai džiaugiuosi dėl Mindaugo. Tai geriausias jo laikas. Jis nugalėjo labai stiprius plaukikus B finale. Tai suteiks jam pasitikėjimo savimi sekmadienį plaukiant 100 m laisvu stiliumi. Šiam nuotoliui mes treniravomės daugiau nei 50 m”, – apie M.Sadausko rezultatą sakė dabar jį treniruojantis J.Ruddas.

Vėliau 25-ąjį gimtadienį šventęs lietuvis pakliuvo į 100 m laisvuoju stiliumi finalą, kuriame užėmė šeštąją vietą (49,68 sek.).

“Tikiuosi, dar geresnį Mindaugo rezultatą pamatysime Kazanėje. Norėtųsi olimpinio normatyvo, juk Mindaugas jau dalyvavo Olimpinėse žaidynėse Londone. Mindaugo pasirengimą stebiu labai atidžiai, nuolat kalbamės ir su juo, ir su J.Ruddu”, – sakė Ž.Ovsiukas.

Geros žinios iš Amerikos

Šis treneris akylai stebi, kaip rengiasi svarbiausiems startams ir kiti Lietuvos plaukimo “užsieniečiai”.

Daug vilčių siejama su M.Sadausko “konkurentu” – panevėžiečiu sprinteriu Simonu Biliu, šįmet tapusiu JAV studentų čempionu.

“Simonas dirba su labai geru sprinto treneriu Toddu DeSorbo, labai gerai vertinamu Jungtinėse Valstijose. Simono pažanga didžiulė. Jis teikia daug vilčių”, – sakė Ž.Ovsiukas, palaikantis nuolatinį kontaktą su S.Bilio treneriu.

Pažangos tikimasi ir iš Tado Duškino, kuris treniruosis vienoje komandoje su tituluočiausių visų laikų olimpiečiu, JAV plaukiku Michaelu Phelpsu. Tokia galimybė 21 metų kauniečiui atsivėrė žinomam treneriui Bobui Bowmanui sutikus treniruoti Arizonos valstybinio universiteto plaukikų komandą. Šiame universitete T.Duškinas dar porą metų mokysis ir jam atstovaus JAV studentų pirmenybėse.

“Dar nežinau, ar Tadas treniruosis toje pačioje programoje su M.Phelpsu tuo pačiu metu. Tačiau tai, kad mūsų plaukiko treniruotėms vadovaus vienas garsiausių visų laikų plaukimo trenerių ir kad Tado pagrindinė distancija yra ta pati, kurią plaukia ir M.Phelpsas, leidžia tikėtis naujo impulso Tado karjeroje”, – sakė Ž.Ovsiukas. Su Bobu Bowmanu esu bendravęs seminaruose, ne kartą buvome tuo pačiu metu aukštikalnėse Colorado Springse. Manau, sutarsiu, kad rengiant Tadą pirmenybė bus teikiama olimpinei programai, o ne studentų varžyboms 25 jardų baseine.

G.Titenis nusitaikęs į Rio

Savo ruožtu šio trenerio prižiūrimas G.Titenis Romoje įvykdė iškart du olimpinius A normatyvus, garantuojančius jam kelialapį į Rio de Žaneirą, kur ateinančiais metais vyks Olimpinės žaidynės. “Septynių kalvų” varžybose 25 metų plaukikas laimėjo dvi pirmąsias vietas – 100 m (1.00,10 min.)  ir  200 m (2:10,32 min.) krūtine.

“Jau pernai Giedriaus rezultatai parodė, kad radome papildomų rezervų. Pastarieji startai taip pat vyksta pagal planą. Visas mano treniruočių planas ir procesas yra sutelktas Olimpinėms žaidynėms”, – sakė Lietuvos plaukimo rinktinės vyr. treneris Ž.Ovsiukas.

Romoje gerai pasirodė panevėžietis D.Rapšys – tiesa, ne pagrindinėje savo rungtyje.

D.Rapšys, kurio pagrindinė rungtis yra plaukimas nugara, pastaruoju metu demonstruoja vis gerėjančius rezultatus plaukdamas laisvuoju stiliumi. Romoje jis iškovojo bronzos medalį, 200 m laisvuoju stiliumi nuplaukęs per 1.48,51 min. (asmeninis rekordas – 1.47,39 min.).

Plaukdamas nugara 100 m D.Rapšys užėmė ketvirtąją vietą, nuotolį įveikęs per 54,90 sek. (asmeninis rekordas 54,42 min.).

“D.Rapšys Romoje neplaukė savo pagrindinės rungties – 200 m nugara, nes varžybos vyksta atvirame baseine ir reikia šiek tiek laiko priprasti jame plaukti nugara. Dėl to šiek tiek skiriasi ir jo pasirengimas Kazanėje vyksiančiam Pasaulio čempionatui. Vis dėlto, Danas jau įrodė, kad yra vienas sparčiausiai tobulėjančių Lietuvos plaukimo rinktinės narių ir neveltui jis jau turi kelialapį į Rio”, – sakė Ž.Ovsiukas.

Dėl Rūtos abejonių nėra

Jokių abejonių Lietuvos plaukimo rinktinės vyr. treneris neturi ir dėl olimpinės čempionės R.Meilutytės.

18-metė kaunietė Prancūzijoje ir Italijoje iškovojo keturias pirmąsias vietas, nors plaukė po ilgos kovos su virusine infekcija. Nepaisant to, R.Meilutytė sugebėjo pasiekti du geriausius rezultatus šįmet pasaulyje – 50 m krūtine nuplaukė per 29,88 sek., o dukart ilgesnį nuotolį – per 1 min. 5,46 sek.

Reikia spręsti ir problemas

Ž.Ovsiukas stebi ir augančią pamainą.

“Turime perspektyvių plaukikų, vyksiančių į Europos jaunimo olimpinį festivalį Tbilisyje 2015  metais. Organizuojame vasaros stovyklą būsimiems 2017 metų olimpinio festivalio plaukikams. Tačiau su jais reikia dirbti, sudėti visą patirtį. Reikia sudaryti visas įmanomas sąlygas, jiems tobulėti, užtikrinti išlikimą rinktinėje talentams, pereinant iš jaunių į jaunimo ir į suaugusiųjų lygį ir tuo metu dar negalintiems lygiaverčiai konkuruoti su vyresniais”, – sakė Ž.Ovsiukas.

Tačiau ugdant jaunimą Ž.Ovsiukas mato ir problemų, kurias reikia spręsti.

“Pradėkime nuo to, kad treneriams reikia nuolat atnaujinti žinias, sekti kuo kvėpuoja plaukimo pasaulis, žinoti kalbas. Nebeužtenka to, kad vienas treneris dirba ir baseine, ir treniruoklių salėje ir masažuoja, reikia burtis į komandą, kiekvienam tobulintis savo srityje. Pakeitus šiuos dalykus galima tikėtis ir dar geresnių rezultatų”, – sakė Ž.Ovsiukas.  

Savo ruožtu artimiausiu metu startuojančius beveik visus geriausius Lietuvos plaukikus bus galima pamatyti Lietuvos čempionate liepos 9-11 dienomis Kaune.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai