Lietuvos studentų plaukimo čempionate – LSU pergalė

Lietuvos sporto universiteto komanda / LSSA nuotr.

Balandžio 22 d.
Kaunas (25 m baseinas)
Varžybų rezultatai

Savaitgalį Kaune buvo surengtas 2023 m. Lietuvos studentų plaukimo čempionatas, kuriame dalyvavo sportininkai iš penkių Lietuvos aukštųjų mokyklų.

Komandinėje įskaitoje nugalėtojais tapo gausiausią delegaciją atsiuntusio Lietuvos sporto universiteto (LSU) plaukikai, surinkę 440 taškų. Antroji vieta atiteko Vilniaus universiteto (VU) sportininkams (378 tšk.). Į lyderių trejetuką taip pat pateko ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) plaukikai (221 tšk.).

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) sportininkai bendroje įskaitoje buvo ketvirti (128 tšk.), o Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentai – penkti (89 tšk.).

Daugiausiai medalių individualiose merginų rungtyse iškovojo Kotryna Teterevkova (VDU). Europos plaukimo čempionato prizininkė Kaune laimėjo ne tik 50 m (30,67 sek.) ir 100 m krūtine (1.06,43 min.) rungtyse, bet ir 50 m plaukime laisvuoju stiliumi (26,80 sek.).

Vyrų plaukimo krūtine rungtyse niekas neprilygo Andriui Šidlauskui (LSU). Europos čempionato bronzos laimėtojas 50 m nuotolyje užfiksavo 28,16 sek. rezultatą, o dvigubai ilgesnėje distancijoje parodė 1 min. 06,10 laiką.

Asmeninėse rungtyse po du aukso medalius taip pat iškovojo Julius Bačkulis (LSU), Justina Birgiolaitė (LSMU) ir Ugnius Kamandulis (VILNIUS TECH).

J. Bačkulis buvo greičiausias, plaukdamas 50 m (24,40 sek.) ir 100 m l. stiliumi (53,98 sek.), J, Birgiolaitė laimėjo abi plaukimo peteliške rungtis (50 m – 29,88 sek., 100 m – 1.10,05 min.), o U. Kamandulis buvo greičiausias 100 m kompl. būdu (58,79 sek.) ir 50 m peteliške (24,91 sek.) nuotoliuose. Pastarojoje rungtyje jis vos 0,01 sek. aplenkė Lietuvos čempioną Ainį Želionį.

Šalies studentų čempionais Kaune taip pat tapo Greta Pleikytė (LSU), Irina Kožemiaka (LSU), Džiugas Karklelis (VU), Ainis Želionis (LSU), Gintarė Bruzgytė (LSU), Darya Borash (VILNIUS TECH), Eigirdas Jankauskas (LSU).

Bene daugiausiai emocijų čempionate sukėlė komandinės estafetės, kuriose nenugalimi buvo LSU studentai.

4 x 50 m laisvuoju stiliumi estafetėje auksą iškovojo Rokas Alubickis, Irina Kožemiaka, Gabrielė Brovkaitė ir energingai finišavęs Andrius Šidlauskas – 1.46,54 min., o 4 x 50 m kombinuotą estafetę greičiausiai įveikė Irina Kožemiaka, Andrius Šidlauskas, Ainis Želionis ir Greta Pleikytė – 1.53,76 min.

LSU triumfą studentų čempionate vainikavo komandos vadovės, Lietuvos olimpiečių asociacijos viceprezidentės dr. Birutės Statkevičienės OLY šuolis į pergalingą baseiną.

Pasak olimpietės, studentai dabar žino, kad tokie šuoliai priklausys ir ateityje, jei LSU komandai vėl pavyks nugalėti čempionate.

Varžybų akimirkos

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad svarbiausias šių metų studentų startas – FISU pasaulio studentų vasaros žaidynės (Universiada) – vyks liepos 28 – rugpjūčio 8 dienomis Čengdu, Kinijoje.