Plaukimas

Lietuvos studentų plaukimo čempionate nugalėjo LSU komanda

studentu cempionatas ugne 2021 05 08

Savaitgalį Kaune, „Vilijos“ baseine, vyko Lietuvos studentų plaukimo čempionatas. Jame pergalę iškovojo Lietuvos sporto universiteto (LSU) komanda. Iš viso čempionate dalyvavo šešių šalies aukštųjų mokyklų komandos.

LSU plaukikai, surinkę 385 taškus, laimėjo pirmą komandinę vietą. Antri buvo Vilniaus universiteto (297 taškai), treti – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (138), ketvirti – Kauno technologijos universiteto (90), penkti – Vytauto Didžiojo universiteto, šešti – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (24) plaukikai.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komandos lydere buvo Lietuvos plaukimo rekordininkė, Rytų Azijos studijų magistrantė Ugnė Mažutaitytė. Europos plaukimo čempionatui besiruošianti sportininkė šiose varžybose laimėjo 100 m plaukimo nugara ir 100 m kompleksinio plaukimo rungtis.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) lydere buvo daugkartinė Lietuvos ir 2018 metų jaunimo olimpinių žaidynių čempionė Agnė Šeleikaitė, kuri čempionato 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje užtikrintai užėmė pirmą vietą. 100 m peteliške rungtį laimėjo Agnės kolega, būsimas medikas Karolis Čereška. LSMU plaukikai laimėjo trečias vietas abiejose mišriose 4 x 50 m l. stiliumi ir 4 x 50 m kombinuotu būdu estafetėse.

LSU komandoje, kuri jau daugelį metų tampa Lietuvos studentų plaukimo čempione, dalyvavo ne mažiau žinomi plaukikai: 2014 m. Europos jaunimo čempionato dalyvis, daugkartinis Lietuvos čempionas Eimantas Milius, 2018 m. Europos jaunimo čempionato dalyvis Ainis Želionis. A. Želionis šiame studentų čempionate, po atkaklios kovos su K. Čereška (LSMU), laimėjo 50 m peteliške rungtį. E. Milius buvo greičiausias 100 m kompleksinio plaukimo rungtyje ir padėjo LSU komandai laimėti mišrią 4 x 50 m kombinuotą estafetę.

Estafetėse, kuriose LSU komanda užėmė pirmas vietas, plaukė Dovilė Mikoliūnaitė, Aneta AstrauskaitėEigirdas Jankauskas, Saulius Valatkevičius, Gintarė Bruzgytė ir A. Želionis. E. Jankauskas tapo čempionu plaukiant 50 m l. stiliumi ir 50 m nugara. D. Mikoliūnaitė laimėjo 50 ir 100 m plaukimus krūtine, G. Bruzgytė 50 m peteliške, o Martynas Lauruška – 100 m nugara. Greta Pleikytė tapo čempione plaukiant 50 m nugara ir 50 m l. stiliumi. Šiose varžybose LSU plaukikai laimėjo 10 iš 18 individualių rungčių.

studentu cempionatas lsu 2021 05 08

Kauno technologijos universiteto (KTU) komandos lyderio pozicijos priklausė 2018 m. Europos jaunimo čempionato dalyviui Mantui Lisauskui. Šiame studentų čempionate jis laimėjo 100 ir 50 m plaukimus krūtine.

Vilniaus universiteto (VU) komandoje buvo gerai žinomas plaukikas, Pasaulio jaunimo čempionato prizininkas Povilas Strazdas. Jis laimėjo 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtį. VU komandos narė Viktorija Povilionytė nugalėjo 100 m peteliške rungtyje.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentas Tadas Girčys laimėjo sidabro medalį plaukiant 50 m nugara.

studentu cempionatas startas 2021 05 08

Varžybų nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti Lietuvos studentų sporto asociacijos prizais ir diplomais. Komandos nugalėtojos ir prizininkės – taurėmis, o komandų vadovai dovanomis.