Plaukimas

Lietuvos vyrų komanda – septinta pasaulyje, K.Teterevkova dėl ligos praleido finalo varžybas

Danas Rapšys / Mike Lewis/World Aquatics nuotr.

Vasario 11–18 Doha, Kataras Rezultatai Transliacija

Dohoje (Kataras) tebevykstančiame pasaulio plaukimo čempionate penktadienio vakarą vyrų 4 x 200 m laisvu stiliumi rungties finale pasirodė Lietuvai olimpinį kelialapį iškovojusi ir naują šalies rekordą ryte užfiksavusi Lietuvos vyrų komanda.

4×200 m LAISVU STILIUMI, VYRAI — FINALAS

  • Pasaulio rekordas: 6:58.55 — JAV (2009)
  • Čempionatų rekordas: 6:58.55 — JAV (2009)
  • 2023 m. pasaulio čempionai: 6:59.08 — Didžioji Britanija
  • Lietuvos rekordas: Danas Rapšys, Tomas Navikonis, Tomas Lukminas ir Rokas Jazdauskas – 7:09.97 (2024)
Finalo rezultatai

Panevėžiečiai Danas Rapšys, Tomas Navikonis, Tomas Lukminas ir Rokas Jazdauskas finaliniame plaukime buvo lėtesni, tačiau jiems pavyko aplenkti Ispanijos ketvertą ir iškovoti septintą vietą.

Lietuvių laikas – 7 min. 11,57 sek.

Čempionais finale tapo kinai (7 min. 1,84 sek.), vos 0,10 sek. pranokę Pietų Korėjos (7 min. 1,94 sek.) rinktinę. Treti atplaukė amerikiečiai (7 min. 2,08 sek.).

Po finalo lietuviai džiaugėsi patekimu į finalą ir ryte iškovotu olimpiniu kelialapiu, gyrė trenerių komandą bei dėkojo už suteiktą galimybę pasirodyti pasaulio čempionate.

„Apšilime jaučiau, kad kūnas sunkus. Stengiausi padaryti, ką galėjau. Vis tiek, ryte jau padarėm, buvom laimingi, o dabar tiesiog reikėjo pakentėti“, – žurnalistams sakė D. Rapšys.

„Džiaugiuosi, kad federacija pirmą kartą atvežė tokią didelę komandą. Šitas plaukimas galėjo būti geresnis, bet gavosi kaip gavosi“, – po finalo kalbėjo T. Navikonis.

Tomas Lukminas (archyvas) / Istvan Derencsenyi/European Aquatics nuotr.

„Viskas nuostabu, labai patiko, dauguma plaukikų varžybas jau baigė, nuotolius išplaukėme. Reikia pasidžiaugt, kad gavom galimybę  sudalyvaut ir kad atidavėm viską“, – sakė vienas iš varžybų debiutantų T. Lukminas.

„Plaukti pasaulio čempionato finale – įspūdinga patirtis. Manau, gerai susivaldžiau, vakare nebedrebėjo kojos“, – kalbėjo R. Jazdauskas, užbaigęs paskutinį estafetės etapą.

Priminsime, kad mūsiškiai į finalą pateko penktu rezultatu (7 min. 9,97 sek.).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LTU Aquatics (@ltuaquatics)

Apmaudžiai moterų 200 m plaukimo krūtine finalą dėl ligos šį vakarą turėjo praleisti Kotryna Teterevkova (tren. Ray Looze Jr., Michailas Romanovskis). Pasijutusi prastai dėl pakilusios temperatūros, plaukikė grįžo atgal į viešbutį, o jos vietą finale užėmė pirmoji atsarginė sportininkė – brazilė Gabrielle Silva.

Vakar pusfinalio varžybose K. Teterevkova užėmė šeštą vietą (2 min. 24,69 sek.), o pasaulio čempione šioje rungtyje tapo Tes Schouten (2 min. 19,81 sek.) iš Nyderlandų.

Atrankos plaukimai Dohoje prasideda 8.30 val. (transliacija internetu – eurovisionsport.com), o pusfinaliai ir finalai – nuo 18 val. (Lietuvos laiku). Vakarines sesijas kasdien tiesiogiai transliuoja LRT.lt bei LRT PLIUS.

PRELIMINARŪS LIETUVIŲ STARTAI

(Lietuvos laiku)

Vasario 17 diena (šeštadienis)

  • 8:50 val. – 50 m laisvu stiliumi – S. Plytnykaitė
  • 9:01 val. – 50 m nugara – M. Kaušpėdas
  • 9:12 val. – 50 m krūtine – K. Teterevkova
  • 9:17 val. – 50 m krūtine – R. Meilutytė

Vasario 18 diena (sekmadienis)

  • 9:31 val. – 4 x 100 m kompleksiniu būdu – Lietuvos moterų komanda

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai