Lietuvos žiemos pirmenybės 2021: pirmosios dienos apžvalga

Vasario 18–20 d. | Klaipėda
50 m baseinas
Nuostatai | Saugumo taisyklės | Dalyvių sąrašas
Rezultatai gyvai

Ketvirtadienį Klaipėdos baseine prasidėjo tris dienas truksiančios tradicinės Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybės. Per 250 čia dalyvaujančių šalies plaukikų ne tik išsidalins 37 medalių komplektus, bet ir galės pamėginti įvykdyti tarptautinėms varžyboms būtinus normatyvus.

Pirmenybės įtraukos į oficialų Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) varžybų kalendorių, todėl Klaipėdos baseine besivaržantys plaukikai, pademonstravę reikiamus rezultatus, turi galimybę patekti į šiemet vyksiančius Europos suaugusiųjų ir jaunimo plaukimo čempionatus bei ilgai lauktas Tokijo olimpines žaidynes.

Vadovaujantis valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu dėl aukšto meistriškumo sporto varžybų ir pratybų organizavimo būtinų sąlygų (2020 m. gruodžio 17 d. Nr. V-2932), Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybės vykta be žiūrovų, laikantis griežtų reikalavimų (pirmenybių dalyvius su varžybų saugumo taisyklėmis kviečiame susipažinti čia).

Tiesioginės transliacijos metu emocijomis po savo pasirodymo pasidalino Silvija Statkevičius, Tomas Navikonis, Kotryna Teterevkova, Andrius Šidlauskas, Deividas Margevičius ir Patricija Kondraškaitė.

Finaliniai plaukimai (pirmoji diena):

Pirmajame vakaro plaukime – 200 m l. stiliumi – su nauju Lietuvos merginų iki 15 metų rekordu finišavo Silvija Statkevičius (Etobicoke Swim Club). Jaunoji plaukikė distanciją įveikė per 2 min. 6,13 sek. Ankstesnis rekordas nuo praėjusių metų gruodžio taip pat priklausė Silvijai (2.06,82). Sidabrą iškovojo asmeninį rezultatą pagerinusi Patricija Kondraškaitė (2.08,52), bronzą – Marija Romanovskaja (2.09,45). Analogiškoje vyrų rungtyje nugalėjo Panevėžio „Žemynos“ sportininkas Tomas Navikonis (1.53,58), pranokęs Edviną Česnaką (1.54,62 PB) ir Deividą Kazilą (1.56,06).

Moterų 100 m krūtine A finale aukso medalį pelnė Kotryna Teterevkova. Vilniaus miesto sporto centro plaukikė pagerino savo rytinį rezultatą ir distanciją įveikė per 1 min. 8,54 sek. Tai tik 0,01 sek. prasčiau nei normatyvas į Europos plaukimo čempionatą. Atrankoje antrą geriausią laiką pademonstravusi Agnė Šeleikaitė finišavo trečia (1.12,74), o tarp labiau patyrusių varžovių įsiterpė ir sidabrą iškovojo Smiltė Plytnykaitė (1.12,47). Vyrų finale intrigą sukūrė Andrius Šidlauskas ir Giedrius Titenis. Abu sportininkai kone visą distanciją plaukė grybšnis į grybšnį, bet finišo sienelę pirmiau paliesti pasisekė būtent A. Šidlauskui (1.01,05). Sidabrą iškovojęs G. Titenis nusileido tik 0,05 sek., o bronzą pelnė Aleksas Savickas (1.03,65).

100 m nugara finale kiek mažiau nei sekundės iki Lietuvos rekordo (1.02,02) pritrūko Ugnei Mažutaitytei. Nugalėtojos laikas 1 min. 2,89 sek. Antroji vieta atiteko Paulinai Pekūnaitei (1.05,15), o trečia finišavo Beata Jakštaitė (1.07,44 PB). Vyrų grupėje aukso medaliu pasipuošė Gytis Stankevičius (57,20), įveikęs Eriką Grigaitį (57,60) ir Danielį Kvederį (57,96). Rytinę atranką laimėjęs Danas Rapšys finale nestartavo.

Moterų 50 m peteliške rungtyje nugalėtoja tapo asmeninį rekordą pagerinusi Patricija Kondraškaitė (28,94). Antroji finišavo Erika Pasakinskaitė (29,57), o bronzą iškovojo Ieva Vilimaitė (29,69). Analogišką vyrų A finalą įtikinama persvara laimėjo Kauno sporto mokyklos Startas auklėtinis Deividas Margevičius (24,03), pranokęs Beną Pauliuką (25,05 PB) ir Julių Bačkulį (25,13).

200 m kompleksiniame plaukime su nauju geriausiu asmeniniu rezultatu nugalėjo Šiaulių Delfino“ atstovė Erika Pasakinskaitė (2.26,29). Sidabrą iškovojo Vytė Gelažytė (2.29,02 PB), o bronzą pelnė Marija Romanovskaja (2.30,43 PB). Vyrų finale pirmas atplaukė Kauno plaukimo mokyklos sportininkas Eimantas Milius (2.07,56), aplenkęs Nojų Skirutį (2.08,54 PB) ir Daniil Žučkov (2.12,48 PB).

Individualius plaukikų pasirodymus ketvirtadienį užbaigė ilgų nuotolių plaukimai laisvuoju stiliumi. 800 m distancijoje pati greičiausia buvo Silvija Statkevičius (9.26,60). Antroji vieta atiteko Anastasijai Chafizovai (9.56,23 PB), o nuo jos visai nedaug atsiliko bronzą pelniusi Ugnė Takuševičiūtė (9.56,34 PB). 1500 m nuotolyje nugalėjo Džiugas Miškinis (16.29,62 PB). Antras finišavo Gantas Grigalionis (17.11,65 PB), o trečias Titas Vaitukaitis (17.27,30 PB). Puikų pavyzdį sportininkams rodė ir kartu startavęs treneris Eugenijus Rakitinas, nuotolį įveikęs per 17 min. 50,24 sek.

Paskutinė vakaro rungtis – mišri estafetė 4 x 100 m kompleksiniu būdu – baigėsi Vilniaus miesto sporto centro pirmosios komandos pergale. Jokūbo Tijūnonio, Kotrynos Teterevkovos, Pauliaus Konstantinov ir Smiltės Plytnykaitės ketvertas finišavo per 4 min. 6,23 sek. Sidabras atiteko Kauno plaukimo mokyklos pirmajai komandai (4.08,26), o bronza – Šiaulių Delfino plaukikams (4.09,14).

Pirmosios pirmenybių dienos atrankinių plaukimų transliaciją internetu žiūrovams padėjo stebėti Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas ir olimpietis, plaukikas Simonas Bilis, startuosiantis penktadienio varžybose.

Parengiamųjų plaukimų vaizdo įrašas:

Rytinę atranką pradėjo moterys 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtimi. Čia geriausią rezultatą tarp 50 dalyvių užfiksavo Silvija Statkevičius (2.08,86) ir pirmu numeriu pateko į finalą. Vyrų grupėje atrankos lyderiu tapo panevėžietis Tomas Navikonis (1.56,58).

Puikų rezultatą jau parengiamuosiuose plaukimuose demonstravo neseniai iš treniruočių stovyklos Tenerifėje grįžusi Kotryna Teterevkova. Moterų 100 m krūtine plaukime ji nuotolį įveikė per 1 min. 8,96 sek. ir daugiau nei užtikrintai pateko į vakare vyksiantį A finalą. Vyrų finale išvysime olimpinius kelialapius jau užsitikrinusius Andrių Šidlauską (1.02,44) ir Giedrių Titenį (1.04,74).

100 m krūtine atrankoje puikiai plaukė ir Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis Žygimantas Tautvydas. Nors bendroje įskaitoje jis parodė 29-ą laiką, Žygimantas, distanciją įveikęs per 1 min. 13,82 sek., ne tik gerokai pagerino pernai gruodį pasiektą savo asmeninį rezultatą (1.16,74), bet ir užfiksavo naują Lietuvos berniukų iki 13 metų rekordą. Ankstesnis rekordas nuo 2017 metų priklausė Daniil Pancerevui (1.15,43).

100 m plaukimo nugara rungtyje moterų grupėje nepralenkiama buvo Ugnė Mažutaitytė (1.03,72). Nebe taip dažnai nugara plaukiančiam Danui Rapšiui (57,22) ryte pasipriešinti bandė Edvinas Česnakas (57,58 PB) ir Gytis Stankevičius (57,60).

Su geriausiais rezultatais į vakaro finalus taip pat pateko Patricija Kondraškaitė (50 m peteliške – 29,29), Deividas Margevičius (50 m peteliške – 24,96), Erika Pasakinskaitė (200 m komb. – 2.26,55 PB) ir Nojus Skirutis (200 m komb. – 2.11,70).