LPF komandinė taurė 2020: amžiaus grupių rekordai ir Kauno plaukimo mokyklos pergalė

komandine taure 2020 6

Daniil Pancerevas (viduryje) šalies vaikinų rekordus šiose varžybose gerino net keturis kartus. Tautvydo Juknevičiaus nuotr.

Vilnius, Fabijoniškių baseinas (25 m)
Spalio 9–10 d.
Starto protokolai/rezultatai

Šeštadienį tęsėsi Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) komandinės taurės varžybos. Pirmąją varžybų dieną geriausiai sekėsi Kauno plaukimo mokyklos sportininkams. Būtent jie vakar savo komandai pelnė daugiausiai – 129 taškus.

Prieš lemiamus antrosios dienos plaukimo finalus antri buvo Panevėžio „Žemynos“ auklėtiniai su 96 komandiniais taškais, o lyderių trejetuką užbaigė Vilniaus miesto sporto centras (86 taškai).

Po rytinės dalies, susumavus atrankose uždirbtus sportininkų FINA reitingo taškus (trijose individualiose rungtyse), paaiškėjo geriausi varžybų plaukikai ir plaukikės.

Piniginiai prizai atiteko pirmąsias vietas užėmusiems Giedriui Titeniui (2210 tšk.) ir Kotrynai Teterevkovai (2185 tšk.), antrąsias vietas bendroje įskaitoje iškovojusiems Daniil Pancerevui (2193 tšk.) ir Ugnei Mažutaitytei (2140 tšk.) bei tretiems likusiems Jokūbui Kebliui (1990 tšk.) ir Smiltei Plytnykaitei (1893 tšk.).

Geriausi LPF komandinės taurės plaukikai. Tautvydo Juknevičiaus nuotr.

Su geriausiais rezultatais į šeštadienio finalus pateko Smiltė Plytnykaitė (50 m l. stiliumi, 200 m kompl. būdu), Jokūbas Keblys (50 m l. stiliumi), Kotryna Teterevkova (50 m krūtine, 50 m peteliške), Giedrius Titenis (50 m krūtine), Ugnė Mažutaitytė (50 m nugara), Gytis Stankevičius (50 m nugara), Arnas Čereška (50 m peteliške), Daniil Pancerevas (200 m kompl. būdu).

Moterų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungties nugalėtoja sprendėsi paskutiniuose finišo metruose. Čia pirmoji sienelę palietė Smiltė Plytnykaitė (Vilniaus MSC, 26,56 sek.), vos 0,10 sek. pranokusi antrą vietą užėmusią Emą Guzaitę (Šiaulių „Delfinas“). Trečioji finišavo dar viena Vilniaus miesto sporto centro plaukikė Amelija Javtokaitė (27,01 sek.).

Vyrų finale greičiausias buvo Jokūbas Keblys (Panevėžio „Žemyna“, 22,82 sek.), aplenkęs Daniil Pancerevą (23,05 sek.) iš Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro. Trečią vietą pasidalijo du sportininkai – Povilas Strazdas (Impuls PA) ir Tomas Navikonis (Panevėžio „Žemyna“), užfiksavę identišką 23,38 sek. laiką.

Moterų 50 m krūtine finale užtikrinai nugalėjo Kotryna Teterevkova. Vilniaus miesto sporto centro plaukikė finišavo per 30,95 sek. Sidabras atiteko Agnei Šeleikaitei (Kauno PM, 33,12 sek.), o bronza – Ievai Evaltaitei (Klaipėdos „Gintaras“, 33,88 sek.).

Vyrų grupėje nepralenkiamas vėl buvo Giedrius Titenis (Kauno PM). Jo laikas – 28,56 sek. Aleksas Savickas (Panevėžio „Žemyna“) užėmė antrąją vietą (29,48 sek.), o trečias liko Martin Tretjak (Panevėžio sporto gimnazija, 29,92).

Moterų 50 m nugara finale tik akimirkos iki Lietuvos rekordo pritrūko Ugnei Mažutaitytei (Anykščių KKSC). U. Mažutaitytė finišavo per 27,99 sek. (jai priklausantis šalies rekordas – 27,91 sek.). Antra atplaukė Paulina Pekūnaitė (Panevėžio sporto gimnazija, 29,34 sek.). Bronza atiteko Panevėžio „Žemynos“ auklėtinei Beatai Jakštaitei (30,76 sek.).

komandine taure 2020 4

Varžybų akimirka. Tautvydo Juknevičiaus nuotr.

Analogišką vyrų rungtį laimėjo Gytis Stankevičius (Regionų rinktinė). Nugalėtojo laikas – 25,84 sek. Nedaug nuo jo atsiliko Edvinas Česnakas (Klaipėdos „Gintaras“, 25,92 sek.) ir trečias likęs Panevėžio „Žemynos“ plaukikas Tomas Navikonis (26,06 sek.).

50 m plaukimo peteliške finale moterų grupėje greičiausia buvo dar vieną aukso medalį iškovojusi Kotryna Teterevkova (27,80 sek.). Sidabras atiteko Agnei Šeleikaitei (29,37 sek.), o bronza – jos komandos draugei Radvilei Kerševičiūtei (29,43 sek.).

Vyrų finale intriga išliko iki paskutinio momento. Čia pergalę išplėšė Giedrius Titenis (24,98), o antrą vietą pasidalijo du plaukikai. Arnas Čereška (Kauno PM) ir Rokas Jazdauskas (Panevėžio „Žemyna“) finišavo tuo pačiu metu – per 25,01 sek. ir pakartojo Lietuvos vaikinų iki 17 metų rekordą, kuris nuo 2015 metų priklauso Darijui Astrauskui.

200 m kompleksinio plaukimo rungtyje dar vieną pergalę iškovojo Smiltė Plytnykaitė (2.23,75 sek.), pranokusi Elzę Bielskutę (Kauno PM, 2.25,58 sek.) ir Panevėžio „Žemynos“ plaukikę Vytę Gelažytę (2.30,07 sek.).

Vyrų finale akivaizdų savo pranašumą įrodė Daniil Pancerevas. Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro auklėtinis distanciją įveikė per 2 min. 0,79 sek. ir į savo sąskaitą įsirašė dar vieną šalies vaikinų iki 17 metų rekordą. Iš viso D. Pancerevas šiose varžybose amžiaus grupių rekordus gerino net keturis kartus. Sidabras šioje rungtyje atiteko Martin Tretjak (2.08,00 sek.), o bronza – Jokūbui Jankauskui (2.08,48) iš Šiaulių „Delfino“.

Finalinę komandinę rungtį – mišrią estafetę 4 x 50 m laisvuoju stiliumi – greičiausiai įveikė Vilniaus miesto sporto centro pirmoji komanda (Paulius Konstantinov, Edmundas Zlatkus, Kotryna Teterevkova ir Smiltė Plytnykaitė). Nugalėtojų laikas – 1 min. 40,19 sek. Antra liko Kauno plaukimo mokyklos pirmoji komanda (1.40,70 sek.), o trečia – Panevėžio „Žemyna“ (1.41,15 sek.).

Susumavus abiejų dienų komandinius taškus, kuriuos sportininkai pelnė finalinių plaukimų metu, 2020 metų LPF komandinė taurė atiteko 18 varžybų medalių (7 aukso, 7 sidabro ir 4 bronzos) iškovojusiems Kauno plaukimo mokyklos sportininkams – 238.00 taškai. Antrąją vietą pelnė Panevėžio „Žemyna“ (192.00 tšk., 1 aukso, 6 sidabro, 9 bronzos apdovanojimai), o trečią Vilniaus miesto sporto centras (178.00 tšk., 8 aukso, 2 sidabro ir 3 bronzos medaliai).

Galutinė turnyrinė lentelė:

1. Kauno plaukimo mokykla (238.00)
2. Panevėžio „Žemyna“ (192.00)
3. Vilniaus miesto sporto centras (178.00)
4. Klaipėdos „Gintaras“ (107.00)
5. Panevėžio sporto gimnazija (69.00)
6. Šiaulių „Delfinas“ (63.00)
7. Anykščių Kūno kultūros ir sporto centras (38.00)
8. Regionų rinktinė (33.00)
9. Alytaus sporto ir rekreacijos centras (22.00)
10. Impuls Plaukimo akademija (9.00)

Turnyrinė lentelė po pirmos dienos:

1. Kauno plaukimo mokykla (129.00)
2. Panevėžio „Žemyna“ (96.00)
3. Vilniaus miesto sporto centras (86.00)
4. Klaipėdos „Gintaras“ (50.00)
5. Panevėžio sporto gimnazija (37.00)
6. Šiaulių „Delfinas“ (28.00)
7. Anykščių Kūno kultūros ir sporto centras (17.00)
8. Alytaus sporto ir rekreacijos centras (15.00)
9. Regionų rinktinė (13.00)

Organizatoriai visų prašo supratingumo ir primena, kad, stebint plaukikus iš baseino tribūnų, būtina laikytis saugaus bent 1 metro atstumo nuo kitų asmenų ir dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones). Asmenys be apsaugos priemonių į baseiną nebus įleidžiami.

LPF komandinės taurės varžybomis siekiama ne tik išsiaiškinti stipriausią Lietuvos plaukimo komandą, bet ir populiarinti plaukimo sporto šaką, ugdyti komandinę sportininkų dvasią ir patikrinti šio pasirengimo ciklo plaukikų sportinę formą.