LPF taurės varžybų pirmąją dieną dominavo rinktinės lyderiai

Pirmąją Lietuvos plaukimo federacijos taurės varžybų dieną Anykščiuose apdovanojimus rinko nacionalinės rinktinės lyderiai, pagerinti ir du Lietuvos rekordai.

Tris taures į savo trofėjų lentyną pasidėjo Andrius Šidlauskas, nugalėjęs 50 m ir 200 m plaukimuose krūtine (27,48 sek. ir 2 min. 10,27 sek.) rungtyse, o taip pat ir pirmasis finišavęs 400 m kompleksinio plaukimo distancijoje – 4 min. 25,18 sek.

Apšilęs laimėtame 100 m plaukimo laisvu stiliumi rungties finale (49,54 sek), kuriame tik paskutiniais grybšniais aplenkė Tomą Sungailą (49,89 sek.), savo jėgą Danas Rapšys pademonstravo keturis kartus ilgesniame nuotolyje. Jį vienas rinktinės lyderių įveikė per 3 min. 40,57 sek., užėmė pirmą vietą ir kone 7 sek. pagerino sau priklausiusį Lietuvos rekordą.

Taip pat dusyk ant aukščiausio nugalėtojų laiptelio lipo Deividas Margevičius, triumfavęs 50 m ir 200 m plaukimuose peteliške. Sprinte jis užtruko 23,99 sek., o ilgesnės distancijos finišą pasiekė po 2 min. 02,19 sek.

Po vieną taurę iškovojo Povilas Strazdas, nugalėjęs 100 m kompleksinio plaukimo rungtyje – 55,82 sek., ir Gytis Stankevičius, pirmasis įveikęs 100 m nugara – 54,77 sek.,

Pastarojoje rungtyje buvo pasiektas dar vienas Lietuvos rekordas. Geriausią šalies berniukų iki 15 m. laiką pagerino Kauno plaukimo mokyklos atstovas Erikas Grigaitis, nuotolį nuplaukęs per 57,24.

Moterų tarpe didžiausią intrigą sukėlė 100 m krūtine plaukimo finalas. Jame Kotryna Teterevkova (1 min. 09,13 sek.) įveikė pora metų vyresnę Agnę Šeleikaitę (1 min. 10,18 sek.).

Šiuolaikinės penkiakovės atstovė Emilija Serapinaitė nugalėjo 50 m sprinte – 26,34 sek.

Taurių savininkėmis taip pat tapo Liepa Kluonytė (200 m laisvu stiliumi – 2 min. 06,46 sek.) ir Erika Martišiūtė (200 m kompleksinis plaukimas – 2 min. 21,24 sek.).

Vienas trofėjus iškeliavo į Baltarusiją. Jį 50 m nugara rungties finale iškovojo Darija Douhal (28,90 sek.), aplenkusi geriausiai iš lietuvaičių pasirodžiusią Gabiją Mankauskaitę (30,00 sek.).

Antrąją varžybų dieną plaukikai kovos dar 16-oje rungčių. Atrankos plaukikai prasidės 9 val., finalai – 15.30 val.

Pirmieji LPF taurės atrankos plaukimai penktadienį prasidės 10 val., finalų sesija – 17 val. Šeštadienį, atitinkamai, 9 val. ir 15.30 val.