LPF Vidutinių ir ilgų nuotolių taurės 2020 I ir II etapo rezultatai

Sausio 17–18 d.
Kaunas | Panevėžys
25 m baseinas
Rezultatai: I etapas | II etapas

Savaitgalį įvyko Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) organizuojamos „Vidutinių ir ilgų nuotolių taurės 2020“ pirmieji du varžybų etapai. Penktadienį Kaune 1500 m laisvuoju stiliumi plaukė vaikinai, o šeštadienį Panevėžyje 800 m ilgio distanciją įveikė merginos.

16 m. ir jaunesnių grupėje geriausiai pasirodė Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis Arnas Čereška. Jis 1500 m nuotolį nuplaukė per 17 min. 01,59 sek. Antrą ir trečią vietas užėmė Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro plaukikai. Sidabrą šioje amžiaus grupėje iškovojo Martin Tretjak (17.17,78), o bronza atiteko Danieliui Kvederiui (17.17,89).

Tarp vyresniųjų greičiausias buvo Mantas Lisauskas (KSM „Startas“). Nugalėtojo laikas – 16 min. 02,79 sek. Antrą rezultatą užfiksavo Tomas Navikonis (Panevėžio „Žemyna“) – 16 min. 24,00 sek., o trečią – Vilniaus miesto sporto centro plaukikas Povilas Strazdas (16.30,25).

Greičiau nei per 17 minučių taip pat finišavo ir Deividas Kazilas (Panevėžio sporto gimnazija), užėmęs 4-ą vietą (16.47,97). Lietuvos plaukimo rekordas šioje rungtyje dar nuo 2013 metų gruodžio priklauso P. Strazdui – 15 min. 17,66 sek.

800 m laisvu stiliumi greičiausiai 15 m. ir jaunesnių plaukikių grupėje įveikė Patricija Kondraškaitė (Impuls). Ji finišavo per 9 min. 40,17 sek. Antrą vietą užėmė tik kiek daugiau nei sekunde atsilikusi komandos draugė Smiltė Plytnykaitė (9.41,19). Abi plaukikės buvo net kiek greitesnės nei 2–3 vietas užėmusios dalyvės vyresniųjų grupėje. Trečią laiką užfiksavo Beata Jakštaitė iš Panevėžio „Žemynos“ (9.50,31). Į 10 minučių taip pat tilpo 4-ą vietą užėmusi Kamilė Ilijonskytė (Kauno PM) – 9:58.21 ir penkta likusi Ugnė Takuševičiūtė (Šiaulių „Delfinas“) – 9 min. 59,49 sek.

16 m. ir vyresnių grupėje geriausia buvo Kauno plaukimo mokyklos auklėtinė Agnė Šeleikaitė (9.30,77). Antrą greičiausią rezultatą pademonstravo Elzė Bielskutė (Kauno PM) – 9 min. 41,51 sek. Trečią vietą užėmė Rugilė Girštautaitė (Panevėžio „Žemyna“) – 9 min. 44,88 sek. 10 minučių laiko žymą taip pat įveikė ir Gabrielė Burokaitė (Vilniaus MSC) – 9 min. 59,07 sek.

Lietuvos moterų 800 m l. stiliumi rekordą 2013-ų gruodį pasiekė Jūratė Ščerbinskaitė – 8 min. 43,50 sek.

LPF „Vidutinių ir ilgų nuotolių taurės 2020“ varžybomis siekiama paskatinti sportininkus ugdyti savo ištvermę ir nebijoti imtis iššūkio išbandyti savo jėgas ilgesnėse plaukimo distancijose. Finalinis taurės etapas vyks vasario 8 dieną Alytuje.