Plaukimas

Molėtuose atidaryta nauja sporto erdvė – baseinas kvies ir gyventojus, ir sportininkus

Augusto Četkausko nuotr.

Ketvirtadienį Molėtuose oficialiai atidarytas naujas, 25 m ilgio, keturių takelių Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos („World Aquatics“) standartus atitinkantis plaukimo baseinas.

Šis projektas įgyvendintas pagal viešosios ir privačios partnerystės sutartį, kurią pasirašė konsultacijų bendrovė „Fomtex“, jos antrinė įmonė „Molėtų baseinas“ ir Molėtų savivaldybė. Įmonei sutarties pagrindu perduota Molėtų kūno kultūros ir sporto centro pastato dalis – baseino priestatas, lauko teniso ir dvi padelio aikštelės.

Molėtų baseino atidarymo proga raudoną juostą perkirpo Molėtų meras Saulius Jauneika, „Molėtų baseino“ vadovas Tomas Valiauskas, statybas įgyvendinusios UAB „Eikos statyba“ direktorius Almantas Čebanauskas, Lietuvos Švietimo, mokslo ir sporto ministro patarėjas, Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos generalinis sekretorius Justinas Kinderis, Molėtų parapijos klebonas Kęstutis Kazlauskas.

„Jausmas toks, kad viskas nusirito nuo širdies, nes turėjome labai mažai laiko įgyvendinti šį projektą. Vis dėlto su daug žmonių pagalba mes suspėjome. Buvo atliktas milžiniškas darbas su puikia komanda, kurią sudarė savo srities specialistai. Esame labai laimingi“, – sakė T. Valiauskas.

T. Valiausko teigimu, naujasis Molėtų baseinas turi daug privalumų.

„Šis baseinas gali pasigirti naujausiomis technologijomis, jis turi druskos pagrindu paremtą chloro gamybos įrangą, todėl lankytojai beveik nejaus jokio chloro kvapo. Turime sveikesnį vandenį, kuris tinka vaikams, nėščiosioms ar kai kuriems odos problemų turintiems žmonėms. Bandysime pilnai išnaudoti visą erdvę, kad visi vietiniai ir aplinkinių miestų žmonės būtų patenkinti ir nenusiviltų. Jau turėjome atvirų durų dienas ir galiu pasakyti, kad susidomėjimas baseinu tikrai yra didelis“, – pabrėžė T. Valiauskas.

Baseine taip pat sumontuota elektroninė plaukimo greičio matavimo ir fiksavimo sistema – jis pritaikytas varžyboms. Baseino vadovus sveikino ir Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Saulius Binevičius. Jis, beje, davė startą parodomajam pirmajame plaukimui naujajame baseine, kuriame pirmuosius 50 m įvairiais stiliais įveikė jaunieji Molėtų plaukikai.

„Atvykęs į Molėtus pamačiau ženklą „Ateik ir tapk čempionu“, kuris man patinka. Matosi, kad tai ekonomiškas, gražus ir modernus baseinas. Asociacijai „LTU Aquatics“ smagu, kad šis baseinas yra keturių takelių su elektronine laiko matavimo įranga, kas leidžia vykdyti varžybas. Taip pat čia galime vykdyti antrokų plaukimo programą, kas mums socialiai yra labai svarbu. Linkime, kad visi džiaugtųsi plaukimo malonumais“, – sakė S. Binevičius.

Augusto Četkausko nuotr.

Visą kompleksą taip pat sudaro trijų tipų pirtys ir pramogų zona su sūkurine vonia, masažų baseinu, bei vaikams skirtu baseinu.

Antrajame etape baseino patalpose dar bus įrengta sporto salė, kavinė, persirengimo patalpos.

Atidarymo renginyje apsilankė ir žinomas krepšininkas bei padelio puoselėtojas Šarūnas Marčiulionis. Būtent jo iniciatyva šalia baseino įrengtos dvi sparčiai Lietuvoje populiarėjančio padelio aikštelės.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai