Neakivaizdinėse ilgų nuotolių plaukimo varžybose išryškėjo lyderiai

Danielis Kvederis | LPF archyvo nuotr.

Sausio 16—22 d. Varžybų nuostatai 800 m rezultatai Lyderiai po II etapo

Neakivaizdinėse ilgų nuotolių plaukimo varžybose sportininkams įveikus antrąjį etapą varžybų lyderiai nepasikeitė. 800 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje pirmąsias vietas iškovojo pirmojo etapo nugalėtojai.

Susumavus rezultatus vyrų grupėje geriausiai ir vėl pasirodė Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro auklėtinis Danielis Kvederis (754 FINA taškai). Klaipėdietis nuotolį įveikė per 8 min. 7,06 sek. ir pasigerino asmeninį rekordą (8.21,76 min.).

Antroji vieta atiteko Kauno sporto mokyklos „Startas“ plaukikui Rokui Račkauskui. Jis finišavo per 8 min. 28,22 sek. ir surinko 664 taškus.

Trečią vietą tarp antrajame etape startavusių dalyvių užėmė Panevėžio „Žemynos“ komandos atstovas Kostas Vaičiūnas, kurio rezultatas (8.30,34 min.) įvertintas 655 taškais.

Visi trys prizininkai rezultatus užfiksavo trumpame 25 m ilgio baseine.

10 Edvinas ČESNAKAS 542 591 1133 +347

Moterų grupėje nugalėtoja tapo Sostinės sporto centro auklėtinė Stela Švenčionytė. Vilnietė 800 m laisvuoju stiliumi 50 m ilgio baseine įveikė per 9 min. 26,50 sek. (naujas karjeros rekordas) ir savo turimą kraitį papildė 626 FINA taškais.

Antrąją vietą šiame etape iškovojo Karilė Ališauskaitė iš Kauno sporto mokyklos „Startas“. Ji tą patį nuotolį 25 m ilgio baseine įveikė per 9 min. 33,48 sek. (583 tšk.) ir taip pat pasigerino asmeninį pasiekimą (10.11,82 min.).

Savo karjeros rekordą (9.58,31 min.) trumpame baseine sėkmingai pranoko ir Panevėžio „Žemynai“ atstovaujanti Amelija Murėnaitė, užėmusi trečią vietą. Ji distanciją įveikė per 9 min. 36,91 sek. ir surinko 573 FINA taškus.

View this post on Instagram

A post shared by LTU Swimming (@ltu.swimming)

Šią savaitę turėtų paaiškėti ir paskutiniojo trečiojo etapo rezultatai. Sportininkai praėjusią savaitę plaukė 400 m laisvuoju stiliumi arba kompleksiniu būdu (pasirinktinai).

Varžybų eiga

Etapas Nuotolis Plaukimo stilius Vyksta iki
I 1500 m laisvasis sausio 15 d.
II 800 m laisvasis sausio 22 d.
III 400 m laisvasis arba kompleksinis sausio 29 d.

Kiekviena Lietuvos sporto mokymo įstaiga, centras ar plaukimo klubas varžybų etapus vykdė sau priimtinu metu, 25 arba 50 m ilgio baseine. Visi varžybų etapai buvo rengiami kaip finaliniai plaukimai.

Kiekvieno nuotolio prizininkai bus apdovanoti elektroniniais diplomais ir LPF įsteigtais prizais.

Susumavus dalyvių visuose trijuose etapuose pelnytus FINA taškus, bus paskelbti du geriausi ilgų nuotolių varžybų plaukikai — Ištvermės karalius ir karalienė (The King & Queen of Endurance).

Ankstesnių metų nugalėtojai

Sezonas Ištvermės karalius Ištvermės karalienė
2022 Džiugas Miškinis Patricija Geriksonaitė
2021 Džiugas Miškinis Silvija Statkevičius

Pagrindiniai šių varžybų tikslai — populiarinti plaukimo sportą Lietuvoje, didinti sportininkų meistriškumą, ugdant jų ištvermę ilgesnėse plaukimo distancijose.