„Nordic“ amžiaus grupių čempionate – lietuviai gerino šalies amžiaus grupių rekordus

nordic-lietuva-2019

Vailė, Danija
Liepos 13–14 d.
50 m baseinas
Oficiali svetainė
Rezultatai

Liepos 13–14 dienomis Danijos mieste Vailėje vyko „Nordic“ amžiaus grupių čempionatas, kuriame šiemet dalyvavo ir 17 Lietuvos jaunųjų plaukikų. Dvi dienas trukusiose varžybose rungėsi 13–15 metų mergaitės ir 14–16 metų berniukai iš Suomijos, Švedijos, Islandijos, Estijos, Danijos ir Lietuvos.

Pirmąją varžybų dieną ant nugalėtojų pakylos lipo 6 mūsų plaukikai. Du apdovanojimus pelnė Daniil Pancerevas – 100 m l. stiliumi rungtyje jis užėmė antrą vietą, o plaukdamas 100 m peteliške buvo trečias. Nojus Skirutis 400 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyje iškovojo sidabro medalį. Antrą vietą 50 m l. stiliumi plaukime pelnė Joris Veretinskas, o Jokūbas Tijūnonis 1500 m l. stiliumi rungtyje finišavo trečias.

Dar labiau pradžiugino mūsų vaikinų estafetės komanda. Daniil Pancerevas, Joris Veretinskas, Martin Tretjak ir Danielis Kvederis 4 x 100 m l. stiliumi estafetėje iškovojo 2 vietą ir pagerino Lietuvos vaikinų iki 17 m. rekordą! Nuo šiol jis – 3 min. 33,50 sek.

nordic komanda

Antrąją varžybų dieną 200 m nugara rungtyje net du lietuviai pateko tarp prizininkų. Danielis Kvederis užėmė antrąją vietą, o Jokūbui Tijūnoniui atiteko trečioji vieta.

Vienintelį aukso apdovanojimą čempionate iš lietuvių pelnė Daniil Pancerevas. Jis nugalėjo vaikinų 200 m kompleksiniu būdu rungtyje.

Dar vienas šalies vaikinų iki 17 m. rekordas buvo pagerintas estafetėje 4×200 m l. stiliumi. Joje dalyvavę Mykolas RindokasDanielis KvederisJoris Veretinskas ir Nojus Skirutis užfiksavo 8 min. 03,87 sek. laiką! Visgi, šio rezultato užteko tik 5-ai vietai.

Penkiems lietuviams – Daniil Pancerevui, Džiugui Karkleliui, Tadui Praniauskui, Nojui Skiručiui ir Radvilei Kerševičiūtei – šis čempionatas buvo gera repeticija prieš Europos jaunimo olimpinį festivalį, prasidėsiantį jau liepos 21 dieną Azerbaidžano sostinėje Baku.