Plaukimas

Lietuviai rekordiniais plaukimais užbaigė Šiaurės šalių čempionatą

Lietuvos merginų estafetė | Aglen Photography nuotr.

Gruodžio 8–12 Bergenas (NOR) Nuostatai Rezultatai (šuoliai) Tiesiogiai (šuoliai)
Rezultatai (plaukimas) Tiesiogiai (plaukimas)

Pirmadienį Bergene baigiasi Nordic čempionatas. Šuolių į vandenį atstovai paskutiniuosius startus turėjo sekmadienį, o plaukikai dar laukia finalinių kovų.

Vakarinėje dalyje pasirodys Haide Nikelis (800 m l. stiliumi), Patricija Geriksonaitė (200 m nugara), Evaldas Babakinas ir Mantas Kaušpėdas (100 m nugara), Adomas Gatulis (200 m krūtine), Smiltė Plytnykaitė ir Patricija Kondraškaitė (100 m l. stiliumi), Rokas Jazdauskas ir Matas Činga (200 m l. stiliumi), Kajus Stankevičius ir Danielis Kvederis (100 m nugara), Tomas Navikonis ir Tomas Lukminas (200 m l. stiliumi).

Po sekmadienio varžybų komandinėje jaunių įskaitoje lietuviai su 136,5 taško užėmė antrąją vietą ir nusileido tik danams (177 tšk.), o vyresniųjų grupėje mūsiškiai buvo septinti (70 tšk.).

STARTO PROTOKOLAI

800 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje penktąją vietą tarp jaunių iškovojo Haide Nikelis. Lietuvos atstovė distanciją įveikė per 9 min. 9 sek.

1 Kasvio, Louna 2006 Suomija 8.37,26 795
2 Nauklér, Sofie 2006 Suomija 8.51,63 732
3 Birkisdóttir, Freyja 2006 Islandija 8.54,68 720
4 Härkänen, Miina-Anniina 2008 Suomija 9.06,29 675
5 Nikelis, Haide 2006 Lietuva 9.09,00 665

Moterų 200 m plaukimo nugara finale sidabro medalį Lietuvai iškovojo Patricija Geriksonaitė. Finišavusi per 2 min. 15,39 sek. ji pasigerino karjeros rekordą (2.15,54 min.).

1 Kanstrup, Rikke Friis 2006 Danija 2.12,54 722
2 Geriksonaitė, Patricija 2007 Lietuva 2.15,39 677
3 Ollonen, Reeta 2006 Suomija 2.16,41 662

Jaunių 100 m plaukimo nugare finale Šiaurės šalių vicečempionu tapo Evaldas Babakinas. Lietuvis nuotolį įveikė su nauju asmeniniu rekordu per 54,69 sek. Šeštą vietą šiame finale užėmė Mantas Kaušpėdas (55,94 sek.).

1 Smok, Alan 2005 Estija 53,93 719
2 Babakinas, Evaldas 2005 Lietuva 54,69 690
3 Thorhauge, Christian 2005 Danija 54,93 681
4 Kuljus, Lars 2005 Estija 55,22 670
5 Evensrud, Erik Magnus 2005 Norvegija 55,78 650
6 Kaušpėdas, Mantas 2007 Lietuva 55,94 644

Vyresnių plaukikų finale dar vieną sidabro medalį pridėjo Kajus Stankevičius (53,76 sek.). Tai naujas jo karjeros rekordas (ankstesnis buvo 54,09 sek.). Arti medalio buvo ir ketvirtas finišavęs Danielis Kvederis (54,17 sek.). Jis taip pat pasigerino asmeninį rekordą, kurį užfiksavo dar rytinėje atrankoje (54,40 sek.).

1 Karlsson, Niki 2000 Suomija 53,51 736
2 Stankevičius, Kajus 2004 Lietuva 53,76 726
3 Johnsen, Kasper 2003 Danija 53,81 724
4 Kvederis, Danielis 2004 Lietuva 54,17 710

Sidabrinę lietuvių medalių seriją pratęsė ir Adomas Gatulis. Jis jaunių 200 m plaukimo krūtine finale užėmė antrąją vietą, užfiksavęs 2 min. 15,31 sek. rezultatą. Tai naujas plaukiko asmeninis rekordas. Karjeros rekordą (2.26,26 min.) lietuvis gerino ir ryte, kai šį nuotolį įveikė per 2 min. 19,66 sek.

1 Gaur, Jonas 2005 Danija 2.12,95 738
2 Gatulis, Adomas 2005 Lietuva 2.15,31 700
3 Gladher, Axel 2006 Švedija 2.15,54 696

Moterų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale Šiaurės šalių čempionės titulą iškovojo Smiltė Plytnykaitė. Lietuvė finišavo per 54,62 sek. ir 0,01 sek. pasigerino savo karjeros rekordą.

Smiltė Plytnykaitė | Aglen Photography nuotr.

Arti prizininkų trejeto buvo Patricija Kondraškaitė (56,15 sek.). Ji šiame finale užėmė ketvirtąją vietą ir taip pat atnaujino savo asmeninį rekordą, kuris iki šių varžybų buvo 57,07 sek.

1 Plytnykaitė, Smiltė 2007 Lietuva 54,62 778
2 Thastrup-Hansen, Anne 2006 Danija 55,51 741
3 Soini, Aliisa 2007 Suomija 55,91 726
4 Kondraškaitė, Patricija 2006 Lietuva 56,15 716

Individualius pasirodymus čempionate lietuviai užbaigė 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finaluose.

Jaunių finale auksą iškovojo Rokas Jazdauskas (1.46,18 min.), o sidabrą pelnė Matas Činga (1.48,48 min.). Abu plaukikai du kartus per dieną gerino asmeninius karjeros rekordus.

1 Jazdauskas, Rokas 2005 Lietuva 1.46,18 819
2 Činga, Matas 2005 Lietuva 1.48,48 768
3 Slotsvik, Philip Johan Abad 2005 Norvegija 1.48,69 764

Šiaurės šalių čempionu vyresnių plaukikų finale tapo Tomas Navikonis. Jis 200 m laisvuoju stiliumi įveikė per 1 min. 42,97 sek. ir taip pat pasigerino asmeninį rekordą, kuris iki šių varžybų buvo 1 min. 44,73 sek. Lietuvio finale parodytas rezultatas – naujas šių varžybų rekordas.

Tomas Navikonis | Aglen Photography nuotr.

Finale taip pat plaukė ir Tomas Lukminas, tačiau jis buvo diskvalifikuotas. Atrankoje lietuvis distanciją buvo įveikęs per 1 min. 50,64 sek. – tai naujas jo asmeninis rekordas.

1 Navikonis, Tomas 2003 Lietuva 1.42,97 898
2 Dyrkorn, Christian Groth 2001 Norvegija 1.46,42 814
3 Johansen, Birk Lee 2002 Norvegija 1.48,48 768

Varžybas Bergene užbaigė estafetiniai plaukimai.

Jaunių merginų estafetėje 4 po 100 m laisvuoju stiliumi Lietuvos komanda (Patricija Kondraškaitė, Smiltė Plytnykaitė, Stela Švenčionytė ir Patricija Geriksonaitė) iškovojo bronzos medalius ir aplenkė Norvegijos, Suomijos, Estijos ir Islandijos komandas.

Lietuvių finale parodytas laikas – 3 min. 45,95 sek. – naujas šalies moterų rekordas.

LPF nuotr.

Ankstesnis geriausias Lietuvos moterų pasiekimas (3.49,72 min.) priklausė S. Plytnykaitei, Gintarei Černiauskaitei, P. Kondraškaitei ir Amelijai Murėnaitei.