Plaukimas

Nordic čempionate dalyvaus net 19-lika Lietuvos plaukikų

Lietuvos plaukimo federacija 2015 m. pavasarį tapo asocijuota Nordic plaukimo federacijos nare. Ši federacija jungia 6 šiaurės šalis (Nordic) –  Suomiją, Švediją, Norvegiją, Daniją, Farerų salas, Islandiją  ir 3 Baltijos valstybes:  Estiją, Latviją ir Lietuvą.

 „Dalyvavimas Nordic federacijos veikloje rodo mūsų siekį tapatintis su progresyviomis Skandinavijos šalimis, kurių veikla pagrįsta žmogiškųjų vertybių pagrindu, skaidrumu ir profesine kompetencija“, – sako Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas.

Gruodžio 11–13 d. Bergene (Norvegija) vyks Nordic plaukimo čempionatas suaugusiųjų grupėje (18+ m. vaikinai ir 17+ metų merginos) ir jaunimo grupėje (vaikinai 14-17 m. ir merginos 13-16 m.), kuriame pirmą kartą varžysis ir Lietuvos komanda.

Savaitgalį vykusių Lietuvos plaukimo federacijos taurės varžybų metu paaiškėjo plaukikai, kurie atstovaus Lietuvai Norvegijoje vyksiančiame čempionate pagal LPF vykdomojo komiteto patvirtintą tvarką:

 

Vyrai 18+

Vaikinai 14-17 m. (98-01)

Merginos 13-16 m. (99-02)

100 m l.stiliumi

Danas Rapšys

Darijus Astrauskas

Diana Jaruševičiūtė

100 m nugara

Gytis Stankevičius

Rokas Juozelskis

Meda Kulbačiauskaitė

100 m peteliške

Danas Rapšys

Paulius Martinkėnas

Beatričė Kanapienytė

100 m krūtine

Andrius Šidlauskas

Valdas Abalikšta

Gabija Zavackytė

Suaugusiųjų grupėje Danas Rapšys buvo geriausias tiek 100 m l. stiliumi, tiek 100 m peteliške nuotoliuose, tad VK nusprendė į varžybas Norvegijoje vežti ir antrus šių rungčių numerius – Povilą Strazdą ir Deividą Margevičių.

Jau tapo įprasta, kad Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas prieš Kalėdas apdovanoja labiausiai nusipelnius plaukikus ir jų trenerius. Šiais metais nuspręsta paskatinti jaunuosius plaukikus ne piniginiais prizais, o suteikiant jiems galimybę dalyvauti Nordic čempionate Bergene.

„Tai labiausiai progresuojantis jaunimas per pastaruosius 2 metus. Pasiekti rekordai, reitingo taškai su amžiaus % nuolaida ir degančios akys – šie pagrindiniai argumentai lėmė mano sprendimą“, –  sakė Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas.  

Jaunieji plaukikai, kurie taip pat dalyvaus Nordic čempionate:

1

Greta Gataveckaitė

Alytaus SRC

2

Ieva Jacevičiūtė

Alytaus SRC

3

Kotryna Teterevkova

Vilniaus MSC

4

Erikas Kapočius

Ignalinos PK

5

Mantas Kaveckas

Klaipėdos Gintaro SC

6

Tomas Sungaila

Kauno PM

Komanda į varžybas išskris gruodžio 10 d. ir grįš gruodžio 14 d. 

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai