Plaukimas

Nuo nugalėtojų pakylos ant operacinės stalo – R. Meilutytei Kaune atlikta operacija

Prieš daugiau nei savaitę iš pasaulio plaukimo čempionato į Lietuvą sugrįžusi Rūta Meilutytė kreipėsi į medikus.

Asociacija „LTU Aquatics“ sportininkų sveikatą yra patikėjusi Kaune esančioms „Gijos Klinikoms“, kuriose pasaulio čempionei buvo atlikta pėdos operacija.

„Rūtai jau kelis mėnesius didesnio fizinio krūvio metu skaudėjo pėdą. Atlikę tyrimus nustatėme kairės pėdos pirmojo padikaulio – nykščio sąnario kremzlės pažeidimą, – plačiau situaciją komentavo sportininkę operavęs „Gijos Klinikų“ ortopedas-traumatologas Gintautas Pocius. – Artroskopinės operacijos metu buvo atlikti reikiami chirurginiai veiksmai. Kadangi operacija minimaliai invazyvi artroskopija, tikimės greito reabilitacinio proceso“.

Kada tiksliai R. Meilutytė galės užsiimti aktyviomis treniruotėmis – dar sunku pasakyti, bet medikai nusiteikę optimistiškai ir mano, kad sportininkės atsistatymas užtruks maždaug 2 mėnesius. Po tokios operacijos 3 savaites reikės dėvėti specialų individualiai pacientei pagamintą įtvarą.

Pasak „LTU Aquatics“ sporto vadovo Justo Achramavičiaus, tikimasi, kad į įprastą treniruočių ritmą sportininkė galės sugrįžti balandžio pradžioje.

„Gijos Klinikose“ Rūtai buvo atlikta procedūra, siekiant pašalinti jau kurį laiką erzinusią, skausmus kėlusią ir pilnu intensyvumu treniruotis neleidusią problemą. Procedūra nesutrukdys įprasto pasirengimo Paryžiaus olimpinėms žaidynėms plano. Po pasaulio čempionato Dohoje bet kuriuo atveju planuotas 2–3 savaičių poilsis. Į įprastą treniruočių režimą planuojama grįžti pirmą balandžio savaitę, – sakė J. Achramavičius. – Džiaugiamės jau antrus metus trunkančiu bendradarbiavimu su „Gijos Klinikų“ specialistais, operatyviai ir profesionaliai atlikusiais būtinas procedūras. Esu tikras, kad atsikračiusi skausmų Rūta į baseino takelius sugrįš dar stipresnė ir šią vasarą džiugins puikiais pasirodymais“.

Asociacija „LTU Aquatics“ linki R. Meilutytei lengvo pooperacinio laikotarpio bei dėkoja visai medikų komandai: operaciją atlikusiam ortopedui-traumatologui Gintautui Pociui ir sportininkų medicinine priežiūra besirūpinančiam „Gijos Klinikų“ Ambulatorinės reabilitacijos centro vadovui, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojui Vyteniui Trumpickui, operatyviai sustyguojančiam visą gydymo procesą „nuo – iki“. Profesionali sveikatos priežiūra sportininkams yra tvirtas pamatas aukščiausių rezultatų siekimui.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai