Plaukimas

Oficialu: FINA atideda pasaulio čempionatą dar vieneriems metams

FINA nuotr.

Svarbiausias 2022 metų plaukikų startas – pasaulio čempionatas – dar kartą atidėtas. Tarptautinė plaukimo federacija (FINA) šiandien oficialiai patvirtino, kad dėl koronaviruso pandemijos keliamų iššūkių gegužės 13-29 dienomis Fukuokoje (Japonija) turėjęs vykti FINA pasaulio čempionatas perkeliamas į kitus metus.

Pranešama, kad čempionatas bus surengtas 2023 m. liepos 14-30 dienomis, likus beveik metams iki Paryžiaus olimpinių žaidynių.

Pagal išankstinį planą, 2023 metų lapkritį geriausius planetos plaukikus rengėsi priimti Kataro sostinė Doha, 2025 metais čempionatą buvo numatyta surengti Kazanėje (Rusija), o 2027 metais – Budapešte (Vengrija).

Visgi, jau yra aišku, kad čempionatas Dohoje turėtų vykti 2024 metų sausį.

Pakoreguotos FINA Generalinio kongreso, 19-ojo FINA pasaulio veteranų čempionato ir kitų svarbių FINA renginių datos bus paskelbtos artimiausiu metu.

FINA taip pat žada greitai paskelbti ir atnaujintą 2022 metų tarptautinį vandens sporto kalendorių, kuris suteiks sportininkams papildomų galimybių varžytis aukščiausiame lygyje.

Pasaulio čempionatas Fukuokoje turėjo įvykti dar 2021 metų vasarą, tačiau dėl Tokijo olimpinių žaidynių perkėlimo iš 2020 į 2021 metus šį čempionatą buvo nuspręsta nukelti į 2022 metus.

Pastaruoju metu Japonijoje kasdien pranešama apie daugiau nei 60 tūkst. naujų koronaviruso atvejų – tai didžiausi naujų susirgimų skaičiai šalyje nuo pandemijos pradžios.

Kiek anksčiau jau buvo atšauktos Liuksemburge sausio pabaigoje planuotos tradicinės tarptautinės „Luxembourg Euro Meet“ varžybos. Dėl esamos COVID-19 situacijos jos nebuvo rengiamos antrus metus iš eilės.

Nepaisant to, pajėgiausi mūsų šalies plaukikai šiemet turės ir kitų progų pasivaržyti – rugpjūtį Italijos sostinėje Romoje sportininkų lauks Europos plaukimo čempionatas, o gruodį Kazanėje tikimasi surengti ir pasaulio čempionatą trumpame (25 m) baseine.

Primename, kad artimiausios Lietuvos plaukimo federacijos rengiamos nacionalinės varžybos – Lietuvos žiemos pirmenybės – vyks vasario 17-19 dienomis Alytuje.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai