Plaukimas

Olimpinę šalies plaukimo rinktinę turėtų papildyti Kotryna Teterevkova

Kotryna Teterevkova | Manto Daškevičiaus nuotr.

Birželio 27-oji – paskutinė diena, kai plaukikai dar gali spėti įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į laukiamiausią šių metų sportininkų startą – vasaros olimpines žaidynes. Deja, pasaulinė koronaviruso pandemija apsunkino nemažos dalies plaukikų galimybes tą padaryti.

Mūsų šalies plaukikams besiruošiant pasinaudoti paskutiniu šansu – tarptautinėmis „Sette Colli“ plaukimo varžybomis Romoje (Italija), kurios vyks birželio 25–27 dienomis, Lietuvos plaukimo federacija sulaukė žinios, kad tos valstybės, kurių nei vienam plaukikui vyrui arba plaukikei moteriai nepavyko įvykdyti olimpinių „A“ (OQT) ir (ar) „B“ (OQT) normatyvų, galės į olimpines žaidynes deleguoti atitinkamai po vieną aukščiausią reitingą šalyje turintį plaukiką ar plaukikę.

Kadangi jau aišku, jog Lietuva į žaidynes tikrai siųs penkis plaukikus, iš kurių trys – Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas ir Giedrius Titenis – vietas Tokijuje užsitikrino įvykdę „A“ normatyvus, prie jų bet kokiu atveju turės prisijungti ir bent viena plaukikė.

Pagal FINA reitingą, geriausias moterų rezultatas šalyje šiuo metu priklauso Kotrynai Teterevkovai (865 taškai – 200 m krūtine – 2 min. 25,98 sek.), o antrasis – Ugnei Mažutaitytei (824 taškai – 200 m nugara – 2 min. 11,56 sek.).

Tai svarbu dėl to, kad, pagal pakitusias atrankos taisykles, pirmajam pagal reitingą sportininkui nusprendus baigti sportinę karjerą, patyrus traumą, pažeidus antidopingo taisykles ar dėl kitų priežasčių negalint dalyvauti olimpinėse žaidynėse, jį pakeisti galėtų antrasis pagal reitingą šalies atstovas.

Kadangi nei vienai plaukikei neįvykdžius „A“ normatyvo, šaliai gali atstovauti tik viena geriausią reitingą turinti moteris – ja turėtų tapti būtent K. Teterevkova.

Tai bus 19-metės sportininkės debiutas vasaros olimpinėse žaidynėse. Trenerio Michailo Romanovskio auklėtinė yra 2018 metų jaunimo olimpinių žaidynių prizininkė ir 2018 metų Europos jaunimo čempionė.

Verta paminėti ir tai, kad K. Teterevkovos reitingas (865 taškai) yra vienas iš geriausių tarp visų į žaidynes tokiu būdu (universality placespretenduojančių patekti plaukikių moterų kandidačių. Aukštesnį reitingą turi tik dvi sportininkės – Liuksemburgo atstovė Julie Meynen (871) ir meksikietė Melissa Rodríguez (873).

[VISAS MOTERŲ REITINGAS]

Nepaisant šių naujienų, K. Teterevkova šio mėnesio pabaigoje vyks į „Sette Colli“ varžybas Romoje, ir sieks įvykdyti „A“ normatyvus abiejuose plaukimo krūtine nuotoliuose (100 ir 200 m).

{loadposition rssocial}

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai