Olimpinės žaidynės

RIO 2016: rugpjūčio 10–12 d. apžvalga

Rugpjūčio 10 d. Danas Rapšys 200 m nugara rungties kvalifikacijoje, ketvirtame atrankos plaukime, užėmė aštuntą vietą, o bendroje įskaitoje liko 21-as (1:59.58).

Rugpjūčio 11 d. Simonas Bilis 50 m laisvuoju stiliumi atrankoje užėmė 14 vietą (22.01) ir pateko į pusfinalį, kartu 0,07 sek. pagerindamas nuo 1994 metų Raimundui Mažuoliui priklaususį šalies rekordą. Pusfinalio plaukime Simonas Bilis distanciją įveikė per 21.71 ir pasidalijo 6-7 vietas su Brazilijos atstovu, be to, jis darkart pagerino Lietuvos rekordą.

Finale Simonas Bilis liko 8-as (22.08), tačiau jis yra tik ketvirtas plaukikas nepriklausomos Lietuvos istorijoje patekęs į Olimpinių žaidynių finalą.

Rugpjūčio 12 d. Giedrius Titenis, Danas Rapšys, Simonas Bilis, Deividas Margevičius kombinuotos estafetės 4 po 100 m kvalifikacijoje užėmė 14 vietą (3:35.90).