Plaukimas

Paaiškėjo 2023 m. neakivaizdinių ilgų nuotolių varžybų pirmojo etapo nugalėtojai

Danielis Kvederis | LPF archyvo nuotr.

Sausio 9—15 d. Varžybų nuostatai Rezultatai / Bendroji įskaita

Praėjusią savaitę Lietuvos plaukikai pradėjo tradicines neakivaizdines ilgų nuotolių plaukimo varžybas.

Sausio 15 dieną finišavus pirmajam etapui, kuriame sportininkai turėjo įveikti 1500 m laisvuoju stiliumi, buvo susumuoti ir dalyvių rezultatai.

Vyrų grupėje nugalėjo ir pirmąją vietą užėmė Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro auklėtinis Danielis Kvederis (726 FINA taškai). Uostamiesčio plaukikas nuotolį 25 m ilgio baseine įveikė per 15 min. 41,85 sek.

D. Kvederis pirmajame etape 67 taškais aplenkė antrą vietą iškovojusį Kauno plaukimo mokyklos sportininką Džiugą Miškinį (659 tšk.). Kaunietis šią distanciją 50 m ilgio baseine  įveikė per 16 min. 40,49 sek.

Trečią vietą tarp visų dalyvių užėmė dar vienas klaipėdietis Martin Tretjak, kurio sąskaitoje 634 taškai. M. Tretjak tą patį nuotolį trumpame baseine nuplaukė per 16 min. 25,53 sek.

Stela Švenčionytė | LPF archyvo nuotr.

Moterų įskaitoje nugalėtoja tapo Sostinės sporto centrui atstovaujanti Stela Švenčionytė. Vilnietė 1500 m laisvuoju stiliumi  įveikė per 18 min. 18,82 sek. ir surinkusi 583 FINA taškus aplenkė antrą vietą užėmusią šiaulietę Patriciją Geriksonaitę. Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ auklėtinė užfiksavo 18 min. 22,97 sek. rezultatą.

Trečią vietą bendroje moterų įskaitoje kol kas užimanti Amelija Murėnaitė iš Panevėžio „Žemynos“ komandos distanciją įveikė per 18 min. 25,89 sek. ir pelnė 572 taškus.

Visos trys prizininkės varžėsi trumpame 25 m baseine.

View this post on Instagram

A post shared by LTU Swimming (@ltu.swimming)

Šią savaitę (iki sausio 22 dienos) dalyviai neakivaizdiniu būdu varžosi 800 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje, o paskutinę varžybų savaitę plaukikai turės įveikti 400 m laisvuoju stiliumi arba kompleksiniu būdu (pasirinktinai).

Varžybų eiga

Etapas Nuotolis Plaukimo stilius Vyksta iki
I 1500 m laisvasis sausio 15 d.
II 800 m laisvasis sausio 22 d.
III 400 m laisvasis arba kompleksinis sausio 29 d.

Kiekviena Lietuvos sporto mokymo įstaiga, centras ar plaukimo klubas varžybų etapus vykdo sau priimtinu metu, 25 arba 50 m ilgio baseine. Visi varžybų etapai rengiami kaip finaliniai plaukimai.

Kiekvieno nuotolio prizininkai bus apdovanoti elektroniniais diplomais ir LPF įsteigtais prizais.

Susumavus dalyvių visuose trijuose etapuose pelnytus FINA taškus, bus paskelbti du geriausi ilgų nuotolių varžybų plaukikai — Ištvermės karalius ir karalienė (The King & Queen of Endurance).

Ankstesnių metų nugalėtojai

Sezonas Ištvermės karalius Ištvermės karalienė
2022 Džiugas Miškinis Patricija Geriksonaitė
2021 Džiugas Miškinis Silvija Statkevičius

Ištvermingiausi šalies plaukikai paaiškės sausio pabaigoje.

Pagrindiniai šių varžybų tikslai — populiarinti plaukimo sportą Lietuvoje, didinti sportininkų meistriškumą, ugdant jų ištvermę ilgesnėse plaukimo distancijose.