Plaukimas

Pagerbti 2023 m. Lietuvos studentų sportininkai: geriausiųjų dešimtuke – R.Meilutytė, K.Teterevkova, T.Navikonis ir A.Šidlauskas

Apdovanojimų ceremonija / LSSA nuotr.

Vilniaus Universiteto Mažojoje auloje įvyko 2023 metų geriausiųjų Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras. Renginyje apdovanoti geriausi Lietuvos studentai sportininkai, kurie savo pasiekimais garsino savo Alma Mater ir šalį tarptautinėse sporto arenose.

Geriausia 2023 metų Lietuvos studentų sportininke (antrus metus iš eilės) buvo pripažinta Vytauto Didžiojo Universiteto, Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto studentė, plaukikė Rūta Meilutytė (tren. Tadas Duškinas).

Ji 2023 m. tapo pasaulio plaukimo čempione (50 m ir 100 m krūtine), pagerino pasaulio moterų rekordą (50 m krūtine) ir iškovojo kelialapį (100 m krūtine) į 2024 m. vasaros olimpines žaidynes Paryžiuje.

R.Meilutytė / D.Kibirkščio (LTU Aquatics) nuotr.

Antra vieta geriausiųjų Lietuvos studentų sporto apdovanojimuose atiteko Vytauto Didžiojo Universiteto, Švietimo akademijos fizinio ir sveikatos ugdymo studentei, plaukikei Kotrynai Teterevkovai (tren. Michailas Romanovskis).

Ji 2023 metais FISU pasaulio vasaros universitetų žaidynėse iškovojo tris aukso medalius (50 m, 100 m ir 200 m krūtine) ir įvykdė du olimpinius normatyvus (100 m ir 200 m krūtine). Pasaulio plaukimo čempionate K. Teterevkova užėmė šeštą vietą.

K.Teterevkova / M.Gailiūno (LSSA) nuotr.

Į geriausiųjų Lietuvos studentų sportininkų dešimtuką taip pat pateko plaukikai Tomas Navikonis (The Ohio State University) ir Andrius Šidlauskas (Lietuvos sporto universitetas).

Priminsime, kad T. Navikonis FISU žaidynėse šiemet iškovojo sidabrą (200 m laisvu st.), o A. Šidlauskas – bronzą (100 m krūtine). Dar vieną bronzos medalį 50 m laisvu stiliumi rungtyje šiose varžybose pridėjo Jokūbas Keblys (Florida State University).

T. Navikonis ir A. Šidlauskas / M.Gailiūno (LSSA) nuotr.

2023 M. GERIAUSIŲJŲ LIETUVOS STUDENTŲ SPORTININKŲ DEŠIMTUKAS:

1. Rūta Meilutytė (plaukimas) – VDU
2. Kotryna Teterevkova (plaukimas) – VDU
3. Edis Matusevičius (lengvoji atletika) – LSU
4. Povilas Stankūnas (irklavimas) – VDU
5. Edgaras Benkunskas (lengvoji atletika) – LSU
6. Diana Zagainova (lengvoji atletika) – VU
7. Andrej Drukarov (kalnų slidinėjimas) – UB
8. Tomas Navikonis (plaukimas) – OSU
9. Andrius Šidlauskas (plaukimas) – LSU
10. Judita Traubaitė (orientavimosi sportas) – VU

Plačiau skaitykite: 2023 m. Geriausių sportininkų apdovanojimai (lssa.lt)

LSSA inf.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai