Plaukimas

Panevėžyje išdalinti Olimpiečių taurės varžybų apdovanojimai

Dvi dienas trukusiose Panevėžio „Žemynos“ Olimpiečių taurės 2017 m. varžybose dalyvavo 265 sportininkai iš trijų šalių. Be šeimininkų panevėžiečių dėl apdovanojimų kovojo Klaipėdos, Kėdainių, Pasvalio, Šiaulių ir Vilniaus plaukikai, o taip pat – svečiai iš Daugpilio ir Rygos (Latvija) bei Kaliningrado (Rusija).

Pagal varžybų nuostatus, vienas dalyvis galėjo startuoti tik dvejose rungtyse per dieną. Maksimalų aukso medalių skaičių surinko tik dvi sportininkės: jauniausiųjų, 11 m. ir jaunesnių amžiaus grupėje plaukusi Ieva Vilimaitė (Panevėžio „Žemyna“) bei 12-14 m. amžiaus grupėje startavusi Marija Mihailova (Kalningradas).

Po keturis medalius, tarp kurių – po tris aukso, surinko žemyniečiai Rokas Jazdauskas (12 m. ir jaunesnių amžiaus grupė) ir Aleksas Savickas (13-15 m. amžiaus grupė), bei Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro atstovas Daniilas Pancerevas (13-15 m. amžiaus grupė).

Keturiais įvairių vietų apdovanojimais džiaugėsi rusas Grigorijus Demitkinas, panevėžiečiai Morta Kulikauskaitė, Titas Smailys, Adelė Rusnė Juknevičiūtė, Matas Činga, Jokūbas Keblys, Kamilė Kučaitė ir Ugnė Zigmantaitė bei šiauliečiai Alanas Tautkus ir Romanas Pokalo.

Visose amžiaus grupėse dalyviai siekė iškovoti ne tik medalius, bet ir 6 olimpiečių taures. Jos buvo įteikiamos tų rungčių distancijų (100 m nugara, 200 m peteliške, 100 m krūtine ir 200 m laisvu stiliumi berniukų tarpe bei 50 m ir 100 m laisvu stiliumi mergaičių tarpe), kurias olimpinėse žaidynėse įveikė Panevėžio olimpiečiai, visų amžiaus grupių nugalėtojams.

Tarp komandų varžybose geriausiai sekėsi gausiausiai dalyvių skaičiumi Panevėžio „Žemynos“ komandai, susižėrusiai 75 medalius, tarp kurių trečdalis tauriausio metalo. Už jos atsidūrė 12 aukso apdovanojimų surinkusi Kaliningrado ekipa, jos sąskaitoje – 32 medaliai. Šiaulių plaukimo mokyklos „Delfino“ auklėtiniai džiaugėsi 27 trofėjais (8 auksiniai).

Taurės varžybų dalyvius sveikino Panevėžio savivaldybės administracijos Sporto skyriaus vedėjas Justinas Jasiukaitis, o nugalėtojus apdovanojo varžybas stebėjęs olimpietis Darius Grigalionis.

Visi Olimpiečių taurės varžybų rezultatai

Nuotraukų galerija (1 diena)

Nuotraukų galerija (2 diena)

Mindaugo Petraičio nuotr.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai