Pasaulio čempionatas

Lietuvos vyrų komanda pasaulio čempionate – 7-a, asmeninį rekordą gerinusi K.Teterevkova pateko į finalą

4x50mfree final 2021 12 19

Vytauto Dranginio / LTOK nuotr. (archyvas)

Gruodžio 16-21 Abu Dabis (JAE) 25 m baseinas Varžybų svetainė Rezultatai

Sekmadienis Abu Dabyje Lietuvos plaukikams prasidėjo sėkmingai. Vyrų estafetėje 4 x 50 m laisvuoju stiliumi dalyvavusi Lietuvos komanda (Danas Rapšys, Simonas Bilis, Andrius Šidlauskas ir Deividas Margevičius) savo atrankos plaukime finišavo ketvirta (1 min. 27,28 sek.). Tarp trylikos startavusių komandų lietuviai bendroje įskaitoje buvo aštunti ir iškovojo paskutinį bilietą į vakare vyksiantį finalą.

Pirmajame estafetės etape plaukęs D. Rapšys pasiekė naują karjeros rekordą – 21,92 sek. Ankstesnis jo geriausias pasiekimas buvo 22,17 sek.

Su geriausiu rezultatu į finalą pateko italai ir rusai, atrankoje užfiksavę identišką laiką – 1 min. 24,95 sek. Treti kvalifikacijoje buvo amerikiečiai (1 min. 25,61 sek.). Lietuvos rekordas šioje rungtyje nuo 2009 m. priklauso Pauliui Viktoravičiui, Giedriui Titeniui, Vytautui Janušaičiui ir Mindaugui Sadauskui – 1 min. 25,89 sek.

Po kiek daugiau nei pusvalandžio į baseiną dar kartą šoko D. Margevičius. Vyrų 50 m plaukimo atrankoje 26-erių lietuvis parodė 23,29 sek. laiką. Savajame plaukime jis pasidalino 6-7 vietas kartu su Čekijos atstovu Janu Šeflu, o bendroje įskaitoje mūsiškiui atiteko 26-28 vieta tarp 84 sportininkų.

Vietą pusfinalyje užtikrino 22,91 sek. rezultatas. Atrankoje geriausiai pasirodė Dylanas Carteris (22,36 sek.) iš Trinidado ir Tobago. D. Margevičiui priklausantis šalies rekordas šioje rungtyje yra 22,70 sek.

Moterų 100 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje šeštą vietą užėmė ir į pusfinalį užtikrintai pateko Kotryna Teterevkova. 19-metė vilnietė paskutiniame atrankos plaukime finišavo ketvirta per 1 min. 05,15 sek. K. Teterevkovos karjeros rekordas yra 1 min. 04,75 sek. Ryte greičiausia buvo švedė Sophie Hansson (1 min. 04,50 sek.).

Iš viso kvalifikacijoje startavo 54 plaukikės. Dar vieną nusivylimą patyrė Europos vicečempionė italė Arianna Castiglioni, kuri ir vėl buvo diskvalifikuota. Tokia pati nesėkmė atrankoje ištiko ir kitą Europos vicečempionę Idą Hulkko iš Suomijos. Starte nepasirodė ir saviizoliacijoje atsidūrusi olimpinė čempionė amerikietė Lydia Jacoby.

Lietuvos vyrų plaukimo komanda (Danas Rapšys, Simonas Bilis, Andrius Šidlauskas ir Deividas Margevičius) estafetės 4 x 50 m laisvuoju stiliumi finale iškovojo 7-ą vietą (1 min. 27,09 sek.) ir 0,01 sek. pranoko Šveicarijos ketvertą (1 min. 27,10 sek.).

D. Rapšys (21,94 sek.) savo etapą baigė 7-as, antras į baseiną šokęs S. Bilis (21,33 sek.) komandą kilstelėjo į 6-ą vietą. Estafetę perėmęs A. Šidlauskas (22,01 sek.) išlaikė kitų komandų diktuojamą tempą. O ketvirtasis iš Lietuvos sportininkų plaukęs D. Margevičius (21,81 sek.) finišo sienelę palietė septintas.

Nugalėjo Italijos komanda (1 min. 23,61 sek.), 0,14 sek. pranokusi Rusijos plaukimo federacijos sportininkus. Trečią vietą užėmė nedaug nuo jų atsilikę olandai (1 min. 23,78 sek.).

Kotryna Teterevkova moterų 100 m plaukimo krūtine pirmajame pusfinalyje finišavo trečia ir pasiekė naują asmeninį karjeros rekordą (1 min. 04,54 sek.). Bendroje įskaitoje Lietuvos sportininkės laikas buvo septintas, todėl Kotryną išvysime rytoj vyksiančiame pasaulio čempionato finale.

100mbreast semi 2021 12 19

Su geriausiu rezultatu į finalą pateko Kinijos plaukikė Tang Qianting (1 min. 03,99 sek.).

Lietuvos plaukikų rezultatai

LR – Lietuvos rekordas, PB – geriausias asmeninis rezultatas, SB 2021 – geriausias asmeninis 2021 m. sezono rezultatas, Q – pateko į kitą etapą

Atrankos plaukimai prasideda 7.30 val. Lietuvos laiku, o plaukimo pusfinalius ir finalus galima stebėti nuo 16 val. Vakarinę čempionato dalį tiesiogiai transliuoja LRT Plius ir portalas lrt.lt.

Varžybos truks šešias dienas ir tęsis iki pat antradienio.