Pasaulio čempionatas

Rūta Meilutytė – trečia pasaulyje!

Rūta Meilutytė | © Darius Kibirkštis

Birželio 18-25 d. Budapeštas (HUN) 50 m Rezultatai

Pirmadienį Budapešte tęsiasi FINA pasaulio vandens sporto čempionatas. Plaukikams – tai jau trečioji varžybų diena. Šiandien ryte į „Duna“ arenos baseiną šoko tik vienas Lietuvos atstovas Andrius Šidlauskas

8 vietą vyrų 100 m plaukimo krūtine rungtyje užėmęs 25-erių panevėžietis pasitikrino jėgas ir perpus trumpesnėje, 50 m distancijoje. Savo atrankos plaukime lietuvis finišavo šeštas (27.62), tačiau tai mūsiškiui nesutrukdė patekti tarp 16 stipriausiųjų plaukikų. Bendroje įskaitoje A. Šidlausko laikas buvo 14-as tarp 65 atrankos dalyvių, iš kurių net 8 buvo teisėjų diskvalifikuoti už taisyklių pažeidimus.

Su geriausiu rezultatu į pusfinalių etapą pateko italas Nicolò Martinenghi (26.68).

Pusfinalio dalyviai

Screenshot 2022 06 20 110423

ANDRIUS ŠIDLAUSKAS

Vakare Andrius Šidlauskas buvo kiek greitesnis, tačiau kvalifikacijoje pasiektos pozicijos nepagerino. Vyrų 50 m plaukimo krūtine rungtyje lietuvis užėmė 14 vietą. 25-erių panevėžietis pirmajame pusfinalyje finišavo septintas, nuotolį įveikdamas per 27,54 sek. Jo asmeninis rekordas šioje rungtyje yra 27,39 sek.

Vietą finale garantavo 27,20 sek. rezultatas. Būtent toks yra Giedriui Titeniui nuo 2015 metų priklausantis Lietuvos rekordas.

Pusfinalio rezultatai

Screenshot 2022 06 20 195105

Greičiausias tarp pusfinalininkų buvo italas Nicolò Martinenghi (26.56).

DSC 0224 min

Andrius Šidlauskas | © Darius Kibirkštis

Moterų 100 m plaukimo krūtine finale fantastiškai pasirodė Rūta Meilutytė.

Finalo dalyvės

Screenshot 2022 06 20 123951

RŪTA MEILUTYTĖ

Finalo rezultatai

Screenshot 2022 06 20 211355

Greičiausiai į starto signalą sureagavusi lietuvė po pirmųjų 50 m tik 0,03 sek. nusileido kinei Qianting Tang, tačiau atlikusi posūkį ją aplenkė. Įkandin mūsiškės pasileido kitos finalo dalyvės ir iki paskutinių metrų nebuvo aišku, kas taps pasaulio čempione. Visgi, finiše tikslesnė buvo italė Benedetta Pilato (1:05.93), o R. Meilutytė finišavo trečia (1:06.02) ir iškovojo pirmąjį čempionato Budapešte medalį Lietuvai – bronzą. Sidabras atiteko vokietei Annai Elendt, kurią iki nugalėtojos skyrė vos 0,05 sek.

25-erių kaunietė į finalą pateko ketvirtu rezultatu (1:06.04).

FINA pasaulio plaukimo čempionatą tiesiogiai transliuoja LRT Plius ir portalas LRT.lt.