Pasaulio jaunimo čempionate plaukikas Daniil Pancerevas – šeštas

Daniil Pancerevas / LPF nuotr.

Rugpjūčio 30 – rugsėjo 4 Lima (Peru) 50 m baseinas Rezultatai Tiesiogiai

Limoje, Peru, tęsiasi FINA pasaulio jaunimo plaukimo čempionatas.

Antrąją varžybų dieną pirmasis iš mūsiškių pradėjo klaipėdietis Daniil Pancerevas. Vaikinų 200 m plaukimo kompleksiniu būdu atrankoje jis užėmė 16 vietą. Lietuvis paskutiniame atrankos plaukime finišavo šeštas (2:05.48).

Su geriausiu rezultatu į finalinį aštuntuką pateko Turkijos atstovas Sanberk Yigit Oktar (2:01.76). Šios rungties kvalifikacijoje iš viso varžėsi 53 dalyviai.

Su asmeniniu rekordu (2:02.82) D. Pancerevas būtų pasiekęs finalą, nes vietą jame garantavo 2 min. 3,80 sek. rezultatas.

Kur kas geriau 18-mečiui lietuviui susiklostė 200 m plaukimo l. stiliumi atranka. D. Pancerevas šeštajame kvalifikaciniame plaukime nusileido tik brazilui Vitor Sega (1:50.27), finišavo antras ir penktuoju rezultatu (1:50.52) pateko į finalą.

Jame mūsiškis buvo greitesnis nei atrankoje. Distanciją lietuvis įveikė per 1 min. 50,03 sek. ir finišavo šeštas.

Auksą iškovojo čempionatų rekordą pagerinęs rumunas Davidas Popovici (1:46.18). Vicečempionu tapo vengras Daniel Meszaros (1:48.98), bronza atiteko italui Filippo Bertoni (1:49.05).

Finalo rezultatai

Visi Lietuvos plaukikų startai / rezultatai

Plaukimo vaizdo įrašas

200mfree vid1

Toje pačioje rungtyje ryte startavęs 17-metis panevėžietis Rokas Jazdauskas užfiksavo naują asmeninį rekordą (1:52.47) ir tarp 56 dalyvių užėmė 14 vietą. Savajame atrankos plaukime jis buvo penktas.

Rokas Jazdauskas / LPF nuotr.

Rytinėje kvalifikacijoje geriausiai pasirodė Davidas Popovici (1:49.40) iš Rumunijos. Asmeninis D. Pancerevo rekordas šioje rungtyje yra 1 min. 49,26 sek.

Pasaulio jaunimo čempionate trečiadienį taip pat pasirodė ir 15-metė Silvija Statkevičius.

Kanadoje besitreniruojanti sportininkė merginų 800 m l. stiliumi rungtyje užfiksavo 9 min. 6,94 sek. rezultatą ir bendroje įskaitoje užėmė 14 vietą tarp 26 dalyvių.

Geriausią rezultatą ryte parodė Malena Santillan (8:52.46) iš Argentinos, o pasaulio jaunimo čempione tapo 17-metė Merve Tuncel iš Turkijos, nuotolį nuplaukusi per 8 min. 30 sek.

Silvija Statkevičius / LPF nuotr.

Primename, kad būtent Silvijai priklauso Lietuvos moterų 800 m plaukimo l. stiliumi rekordas (8:55.23).

Lietuva čempionato medalių įskaitoje jau turi vieną bronzos apdovanojimą, kurį mūsų šaliai antradienį iškovojo D. Pancerevas, Kiril Stepanov, Tomas Lukminas ir R. Jazdauskas. Vaikinų estafetėje 4 x 100 m l. stiliumi jie užėmė trečią vietą.

Pasaulio jaunimo čempionatas yra svarbiausios FINA rengiamos jaunųjų plaukikų varžybos, vykstančios kas dvejus metus nuo 2006-ųjų.

Šiųmetinėje Lietuvos komandoje yra šeši mūsų šalies jaunimo rinktinės nariai: S. Statkevičius, D. Pancerevas, R. Jazdauskas, K. Stepanov, T. Lukminas ir Danielis Kvederis.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad pasaulio jaunimo čempionų titulus yra pelnę Rūta Meilutytė (2013 m.) ir Andrius Šidlauskas (2015 m.).

Iki šių varžybų Limoje per visą istoriją pasaulio jaunimo čempionatuose Lietuvos plaukikai buvo iškovoję 10 medalių. Prizininkais anksčiau taip pat yra tapę Giedrius Titenis, Danas Rapšys, Povilas Strazdas ir Eva Gliožerytė.

Čempionatas tęsis šešias dienas iki sekmadienio.