Plaukimas

Pasaulio jaunimo plaukimo čempionate – aštuoni lietuviai

Iš kairės: Rokas Jazdauskas, Kristupas Trepočka, Matas Činga ir Kiril Stepanov / Dariaus Kibirkščio / LTU Aquatics nuotr.

„LTU Aquatics“ Vykdomasis komitetas patvirtino komandos sudėtį, kuri dalyvaus rugsėjo 4–9 dienomis Netanijoje (Izraelis) vyksiančiame pasaulio jaunimo plaukimo čempionate.

Iš viso čia turėtų varžytis aštuoni Lietuvos plaukikai – keturi vaikinai ir keturios merginos.

Į komandą pakviesti estafetinių plaukimų kandidatai, Europos jaunimo plaukimo čempionato dalyviai  Rokas Jazdauskas, Kristupas Trepočka, Kiril Stepanov ir Matas Činga bei Smiltė Plytnykaitė, Sylvia Statkevičius, Patricija Geriksonaitė ir Marija Romanovskaja.

Trys iš jų – Kiril Stepanov, Sylvia Statkevičius ir Rokas Jazdauskas – varžėsi ir 2022 m. pasaulio jaunimo čempionate Limoje (Peru).

Praėjęs pasaulio čempionatas jauniesiems mūsų šalies plaukikams buvo sėkmingas. Peru sostinėje Daniil Pancerevas, Kiril Stepanov, Tomas Lukminas ir Rokas Jazdauskas Lietuvai tąkart iškovojo bronzos medalius komandinėje estafetėje 4 po 100 m laisvu stiliumi.

2022 m. pasaulio jaunimo čempionate Limoje Lietuvai atstovavo šeši plaukikai / „LTU Aquatics“ nuotr.

Primename, kad pasaulio jaunimo čempionais yra tapę du Lietuvos plaukikai. Per savo karjerą aukso medalius svarbiausiose jaunimo plaukimo varžybose yra iškovoję Rūta Meilutytė (2013 m.) ir Andrius Šidlauskas (2015 m.).

Pasaulio jaunimo čempionai
Rūta Meilutytė 50 m laisvu stiliumi 25,10 sek. Dubajus 2013
Rūta Meilutytė 50 m krūtine 29,86 sek. WJR/CR
Rūta Meilutytė 100 m krūtine 1 min. 6,61 sek. CR
Rūta Meilutytė 200 m kompleksiniu 2 min. 12,32 sek. CR
Andrius Šidlauskas 50 m krūtine 27,99 sek. Singapūras 2015

CR – čempionatų rekordas, WJR – pasaulio jaunimo rekordas

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai