Pasaulio plaukimo taurėje Toronte – dar vienas auksinis R. Meilutytės finišas

Rūta Meilutytė (archyvas)  / © LPF

Spalio 28-30 Torontas (Kanada) 25 m baseinas Rezultatai Tiesiogiai Reitingai

Lietuvos plaukikai baigė pasirodymą antrajame pasaulio taurės etape Toronte (Kanada). Į trečios varžybų dienos finalus užtikrintai pateko Rūta Meilutytė (50 m krūtine), Andrius Šidlauskas (200 m krūtine) ir Danas Rapšys (200 m l. stiliumi).

Lietuviai finaluose

• 0.53 val. Rūta Meilutytė (50 m krūtine)
  • 0.59 val. Andrius Šidlauskas (200 m krūtine)
  • 1.14 val. Danas Rapšys (200 m l. stiliumi)

50 m krūtine finalas
Pasaulio rekordas 28,56 sek. Alia Atkinson (JAM) – 2018 10 06
Pasaulio taurės rekordas 28,56 sek. Alia Atkinson (JAM) – 2018 10 06
Lietuvos rekordas 28,60 sek. Rūta Meilutytė – 2022 10 23
Finalo dalyvės

Rūta Meilutytė pratęsė pergalių seriją Toronte. Moterų 50 m plaukimo krūtine finale 25-erių lietuvė pranoko visas varžoves ir finišavo pirmoji.

Distanciją kaunietė įveikė per 28,96 sek. ir aplenkė amerikietę Lilly King (29,20 sek.). Trečią vietą užėmė Izraelio atstovė Anastasia Gorbenko (30.25).

Rezultatai
200 m krūtine finalas
Pasaulio rekordas 2 min. 0,16 sek. Kirill Prigoda (RUS) – 2018 12 13
Pasaulio taurės rekordas 2 min. 0,48 sek. Daniel Gyurta (HUN) – 2014 08 31
Lietuvos rekordas 2 min. 5,14 sek. Andrius Šidlauskas – 2021 10 30
Finalo dalyviai

Andrius Šidlauskas vyrų 200 m plaukimo krūtine finale užėmė penktą vietą.

25-erių panevėžietis distancijos metu laikėsi arti lyderių trejeto, o finišavo penktas (2 min. 6,36 sek.). Atrankos varžybose lietuvis buvo 0,20 sek. greitesnis.

Nugalėtoju tapo amerikietis Nic Fink (2 min. 3,78 sek.), aplenkęs olandą Caspar Corbeau (2 min. 4,17 sek.) ir Brazilijos sportininką Caio Pumputį (2 min. 4,27 sek.).

Rezultatai
200 m l. stiliumi finalas
Pasaulio rekordas 1 min. 39,37 sek. Paul Biedermann (GER) – 2009 11 15
Pasaulio taurės rekordas 1 min. 39,37 sek. Paul Biedermann (GER) – 2009 11 15
Lietuvos rekordas 1 min. 40,85 sek. Danas Rapšys – 2017 12 14

Danas Rapšys pasirodymą Toronte užbaigė iškovodamas ketvirtą vietą vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale.

Identišką laiką (1:42.46) kaip ir lietuvis parodė Pietų Afrikos Respublikos plaukikas Matthew Sates. Abu sportininkus iki bronzos skyrė vos 0,01 sek.

Visas tris prizines vietas pelnė amerikiečiai. Trečias finišavo Kieran Smith (1 min. 42,45 sek.), antras buvo Trenton Julian (1 min. 42,35 sek.), o 0,03 sek. persvara nugalėjo Brooks Curry (1 min. 42,32 sek.).

Rezultatai

Pasibaigus pasaulio taurės etapui Toronte Rūta Meilutytė moterų reitinge užima penktą vietą. Jos sąskaitoje – 101.8 taško. Pirmoje vietoje kol kas yra amerikietė Beata Nelson (115.6 tšk.).

Vyrų įskaitoje pirmauja Dylan Carter (114.5 tšk.) iš Trinidado ir Tobago. Danas Rapšys rikiuojasi devintas (85.7 tšk.), o Andrius Šidlauskas užima 17-ą vietą (56.3 tšk.).

Kaip lietuviams sekėsi sekmadienio atrankose, sužinokite čia.

Priminsime, kad penktadienį D. Rapšys iškovojo bronzą vyrų 400 m plaukimo l. stiliumi rungtyje, o šeštadienį auksą moterų 100 m plaukimo krūtine rungtyje pelnė R. Meilutytė.

Šio sezono pasaulio taurės nugalėtojai paaiškės jau šį savaitgalį Indianapolyje (JAV). Trečiasis ir paskutinis varžybų etapas bus surengtas lapkričio 3-5 dienomis.

Daugiau apie FINA pasaulio plaukimo taurės varžybų formatą skaitykite čia.