Plaukimas

Pasaulio taurėje Toronte – Dano Rapšio bronza

Danas Rapšys (archyvas) | LPF / Dariaus Kibirkščio nuotr.

Spalio 28-30 Torontas (Kanada) 25 m baseinas Rezultatai Tiesiogiai

Kanados mieste Toronte penktadienį prasidėjo antrasis FINA pasaulio plaukimo taurės etapas. Pirmąją varžybų dieną į vakaro finalus pateko trys Lietuvos sportininkai.

Vyrų 400 m l. stiliumi rungtyje plauks Danas Rapšys, 100 m krūtine – Andrius Šidlauskas, o 100 m kompl. būdu – Rūta Meilutytė.

Finaliniai plaukimai prasidės 01.00 val. Lietuvos laiku (naktį iš penktadienio į šeštadienį).

Lietuviai finaluose

01.13 val. – Danas Rapšys – 400 m l. stiliumi
01.58 val. – Andrius Šidlauskas – 100 m krūtine

02.17 val. – Rūta Meilutytė – 100 m kompl. b.

400 m l. stiliumi finalo dalyviai

Danas Rapšys vyrų 400 m l. stiliumi finale iškovojo bronzą.

Lietuvis finišavo per 3 min. 38,95 sek. ir nusileido tik amerikiečiui Kieran Smith (3:38.34) ir PAR plaukikui Matthew Sates (3:37.52).

Į finalą D. Rapšys pateko antruoju rezultatu (3:42.64).

Priminsime, kad pirmajame pasaulio taurės etape Berlyne 27-erių panevėžietis šioje rungtyje taip pat buvo trečias (3:40.36). D. Rapšiui priklausantis šalies rekordas yra 3 min. 33,20 sek.

Rezultatai

100 m krūtine finalo dalyviai

Andrius Šidlauskas vyrų 100 m plaukimo krūtine finale užėmė penktą vietą.

Lietuvis distanciją įveikė per 57,91 sek. Nugalėtoju tapo JAV plaukikas Nic Fink (56.39), aplenkęs olandą Caspar Corbeau (57.33) ir amerikietį Reece Whitley (57.45).

Atrankoje 25-erių panevėžietis buvo šeštas (58.15).

A. Šidlausko asmeninis rekordas yra 57,52 sek. Lietuvos rekordas šioje rungtyje priklauso Giedriui Titeniui (57.02).

Rezultatai

100 m kompl. b. finalo dalyvės

Rūta Meilutytė moterų 100 m kompleksinio plaukimo rungtyje finišavo septinta.

25-erių lietuvė buvo kiek lėtesnė nei ryte ir nuotolį įveikė per 59,67 sek.

Nugalėtoja tapo Prancūzijos sportininkė Béryl Gastaldello (57.97). Antrą vietą užėmė amerikietė Beata Nelson (58.06), trečia atplaukė atrankos lyderė švedė Louise Hansson (58.31).

Į finalą R. Meilutytė pateko penktuoju rezultatu (59.42). Kaunietei priklausantis šalies moterų rekordas šioje rungtyje yra 57,68 sek.

Rezultatai

Kaip mūsiškiams sekėsi atrankos varžybose, sužinokite čia.

Pasaulio taurės etapai vyksta trumpajame 25 m baseine ir tęsiasi tris dienas – nuo penktadienio iki sekmadienio.

Šių varžybų atrankas galima tiesiogiai stebėti FINA YouTube kanale arba fina.org. Finaliniai plaukimai – per All Aquatics.

Artimiausi lietuvių startai

Tarp Toronto ir Lietuvos 7 val. skirtumas.

Šeštadienis (spalio 29 diena)

16:51 val. – Sylvia Statkevičius – 200 m l. stiliumi
17:09 val. – Danas Rapšys – 200 m kompl. b.
17:23 val. – Andrius Šidlauskas – 50 m krūtine
17:42 val. – Tomas Navikonis – 100 m l. stiliumi
17:52 val. – Rūta Meilutytė – 100 m krūtine
Finalinių plaukimų pradžia – 01:00 val. (naktį iš šeštadienio į sekmadienį).

Primename, kad šio sezono pasaulio taurės nugalėtojai paaiškės lapkričio 3-5 dienomis Indianapolyje (JAV).

Daugiau apie šių varžybų formatą skaitykite čia.