Pasaulio taurės finiše – dar viena Rūtos Meilutytės pergalė ir Dano Rapšio sidabras

Rūta Meilutytė / Stopkadras

Lapkričio 3-5 Indianapolis (JAV) 25 m baseinas Rezultatai Tiesiogiai Reitingai

Indianapolyje (JAV) baigėsi dar vienas FINA pasaulio plaukimo taurės sezonas. Į paskutinės varžybų dienos finalus užtikrintai pateko ir du Lietuvos sportininkai – Rūta Meilutytė ir Danas Rapšys.

Kaip mūsų šalies plaukikai pasirodė šeštadienio atrankinėse varžybose, sužinokite čia.

Pasaulio taurės atrankas galima tiesiogiai stebėti FINA YouTube kanale arba fina.org. Visi finaliniai plaukimai – per All Aquatics.

Lietuviai finaluose

• 0.53 val. Rūta Meilutytė (50 m krūtine)
  • 1.14 val. Danas Rapšys (200 m l. stiliumi)

50 m krūtine, moterys

Rūtos Meilutytės rezultatai 2022 m. Pasaulio taurės etapuose
#1 Berlynas #2 Torontas #3 Indianapolis
♛ 28.60 ER (1 vieta) ♛ 28.96 (1 vieta) ♛ 28.70 (1 vieta)
Finalo dalyvės

Moterų 50 m plaukimo krūtine finale nuo starto iki finišo pirmavusi Rūta Meilutytė iškovojo dar vieną auksinį apdovanojimą.

Distanciją 25-erių kaunietė įveikė per 28,70 sek. ir buvo visai arti pirmajame varžybų etape Berlyne pasiekto Europos rekordo (28.60).

Antra finišavo amerikietė Lilly King (29.16), o trečia atplaukė slovakė Andrea Podmanikova (29.89).

Už trečią pergalę iš eilės lietuvei ir vėl atiteko 10 tūkst. JAV dolerių čekis bei simbolinė karūna (Triple Crown), kurios sportininkai nusipelno laimėję tą pačią plaukimo rungtį visuose trijuose Pasaulio taurės etapuose.

Rezultatai

Į finalą R. Meilutytė pateko antru rezultatu (30.36).

Primename, kad penktadienį Lietuvos sportininkė nugalėjo 100 m plaukimo krūtine finale.

200 m l. stiliumi, vyrai

Dano Rapšio rezultatai 2022 m. Pasaulio taurės etapuose
1:42.54 (4 vieta) 1:42.46 (4 vieta) 1:41.89 (2 vieta)
Finalo dalyviai

Puikiu rezultatu varžybas Indianapolyje užbaigė Danas Rapšys.

Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale 27-erių lietuvis užėmė antrąją vietą (1:41.89) ir vos 0,11 sek. nusileido amerikiečiui Kieran Smith (1:41.78).

Likus 50 m panevėžietis dar buvo trečias, tačiau galingai finišavo ir paskutiniuose metruose spėjo aplenkti dar vieną amerikietį Drew Kibler (1:41.97).

Rezultatai

Atrankoje D. Rapšio rezultatas (1:42.63) buvo geriausias tarp visų kvalifikacijos dalyvių.

Primename, kad Indianapolyje lietuvis užėmė antrą vietą 400 m l. stiliumi ir 200 m kompl. būdu rungtyse.

Susumavus visų trijų varžybų etapų rezultatus, paaiškėjo šio sezono Pasaulio taurės nugalėtojai, kuriems atiteks po 100 tūkst. JAV dolerių.

Daugiausiai taškų tarp moterų surinko amerikietė Beata Nelson (173.7 tšk.), o vyrų grupėje – Dylan Carter (172.6) iš Trinidado ir Tobago.

Į stipriausių plaukikių ir plaukikų aštuntukus pateko ir lietuviai.

Šešis aukso medalius iškovojusi Rūta Meilutytė užėmė penktą vietą (151.9 tšk.), o Danas Rapšys (pelnyti trys sidabro ir trys bronzos medaliai) – aštuntą (137.1 tšk.).

Už penktą vietą R. Meilutytei atiteks 14 tūkst. JAV dolerių, o D. Rapšiui už aštuntą – 10 tūkst. JAV dolerių.