Plaukimas

Paskelbti geriausi LPF Sprinto taurės plaukikai

2020.08.11 by Aleksandr Leonov 2mpx 15 1

Geriausi Sprinto taurės plaukikai. Aleksandr Leonov nuotr.

Vilnius, Fabijoniškių baseinas (25 m)
Rugpjūčio 11–12 d.
Starto protokolai/rezultatai | Nuostatai

 

Dvi dienas trukusios pirmosios po karantino Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) surengtos varžybos – LPF Sprinto taurė – baigėsi.

Plaukikai iš viso išsidalijo 28 medalių komplektus ir 3 600 eurų prizinį fondą. Geriausiu varžybų plaukiku (pagal dvejose rungtyse surinktų FINA taškų sumą) tapo Danas Rapšys. Antroji vieta atiteko Andriui Šidlauskui, trečias liko Giedrius Titenis. Ketvirtas bendroje įskaitoje – Deividas Margevičius, į lyderių penketuką taip pat pateko Daniil Pancerevas, varžybas baigęs su keturiais šalies vaikinų iki 17 metų plaukimo rekordais.

Dar vieną amžiaus grupių rekordą pagerino Patricija Geriksonaitė, Ji moterų 50 m nugara rungtyje užėmė 4 vietą, o užfiksuotas rezultatas – 31,25 sek – naujas Lietuvos mergaičių iki 13 metų rekordas.


Geriausi varžybų kraulistai: Marija Rutkauskaitė ir Jokūbas Keblys

Geriausi varžybų nugaristai: Ugnė Mažutaitytė ir Arijus Pavlidi

Geriausi varžybų brasistai: Kotryna Teterevkova ir Andrius Šidlauskas

Geriausi varžybų delfinistai: Erika Pašakinskaitė ir Deividas Margevičius

Geriausi varžybų kompleksistai: Kotryna Teterevkova ir Povilas Strazdas

Plačiau apie antrąją varžybų dieną galite sužinoti čia.


Net penkiose distancijose sau lygių neturėjusi Kotryna Teterevkova pasibaigus varžyboms sakė, kad sau planavo panašią Sprinto taurės baigtį.

„Mūsų tikslas buvo užsirašyti startuoti daugelyje distancijų, laimėti ir būti netoli geriausių rezultatų“, – kalbėjo ji.

Geriausia varžybų brasiste ir kompleksiste tapusi Kotryna tokiame varžybų formate, kai nevyksta parengiamieji plaukimai, įžvelgė ir naudą patiems sportininkams.

„Reikia mokytis iš pirmo karto suplaukti geriausiam rezultatui. Turiu spragą, kai ryte sunkiai jautiesi ir, pavyzdžiui, Europos čempionate reikia ryte iš karto daryti geriausią rezultatą, kad pakliūtum vėliau į pusfinalį. Šitos varžybos šiek tiek padėjo įsijudinti ir pajusti tą varžybinį ritmą“, – sakė Kotryna.

2020.08.11 by Aleksandr Leonov 2mpx 15 1

Kotryna Teterevkova. Aleksandr Leonov nuotr.

Olimpinį normatyvą medžiojanti plaukikė pasakojo, kad koronaviruso pandemija pareikalavo nemažai motyvacijos, norint susigrąžinti prarastą sportinę formą, kurią buvo pasiekusi prieš kovo mėnesį turėjusį įvykti Lietuvos čempionatą. Deja, stipriausi šalies plaukikai dėl čempiono titulo pakovos tik gruodį.

„Buvo labai gaila, nes atrodo, tiek daug dirbai ir po to paskelbia karantiną ir žinai, kad tu liksi labai ilgą laiką be vandens, kad visas įdėtas darbas nueis veltui. Bet vis tiek dirbau sausumoj ir stengiausi neprarasti motyvacijos“, – kalbėjo plaukikė.

Po karantino į varžybas sugrįžęs Giedrius Titenis Sprinto taurėje iš viso iškovojo keturis medalius – tris sidabro ir vieną bronzos apdovanojimą.

„Sekėsi visai gerai. Pirmos varžybos po karantino, grįžtam į formas. Smagu, kad prasideda normalus ritmas, normalus gyvenimas. Toliau treniruosimės, pradedam vėl iš naujo ciklą. Ruošiamės, tikėkimės, kad viskas baigsis ir galėsim normaliai dirbti“, – po varžybų kalbėjo plaukikas.

Giedrius Titenis by Aleksandr Leonov 1

Giedrius Titenis. Aleksandr Leonov nuotr.

Giedrius tikino, kad dėl įvykusios pertraukos buvo sunku nuspėti, kaip pavyks pasirodyti.

„Iš tikrųjų buvo sunku prognozuoti, nes buvo karantinas, šešios savaitės be plaukimo, o po to ir treniruotės kitame mieste – Radviliškyje. Toks banguotas sezonas, sezono galas, net gi pradžia, sunku net įvardinti. Pirmą kartą gyvenime taip nutinka, bet smagu. Vasarą turime Lietuvoje po penkiolikos metų. Galim ir tuo pasidžiaugti. Laukiam naujo sezono, o rezultatai nėra tikrai prasti, todėl džiugu“, – sakė G. Titenis.

Artimiausios federacijos varžybos – LPF komandinė taurė – vyks spalio 9–10 dienomis Vilniuje arba Anykščiuose.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai