Paskutinė diena Stokholme – gerinti asmeniniai rezultatai

Paskutinę tarptautinių „Swim Open Stockholm“ plaukimo varžybų Stokholme dieną Lietuvos plaukimo rinktinė iškovotų medalių kraičio nepadidino. Įvairių rungčių finaluose plaukė trys šalies sportininkai, du iš jų pagerino savo geriausius asmeninius rezultatus, tačiau liko be apdovanojimų.

Varžybose Švedijoje laimėtomis rungtimis džiuginęs Danas Rapšys tikėjosi medalio ir 200 m kompleksiniu stiliumi nuotolyje. Po atrankos plaukimo užėmęs penktąją vietą bei pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą (2 min. 03,4 sek.), finale jis įjungė aukštesnę pavarą ir plaukė dar greičiau, tačiau iškovoti ketvirtojo medalio nepavyko – 2 min. 01,94 sek. ir penktoji vieta galutinėje įskaitoje.

Trijuose finaluose iki tol plaukusiam Deividui Margevičiui nepavyko užlipti ant 50 m laisvu stiliumi rungties nugalėtojų pakylos. Ryte pasiekęs trečią rezultatą (23,11 sek.), finale jis pagerino savo asmeninį rekordą, distanciją įveikė per 22,99 sek., bet varžovai plaukė dar greičiau, D.Margevičius liko aštuntas.

Du rinktinės atstovai, Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas, startavo 50 m krūtine rungtyje. Joje geriau sekėsi vieną medalį jau iškovojusiam G.Titeniui. Jis atrankos plaukime užfiksavo trečią rezultatą (27,57), tačiau finale buvo lėtesnis, nusileido trims varžovams ir turėjo tenkintis ketvirtąja vieta – 27,63 sek..

B finale lėčiau plaukė ir A.Šidlauskas, atrankoje likęs devintas (28.32 sek.). Takelyje užtrukęs 28,65 sek., turėtos vietos bendroje įskaitoje Lietuvos plaukikas neišlaikė ir liko dešimtas, jį aplenkė vienas varžovas.

Dvejose rungtyse šiandien planavusi startuoti tituluočiausia rinktinės plaukikė Rūta Meilutytė plaukė tik 100 m laisvu stiliumi ir, nuotolį įveikusi per 58,46 sek., bendroje įskaitoje užėmė 27-ą vietą.

Sau labiau įprastą 100 m krūtine rungtį po stovyklos JAV aukštikalnėse nuovargį tebejaučianti R.Meilutytė, pasitarusi su treneriu Pauliumi Andrijausku, nusprendė praleisti, baigdama pasirodymą Švedijoje.

Į 200 m plaukimo peteliške B finalą iškopusi Beatriče Kanapienytė galutinėje įskaitoje užėmė 16-ą vietą (2 min. 25,39 sek.). Tiek atrankos, tiek finalinio plaukimo distanciją ji įveikė kone identiškai. Užfiksuoti laikai skyrėsi dešimtosiomis sekundės dalimis.

Per keturias „Swim Open Stockholm“ varžybų dienas Lietuvos plaukimo rinktinė iškovojo keturis aukso ir vieną sidabro medalį, taip pat buvo pagerintas vienas šalies plaukimo rekordas.