Paskutinę varžybų Marselyje dieną lietuviams – visų prabų medaliai

50 m baseinas
Atranka į OŽ, EjmČ, PjmČ
Varžybų informacija | Apie varžybas
Rezultatai

Sekmadienį Marselyje baigėsi Prancūzijos plaukimo federacijos (FFN) organizuojamų „Golden Tour Camille Muffat“ varžybų antrasis etapas, kuriame šiemet dalyvavo ir septyni Lietuvos plaukikai – Danas RapšysAndrius ŠidlauskasKotryna TeterevkovaJokūbas KeblysTomas NavikonisAleksas Savickas ir Daniil Pancerevas.

KAIP LIETUVIAMS SEKĖSI ANTRĄJĄ VARŽYBŲ DIENĄ, SKAITYKITE ČIA.

Sekmadienio finalus pirmasis iš lietuvių pradėjo Danas Rapšys. Ketvirtu rezultatu į vyrų 400 m plaukimo A finalą patekęs lietuvis beveik 2 sekundėmis pagerino savo rytinį rezultatą ir, pasilikęs jėgų stipriam finišui, iškovojo sidabrą. D. Rapšys paskutiniuose metruose aplenkė trečią vietą užėmusį plaukiką iš Tuniso Mehdi Lagili (3.51,37). Nugalėjo visą distanciją konkurentams tempą diktavęs prancūzas Joris Bouchaut (3.48,14).

Moterų 100 m plaukimo krūtine A finalas puikiai susiklostė Kotrynai Teterevkovai. Įpusėjus distancijai pirmavo olandė Rosey Metz, tačiau lietuvė buvo visai šalia, o po posūkio K. Teterevkova sugebėjo padidinti persvarą prieš varžoves ir finišo sienelę palietė pirmoji. Nugalėtojos laikas – 1 min. 7,81 sek. Sidabras atiteko šveicarei Lisa Mamie (1.08,31), o bronzą iškovojo R. Metz (1.08,41). K. Teterevkova šioje rungtyje siekia olimpinio A normatyvo (1.07,07).

KMSP/S.kempinaire nuotr.

Bronzos medalį į bendrą lietuvių kraitį analogiškoje vyrų rungtyje pridėjo Andrius Šidlauskas (1.00,99). Jis visai nedaug atsiliko nuo sidabrą pelniusio Serbijos plaukiko Čaba Silađi (1.00,81). Auksą įtikinamai iškovojo olandas Arno Kamminga (59,20). B finale plaukęs Aleksas Savickas finišavo penktoje pozicijoje (1.02,85) ir bendroje įskaitoje užėmė 13-ą vietą.

marselis 2021 andrius bronza

Sekmadienio B ir A finalų transliacija

Vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi kvalifikacijoje dalyvavę lietuviai į vakaro finalus neprasibrovė. Jokūbas Keblys (50,97) užėmė 33 vietą, Tomas Navikonis (51,08) buvo 38-as, o Daniil Pancerevas (51,20) – 40-as tarp 59 dalyvių. Atrankos lyderiu tapo prancūzas Maxime Grousset (48,77). Patekimą į vyrų B finalą garantavo 49,98 sek. rezultatas.

Sekmadienio lietuvių startai

LR – Lietuvos rekordas | PB – geriausias asmeninis rezultatas | SB’21 – geriausias asmeninis 2021 m. sezono rezultatas | NT – nėra rezultato
Prelims – atrankiniai plaukimai | QFA – pateko į A finalą | QFB – pateko į B finalą

Antrajame „Golden Tour Camille Muffat“ etape dalyvauja 286 sportininkai, iš kurių 102 – užsienio plaukikai. Užsiregistravusių buvo kur kas daugiau, tačiau dėl pačių dalyvių saugumo plaukikų skaičius buvo apribotas. FFN teigimu, tai bene didžiausios tokio rango plaukimo varžybos Europoje nuo pat pandemijos pradžios.

Varžybos įtrauktos į Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) oficialų kalendorių, todėl visi sportininkai turės galimybę čia įvykdyti olimpinius normatyvus.

Rytinės varžybų dalys prasideda 10 val. vietos laiku (Lietuvoje – 11 val.), o vakaro finalų pradžia numatyta po 17 val. (18 val.).

Tradicinės FFN „Golden Tour Camille Muffat“ varžybos yra skirtos legendinei prancūzų plaukikei, Londono olimpinių žaidynių čempionei Camille Muffat atminti.