Pirmąją Lietuvos čempionato dieną – brolio ir sesers auksas

Alytuje prasidėjusiame atvirame Lietuvos plaukimo čempionate geriausi šalies plaukikai pasidabino pirmaisiais čempionato medaliais. Šios pirmenybės dalyviams tapo paskutine galimybe įvykdyti pasaulio čempionato ir studentų universiados normatyvus.

Ypatingo susidomėjimo sukėlė 100 m vyrų peteliškės rungtis, kurioje dėl medalių kovojo net trys olimpiečiai Deividas Margevičius, Andrius Šidlauskas, Danas Rapšys ir jiems iššūkį metęs JAV studijuojantis Tadas Duškinas. Būtent tarp paskutinių dviejų plaukikų ir vyko pagrindinis mūšis dėl titulo, o triumfavo ne savo mėgstamoje rungtyje plaukęs D.Rapšys – 52,84 sek., įvykdydamas pasaulio čempionato B normatyvą.

Nuo brolio neatsiliko ir aukso medaliu savo trofėjų kolekciją papildė dvigubai ilgesnėje moterų plaukimo peteliške rungtyje startavusi Dominyka Rapšytė, po atkaklios kovos paskutiniuose distancijos metruose aplenkusi Beatričę Kanapienytę – 2 min. 23,96 sek.

Rūta Meilutytė nesunkiai nugalėjo 50 m plaukimo krūtine rungtį. Olimpinė čempionė laimėjo tiek atranką, tiek finalinį plaukimą, kuriame distanciją įveikė per 31,44 sek., aplenkdama ant podiumo taip pat užlipusias seseris Aušrinę ir Vakarę Girčytes.

Vyrų 50 m nugara plaukimo rungtyje greičiausias buvo Gytis Stankevičius. Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis baseine užtruko 25,64 sek.

Nepaprastai atkakli kova vyko moterų 100 m plaukimo nugara finale. Šalies čempione tapo kaunietė Meda Kulbačiauskaitė, pirmavusi ir po antrankos. Pergalę jai užtikrino 1 min. 05,93 sek. rezultatas.

Vos 0,1 sek. nuo nugalėtojos atsiliko Klaipėdos Gintaro sporto centro atstovė Paulina Pekūnaitė, tik finiše aplenkusi alytiškę Gabiją Minkauskaitę. Ketvirtoje vietoje likusiai Anastasijai Rogožinai iki apdovanojimų pakylos pritrūko tik 0,34 sek.

Vyrų 200 m krūtine rungtyje dėl čempiono vardo kovojo šiaulietis Valdas Abalikšta ir laikinosios sostinės atstovas Marius Mikalauskas. Fortūna šypsojosi Saulės miesto plaukikui – 2 min. 17,37 sek.

Tokio pat nuotolio plaukime laisvu stiliumi į auksą buvo nusitaikę net 5 Kauno plaukikai. Titulą laimėjo Deividas Grigalionis – 1 min. 54,83 sek. Jis buvo greičiausias ir antrankos plaukime.

Sostinės sportininkas Povilas Strazdas buvo greičiausias 400 m kompleksinio plaukimo atrankoje, tačiau varžytis finale atsisakė. Tuo pasinaudojęs čempionu tapo penktuoju rezultatu į finalą patekęs kaunietis Lukas Rutkauskas. Jis nuotolį įveikė per 4 min. ir 50,33 sek. Tik 0,41 sek nuo jo atsiliko komandos draugas Kauno sporto mokykloje „Startas“ Deividas Ivanauskas.

Tarp moterų šioje rungtyje niekas neprilygo šeimininkų atstovei Ievai Jacevičiūtei. Prieš mėnesį pagerinusi šalies rekordą, alytiškė rekordinio tempo nepasiekė, bet varžoves paliko toli už nugaros – 5 min. 08,17 sek.

Pirmąja iškovojusia čempionato auksą sportininke tapo 400 m plaukimo laisvu stiliumi nugalėtoja panevėžietė Viktė Labanauskaitė, nuotolį įveikusi per 4 min. 24,94 sek.

Diana Jaruševičiūtė triumfavo 50 m plaukime laisvu stiliumi – 26,61 sek. Finale ji aplenkė penkiakovininkę Emiliją Serapinaitę bei Medą Kulbačiauskaitę.

Tiek vyrų, tiek moterų estafečių 4 x 100 m laisvu stiliumi plaukimus laimėjo Kauno plaukimo mokyklos 1-ios komandos plaukikai. Vyrai baseine užtruko 3 min. 32,77 sek., tuo tarpu moterų komanda nuotolį įveikė per 4 min. 04,55 sek.