Pirmają žiemos pirmenybių dieną – D. Rapšio olimpinis B normatyvas

–> Kovo 1 d.

–> FINA atranka į PČ, OŽ

–> Išsamūs varžybų rezultatai

–> Vaizdo įrašai: Atrankos, Finalai

Šįvakar Alytuje baigėsi pirmoji Lietuvos žiemos pirmenybių diena. Plaukikai iš Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos ir Jungtinės Karalystės išsidalijo pirmuosius varžybų medalių komplektus.

Vyrų 400 m laisvu stiliumi atranką laimėjęs panevėžietis Danas Rapšys triumfavo ir šios rungties finale. Ryte užfiksuotą laiką (4.11,87) jis gerokai pagerino vakariniame plaukime, kur finišavo per – 3 min. 48,03 sek. To ne tik užteko įvykdyti pasaulio čempionato A normatyvui, bet ir olimpiniam B normatyvui. Antras atplaukė kitas Panevėžio „Žemynos“ auklėtinis Tomas Navikonis (4.13,10). Trečias liko Gedvydas Masiulis (KSM „Startas“) – 4 min. 15,00 sek.

100 m laisvu stiliumi vyrų A finale distanciją pirmasis įveikė lenkas Kacper Majchrzak (49,90). Atrankoje greičiausiai plaukęs Panevėžio „Žemynai“ atstovaujantis Simonas Bilis liko antras – 50,73 sek. Trečią vietą užėmė Povilas Strazdas (Vilniaus MSC). Jo laikas – 51,70 sek. B finale pirmasis atplaukė Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis Erikas Grigaitis – 53,34 sek.

200 m laisvu stiliumi distancijoje buvo nepralenkiama Kauno plaukimo mokyklos auklėtinė Agnė Šeleikaitė (2.09,39). Antroje vietoje liko lenkė Katarzyna Zarembik (2.12,92). Trečioji vieta atiteko Ainei Povilaikaitei (KSM „Startas“) ­– 2 min. 13,12 sek.

200 m krūtine finale pirmas finišavo Andrius Šidlauskas (Panevėžio „Žemyna“) – 2 min. 14,33 sek. ir įvykdė pasaulio čempionato B normatyvą. Antras sienelę palietė KSM „Startas“ auklėtinis Mantas Lisauskas (2.22,32). Trečią vietą užėmė kitas Panevėžio „Žemynos“ auklėtinis Aleksas Savickas (2.24,35) ir įvykdė Europos jaunių olimpinio festivalio B normatyvą.

Moterų 100 m plaukimo krūtine A finale nugalėjo Kotryna Teterevkova (Vilniaus MSC). Ji finišavo per 1 min. 09,81 sek. ir įvykdė tiek pasaulio jaunimo čempionato, tiek ir Europos jaunimo čempionato normatyvus. Antrąją vietą užėmė Lenkijos atstovė Dominika Sztandera (1.10,39), o trečioji vieta atiteko kitai lenkų plaukikei Beatai Maruszczyk (1.12,39). B finale pirmoji atplaukė lenkė Oliwia Mosek – 1 min. 17,28 sek.

100 m nugara A finalą laimėjo Alanas Tautkus (Šiaulių „Delfinas“) – 57,78 sek. Visai nedaug (0,04 sek.) nuo jo atsiliko Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis Rokas Juozelskis (57,82). Trečias atplaukė jo komandos draugas Erikas Grigaitis (58.39). B finale nugalėjo Danielis Kvederis (Klaipėdos „Gintaro“ SC) – 1 min. 01,45 sek.

200 m nugara nuotolyje sau lygių neturėjo lenkė Alicja Tchorz (2.15,80). Už jos finišavo tautietė Magdalena Modrzejewska (2.23,00). Trečią vietą užėmė baltarusė Yana Ivashynka (2.23,43). Iki bronzos apdovanojimo kiek pritrūko Panevėžio sporto gimnazijos auklėtinei Paulinai Pekūnaitei. Jos laikas 2 min. 25,93 sek.

Vyrų 200 m peteliške finalą laimėjo Deividas Margevičius (KSM „Startas“). Jo laikas – 2 min. 00,98 sek. Antras finišavo Šiaulių „Delfinas“ auklėtinis Ainis Želionis (2.09,57). Trečias liko lenkas Maciej Matyjasek – 2 min. 11,71 sek.

Moterų 100 m peteliške A finale nugalėjo lenkė Anna Dowgiert (1.03,00). Antrą vietą iškovojo Kauno plaukimo mokyklai atstovaujanti Radvilė Kerševičiūtė (1:05.84), o trečia liko baltarusė Aliaksandra Sarokina – 1 min. 07,72 sek. B finale stipriausia buvo Kamilė Kučaitė (Panevėžio „Žemyna“) – 1 min. 11,48 sek.

Moterų 50 m laisvu stiliumi A finale visas tris prizines vietas užėmė Lenkijos atstovės. Pirmoji vieta atiteko Korneliai Fiedkiewicz – 26,03 sek. Antroji finišavo Anna Dowgiert (26,35), o trečia sienelę palietė Dominika Sztandera – 26,44 sek. Greta prizininkų pakylos liko Ema Guzaitė (Šiaulių „Delfinas“) 26,87 sek. B finale pirmoji atplaukė Justina Dilkaitė (Vilniaus MSC) – 28,19 sek.

50 m krūtine A finalą laimėjo lenkas Kacper Majchrzak – 30,47 sek. Antras atplaukė jo tautietis Oskar Mosek – 30,67 sek. Trečioji vieta atiteko Justui Jankauskui (Šiaulių „Delfinas“) – 30,69 sek. B finale nugalėjo Panevėžio „Žemynos“ plaukikas Benas Pauliukas – 31,56 sek.

50 m nugara moterų A finale pirmąją vietą užėmė lenkė Alicja Tchorz – 28,34 sek. Antroji finišavo Panevėžio sporto gimnazijos plaukikė Paulina Pekūnaitė (30,60), o trečioji atplaukė Gabija Mankauskaitė (Alytaus SRC) – 30,65 sek. B finale nugalėjo Radvilė Kerševičiūtė (Kauno PM) – 32,60 sek.

50 m peteliškė vyrų A finalą laimėjo Deividas Margevičius, užfiksavęs 24,23 sek. laiką. Kitos dvi prizinės vietos atiteko kaimynams lenkams. Antrą vietą užėmė lenkas Michal Chudy (24,41), trečią – Kacper Majchrzak (24,84). B finale pirmas atplaukė Vilniaus miesto sporto centro sportininkas Jevgenij Rogožin – 25,73 sek.

Moterų 400 m kompleksiniu būdu finale greičiausia buvo Lenkijos atstovė Wiktoria Smetek (5.11,02). Antra vieta atiteko Kauno plaukimo mokyklai atstovaujančiai Erikai Martišiūtei (5.15,70), o trečioji – jos komandos draugei Augustei Jociūtei (5.33,49).

200 m kompleksiniu būdu vyrų finale nugalėjo Andrius Šidlauskas (Panevėžio „Žemyna“) – 2 min. 04,11 sek. Antras finišavo Eimantas Milius (Kauno PM)2 min. 08,29 sek. Trečias atplaukė KSM „Startas“ sportininkas Mantas Lisauskas – 2 min. 09,50 sek.

Rytojaus atrankiniai plaukimai prasidės nuo 9 val., o finalų pradžia – 16 val.