Pirmieji Lietuvos medaliai EJOF 2022: auksą ir sidabrą iškovojo plaukikai

Europos jaunimo olimpinio festivalio vicečempionai (K.Trepočka, P.Geriksonaitė, S.Plytnykaitė, K.Vaičiūnas) | Kipro Štreimikio/ LTOK nuotr.
 Liepos 25-30  Banska Bistrica (SVK) Rezultatai Tiesioginė transliacija

Banska Bistricoje (Slovakija) vykstančiame Europos jaunimo olimpiniame festivalyje pirmuosius medalius Lietuvai iškovojo mūsų šalies plaukikai.

100 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale Smiltė Plytnykaitė buvo pati greičiausia ir finišavusi per 55,94 sek. iškovojo auksą. O netrukus lietuviai mišrioje komandinėje estafetėje 4 x 100 m laisvuoju stiliumi išplėšė sidabrą.

S.Plytnykaitė finale nuotolį nuplaukė per 55,94 sek. – tai naujas asmeninis karjeros rekordas.

„Smiltė finale susitvarkė su jauduliu ir savo emocijomis, ko nepadarė jos pagrindinė konkurentė kroatė Jana Pavalič (56,33). Smiltė pasiekė geriausią karjeros rezultatą ir parodė charakterį.

Labai džiaugiamės. Nors medalis buvo planuotas, bet auksinės prabos nesitikėjome. Tačiau tikslų šiame festivalyje dar turime, todėl gazo neatleisime“, – LTOK.lt sakė Lietuvos jaunių rinktinės vyr. treneris Kęstutis Steponavičius.

Finalo rezultatai

Screenshot 2022 07 26 220312

Po šio finalo S. Plytnykaitė vėl šoko į baseiną, kur kartu su Kristupu TrepočkaKostu Vaičiūnu ir Patricija Geriksonaite dalyvavo mišrioje komandinėje estafetėje 4 x 100 m laisvuoju stiliumi.

Lietuvos komanda distanciją įveikė per 3 min. 38,30 sek. ir nusileidę tik Italijos komandai iškovojo sidabrą.

Screenshot 2022 07 26 220924

„Tikri šaunuoliai, tikra komanda. Nors Smiltė buvo išnaudojusi visas jėgas savo finale, bet kolegos sugebėjo kompensuoti. Didžiuojamės“, – sakė K. Steponavičius.

Antradienį Lietuvos plaukikai iš viso dalyvavo net penkiuose finaluose ir dviejuose pusfinaliuose.

Mantas Kaušpėdas berniukų 100 m plaukimo nugara finale iškovojo septintą vietą. Lietuvis finišavo per 57,68 sek. ir dar kartą atnaujino sau priklausiusį Lietuvos rekordą iki 15 metų. Finale nugalėjo Izraelio atstovas Aukan Nahuel Goldin (56.66).

Screenshot 2022 07 26 222832

Mergaičių 400 m plaukimo l. stiliumi finale Silvija Statkevičius užėmė aštuntą vietą. Lietuvė finišavo per 4 min. 26,57 sek. Auksas atiteko atrankos lyderei vokietei Juliai Ackermann (4:18.54).

Screenshot 2022 07 26 224403

Kristupas Trepočka antrajame berniukų plaukimo 100 m l. stiliumi pusfinalyje finišavo šeštas (52.55), o bendroje įskaitoje užėmė 11 vietą ir į finalą nepateko. Lietuviui iki jo pritrūko visai nedaug – vietą geriausiųjų aštuntuke būtų užtikrinęs geresnis nei 52,31 sek. rezultatas. Tai kiek prasčiau nei asmeninis K.Trepočkos karjeros rekordas (52.27).

Pusfinalio rezultatai

Screenshot 2022 07 26 224714

Mergaičių 200 m plaukimo krūtine pusfinalis sėkmingai susiklostė Guodai Stančikaitei. Lietuvė užfiksavo 2 min. 36,34 sek. laiką ir šeštuoju rezultatu pateko į šios rungties finalą. Pusfinalyje greičiausia buvo rumunė Brigitta Vass (2:32.91).

Finalo dalyvės

Screenshot 2022 07 26 225432

Finalinis plaukimas vyks trečiadienį, 19:37 val. Lietuvos laiku.

Patricija Geriksonaitė mergaičių 200 m plaukimo nugara finale iškovojo aštuntą vietą. Lietuvos plaukikė nuotolį įveikė per 2 min. 22,96 sek. Šios rungties čempione tapo ispanė Nahia Garrido Malvar (2:15.01).

Screenshot 2022 07 26 225942

Visus lietuvių startus ir rezultatus galima rasti čia.

REZULTATAI

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad mūsų šalies plaukikai debiutavo 1995 m. Jungtinėje Karalystėje surengtose trečiose Europos jaunimo vasaros olimpinėse dienose. Nuo 2001 m. olimpinės dienos pervadintos į olimpinius festivalius.

Medalius iš Europos jaunimo olimpinio festivalio Lietuvai yra parvežę šeši mūsų šalies plaukikai – Rolandas Gimbutis (1997), Jūratė Ladavičiūtė (1999), Giedrius Titenis (2005), Giedrė Grigonytė (2009), Rūta Meilutytė (2011) ir Danas Rapšys (2011).