Plaukimas

Plaukikų branduolys kelsis į Klaipėdą – formuojamas treniruočių „burbulas“ (papildyta)

T. Juknevičiaus nuotr.

Lapkričio 6 dieną vyko pirmasis naujos kadencijos Lietuvos plaukimo federacijos Vykdomojo komiteto posėdis. Komiteto nariai vaizdo konferencijos metu ne tik aptarė kasdien besikeičiančią koronaviruso pandemijos situaciją šalyje, bet ir ieškojo būdų, kaip išlaikyti sportininkų treniruočių sąlygas nuo šeštadienį įsigaliojusio nacionalinio karantino.

Ėmėsi iniciatyvos

Vienas iš svarbiausių Vykdomojo komiteto priimtų sprendimų – šalyje organizuoti aukšto meistriškumo pratybų „burbulą“. Kvietimai su pasiūlymais buvo išsiųsti visiems 50 m ilgio baseinams Lietuvoje, o po diskusijų sutarta treniruotes vykdyti Klaipėdoje.

Čia jau nuo ateinančio trečiadienio viso karantino metu galės nepertraukiamai treniruotis nacionalinės rinktinės nariai ir kiti aukšto meistriškumo plaukikai, kuriuos deleguos šalies plaukimo klubai ir mokyklos.

Vykdomojo komiteto nariai, atsakingi už skirtingus šalies regionus, įsipareigojo apklausti sporto mokyklas ir klubus, ir į treniruočių „burbulą“ iš vieno regiono deleguoti apie 20 plaukikų. Tikslus sportininkų sąrašas paaiškės pirmadienį-antradienį.

Lietuvos plaukimo federacija padengs visus baseino nuomos kaštus, o apgyvendinimo ir maitinimo išlaidomis turės pasirūpinti plaukikai kartu su sporto mokyklomis ir klubais. Nakvynė vienviečiame kambaryje ir maitinimas tris kartus per dieną vienam asmeniui kainuos 40 Eur / 1 para. Maistas bus pristatomas kiekvienam sportininkui tiesiai į kambarį.

Vykdomojo komiteto nariai patvirtino išplėstinį rinktinės sąrašą, kuriame esantiems plaukikams ir treneriams bus padengtos visos tiesioginės dalyvavimo treniruočių „burbule“ išlaidos – pilnas maitinimas, gyvenimas ir baseino nuoma.

Išplėstinis rinktinės sąrašas

Sportininkai, įvykdę FINA A ir B kvalifikacinius normatyvus:
Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, Simonas Bilis, Jokūbas Keblys, Kotryna Teterevkova, Arijus Pavlidi, Ugnė Mažutaitytė, Giedrius Titenis ir Deividas Margevičius

Sportininkai, vykdantys normatyvus su amžiaus grupių nuolaida 50 m baseine, rezultatus įvykdę iki 2020 03, taip pat pretenduojantys į olimpinę estafetę:

Daniil Pancerevas (pretendentas į estafetę), Tomas Navikonis, Aleksas Savickas, Erikas Grigaitis, Smiltė Plytnykaitė ir Silvija Statkevičius
Sportininkai, atrinkti pagal trenerių nuomonę, remiantis progresu ir 25 m normatyvais:
Arnas Čereška, Rokas Jazdauskas, Danielis Kvederis ir Matas Činga
Treneriai:
Ina Paipelienė, Žilvinas Ovsiukas, Paulius Andrijauskas
 

Į „burbulą“ atvykdami sportininkai privalės pateikti neigiamą Covid-19 testą, kuris būtų atliktas ne vėliau kaip prieš 72 val. Kad baseine būtų laikomasi visų saugumo reikalavimų, treneriai vienu metu galės dirbti su penkiais sportininkais, kuriems bus sudarytas individualus treniruočių grafikas. Visi nepilnamečiai plaukikai privalės turėti raštiškus tėvų ar globėjų sutikimus.

Siekiant išvengti užsikrėtimo rizikos, plaukikų judėjimas Lietuvos uostamiestyje bus apribotas. Treniruotės Klaipėdoje vyks visas tris karantino savaites be išeiginių dienų. Po lapkričio 29 dienos, atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir operacijų vadovo nutarimus, bus svarstomos „burbulo“ pratęsimo galimybės.

Lietuvos plaukimo federacija Klaipėdos baseinu disponuos 24 valandas per parą, todėl bus atsižvelgta į visų „burbule“ esančių mokinių nuotolinio ugdymo proceso užtikrinimą ir jų poreikius. Dėl šios priežasties treniruočių grafikas bus itin lankstus. Tikimasi, kad treniruočių „burbule“ dalyvaus apie 100 geriausių ir perspektyviausių Lietuvos plaukikų.

Sutarė dėl būsimų varžybų

Posėdžio metu taip pat buvo peržiūrėtas ir artimiausių varžybų kalendorius. Dėl dalies į rizikos grupę patenkančių veteranų sveikatos ir pandeminės situacijos šalyje, nuspręsta atvirą Lietuvos veteranų plaukimo čempionatą, kuris turėjo vykti lapkričio 21–22 dienomis, nukelti neribotam laikui.

Taip pat nutarta vietoje trijų čempionatų gruodžio mėnesį vykdyti du. Lietuvos vaikų-jaunučių čempionatas bus organizuojamas Klaipėdoje gruodžio 4–5 dienomis. O Lietuvos plaukimo čempionato data – gruodžio 17–19 d. – išlieka ta pati, tačiau svarbiausios 2020 metų šalies plaukimo varžybos iš Kauno perkeliamos į Klaipėdą.

Vykdomojo komiteto nariai tikisi, kad šie būtini sprendimai padės visiems išgyventi šį nelengvą laikotarpį, kad vėliau būtų galima kuo greičiau sugrįžti prie mums įprasto režimo.

Papildyta

Aukšto meistriškumo pratybų „burbulas“ taip pat bus finansuotas EJOF kandidatų mokomojoje treniruočių stovykloje Elektrėnuose dalyvavusiems plaukikams: Smiltei Plytnykaitei, Patricijai Kondraškaitei, Gabijai Gailiušytei, Vytei Gelažytei, Aušrinei Bakutytei, Kiril Stepanov, Evaldui Babakinui, Jonui Gabaliui, Adomui Gatuliui, Viktor Dudko, Matui Kairiui, Ievai Vilimaitei ir Vaivai Sadauskaitei.

Trenerių skaičius, kuriuos į Klaipėdos baseiną siųs sporto mokyklos ir klubai, tiesiogiai priklausys nuo deleguojamų sportininkų skaičiaus: 1–5 sportininkams – 1 treneris, 6–10 sportininkų – 2 treneriai, 11–15 sportininkų – 3 treneriai, 16–20 sportininkų – 4 treneriai. Visiems dalyvausiantiems treneriams bus išmokami maistpinigiai.

Klaipėdoje karantino metu taip pat galės treniruotis ir 47 sportininkai iš Regionų rinktinės.

Sporto mokyklų ir klubų iki pirmadienio (imtinai) bus prašoma pateikti du sąrašus: 1) deleguojamų sportininkų ir trenerių sąrašą pagal Vykdomojo komiteto posėdyje duotą įsipareigojimą ir 2) sportininkų sąrašą, kurie nori, bet neturi finansinių galimybių sudalyvauti „burbule“. Lietuvos plaukimo federacija, pagal galimybes, pasilieka teisę bendrai finansuoti dalies tokių sportininkų išlaidas.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai