mini centras

Manto Daškevičiaus nuotr.

Po Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) regionų mini centrų įsteigimo Šiauliuose ir Kaune savojo jau netrukus sulauks ir Vilnius. Įvykus trenerių konkursui, Vilniaus mini centras darbą pradės artimiausiu metu.

Savo kandidatūrą dėl galimybės užimti vyr. trenerio (-ės) poziciją iš viso pateikė trys kandidatai. Vienbalsiu LPF Vykdomojo komiteto, LPF Trenerių tarybos ir Mini centro vadovo sprendimu šias pareigas užims treneris Kęstutis Steponavičius.

Jo komandoje kol kas bus du treneriai – Donatas Balandis ir Vygandas Banys, o padaugėjus mini centre besitreniruojančių sportininkų skaičiui vėliau prie trenerių kolektyvo turėtų prisijungti ir Renata Juškienė.

Mini centro trenerius atrankos komisija rinkosi net iš 11 kandidatų. Toks susidomėjimas rodo, kad šalies jaunųjų plaukikų rengimo efektyvinimas ir orientacija į ilgalaikius, o ne trumpalaikius ir greitus sportinius rezultatus mūsų treneriams tampa vis svarbesnis.

Komisija, priimdama sprendimą, ne tik atsižvelgė į tai, kiek komandos trenerių auklėtinių sportuos šiame naujame mini centre, bet ir siekė, kad būtų laikomasi komandos formavimo principų, o pats trenerių kolektyvas būtų subalansuotas – išlaikyta skirtingų patirčių dermė.

Svarbu paminėti, kad nei šis, nei kiti LPF mini centrai neveiks kaip uždaros ekosistemos – vyks jaunųjų sportininkų ir trenerių rotacija. Sportininkai, atsižvelgiant į tobulėjimo tempus bus peržiūrimi kasmet, treneriai – po olimpinio ciklo pabaigos. Todėl į centrą pirmuoju bandymu nepatekę plaukikai turėtų nenusivilti, o toliau kryptingai dirbti ir siekti savo tikslų.

Šiuo metu planuojama, kad Vilniaus mini centre treniruosis iki 15 perspektyvių plaukikų (išlaikant tą pačią proporciją: vienas treneris – penki sportininkai), kuriems bus stengiamasi užtikrinti visas reikiamas treniruočių sąlygas.

Jauniesiems sportininkams bus sudaromos geriausios įmanomos sąlygos treniruotėms, stebimas jų akademinis pažangumas, siekiant išlaikyti aukštą mokymosi vidurkį. Atskiras dėmesys bus skiriamas plaukikų aerobiniam pajėgumui, ištvermės ir greičio stiprinimui, skirtingų plaukimo būdų technikos gerinimui, visų raumenų grupių vystymui.

Tikimasi, kad ateityje centras galės priimti ir daugiau sportininkų bei trenerių. Didžiulis postūmis tam turėtų būti rekonstruojamo Lazdynų baseino atidarymas, kurį Vilniaus miesto savivaldybė planuoja ateinančių 2022 metų pirmoje pusėje.

Pagrindinis LPF mini centrų tikslas – subūrus talentingiausius jaunuosius plaukikus į grupes ir formuojant aukšto meistriškumo plaukikų piramidę, užtikrinti kokybišką ir efektyvų daugiametį jaunųjų sportininkų rengimo procesą, kad perspektyvus jaunimas pasiektų aukščiausių pasiekimų amžių ir galėtų realizuoti savo potencialą svarbiausiose tarptautinėse varžybose.

Rėmėjai ir partneriai

Vichy logo blue


ml logo 2013 black trans


primus derling logo


logo arena

programas finansuoja min

Naujausi dokumentai

Kalendoriai • Nuostatai • Rezultatai
Plaukimas
Šuoliai į vandenį
Dailusis plaukimas
Atviras vanduo
Veteranai
 
Lietuvos vaikų plaukimo čempionatas (25 m) 2021
lapkričio 26-27 | Palanga

Rezultatai

 Atviras Lietuvos veteranų plaukimo čempionatas 2021

lapkričio 27-28 | Kaunas

Rezultatai | Top10

kandidatai1

ekspertai pataria 2

LPF naujienlaiškis

Norėdami pateikti šią formą turite įgalinti javascript