rapsys ir sun
Danas Rapšys ir Sun Yang. © FINA
 
fina champions swim series logo  Pekinas, Kinija
Sausio 18–19 d.
50 m baseinas
Starto protokolai / rezultatai
 

Vieną aukso ir vieną sidabro medalį Kinijoje jau iškovojęs Danas Rapšys toliau tęsia savo pasirodymą FINA plaukimo Čempionų serijos varžybose. Antrasis etapas vyksta Pekine, kur lietuvis susitinka su jau ne kartą matytais varžovais.

Vyrų 200 m l. stiliumi rungtyje D. Rapšiui teks vėl susidurti su pirmajame etape įveikta Kinijos žvaigžde Sun Yang, vengru Domink Kozma ir tituluotu belgu Pieter Timmers. Dvigubai ilgesnėje distancijoje lietuviui iššūkį mes Y. Sun, D. Kozma ir kinas Ji Xinjie.

Be to, organizatorių ištraukti burtai lėmė, kad D. Rapšys taip pat dalyvaus ir mišrioje komandinėje estafetėje 4 x 100 m laisvuoju stiliumi. Kartu su lietuviu vienoje komandoje taip pat plauks rusas Oleg Kostin, Honkongui atstovaujanti Siobhan Haughey ir kinė Ye Shiwen.

Čempionų serijoje dalyvauja tik vardinius kvietimus gavę praėjusių olimpinių žaidynių ir pasaulio čempionato prizininkai, pasaulio rekordininkai, FINA Pasaulio taurės bendros įskaitos prizininkai ir pasaulio čempionato finalininkai. Neužsipildžius laisvoms vietoms kviečiami kiti geriausią FINA reitingą turintys plaukikai, neatitikę prieš tai įvardintų kriterijų.

2 valandas truksiančios programos rungčių finaluose tarpusavyje varžosi tik po 4 kviestinius plaukikus. Atrankos plaukimai nėra rengiami.

Rezultatus galėsite sekti čia arba stebėti gyvai per FINA TV (jeigu turite paskyrą). Transliacijos pradžia šeštadienį nuo 9.30 val., o sekmadienį – 8 val. ryto.

Sausio 18 d.

Šeštadienį D. Rapšys varžėsi vyrų 200 m plaukimo l. stiliumi rungtyje. Čia jis finišavo antras (1.45,74), tik 0,19 sek. pralaimėjęs kinui Y. Sun (1.45,55). Lietuvis greičiausiai iš finalo dalyvių sureagavo į starto signalą (0,63) ir po pirmųjų 50 m lenkė kiną 0,5 sek. skirtumu. Visgi vėliau į priekį įsiveržė Y. Sun, sėkmingai išlaikęs pirmąją poziciją iki pat finišo. Trečias atplaukė vengras D. Kozma (1.48,98), o ketvirtąja vieta tenkinosi belgas P. Timmers (1.51,94).

Iškart po šio finalo lietuvis dalyvavo ir mišrioje komandinėje estafetėje 4 x 100 m laisvuoju stiliumi. Kartu su D. Rapšiu vienoje komandoje plaukę O. Kostin, S. Haughey ir Y. Shiwen neprilygo kitoms trims suformuotoms komandoms ir finišavo ketvirtoje vietoje (3.34,34). Nugalėjo amerikiečio Michael Andrew, ruso Andrej Minakov, olandės Ranomi Kromowidjojo ir kinės Jianjiahe Wang ketveriukė (3.29,72). Pirmajame estafetės etape plaukęs lietuvis 100 m įveikė ketvirtas per 51,54 sek.

Sausio 19 d.

Paskutinę FINA plaukimo Čempionų serijos varžybų dieną lietuvis startavo vyrų 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje. Čia D. Rapšiui nepavyko pasipriešinti dviem Kinijos atstovams – pirmuosius 100 metrų stipriai pradėjęs D. Rapšys vėliau distancijoje atsiliko tiek nuo Y. Sun, tiek ir X. Ji. Lietuvis finišavo trečias per 3 min. 49,62 sek. ir aplenkė vengrą D. Kozma (3.57,71). Rungtyje greičiausias buvo Y. Sun (3.44,98), o antrąja vieta džiaugėsi jo tautietis X. Ji (3.47,04).


Už pirmąją vietą individualioje rungtyje dalyviui skiriama 10 tūkst., už antrąją – 8 tūkst., už trečiąją – 6 tūkst., o ketvirtąją – 5 tūkst. JAV dolerių premija. Komandinėse estafetėse plaukikai tarpusavyje pasidalina 16 tūkst. (pirma vieta), 12 tūkst. (antra vieta), 8 tūkst. (trečia vieta) ir 6 tūkst. (ketvirta vieta) JAV dolerių. Iš viso šiame Čempionų serijos sezone plaukikai išsidalins beveik 2,5 mln. JAV dolerių prizinį fondą.
 

Kaip D. Rapšiui sekėsi pirmajame etape, skaitykite čia.

Rėmėjai ir partneriai

Vichy logo blue

INVL Pirminis logotipas RGB Melynas

Megrame logo LT 1

WU LOGO HZ BL Yellow Background CMYK

primus derling logo

 logo arena

SMSM logo

Naujausi dokumentai

ekspertai pataria 2

vaiku treneris ban

LPF naujienlaiškis

Norėdami pateikti šią formą turite įgalinti javascript