olimpine rinktine

BNS nuotr.

Antradienio popietę šalies olimpinė plaukimo rinktinė išvyko į Japoniją. Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, Giedrius Titenis, Simonas Bilis, Deividas Margevičius ir Kotryna Teterevkova trečiadienį įsikurs Hiracukos mieste (Kanagavos prefektūra), nuo kurio iki Tokijo sportininkus skiria tik valanda kelio automobiliu.

Kadangi į Olimpinį kaimelį sportininkai galės patekti tik likus penkioms dienoms iki pirmųjų sporto šakos varžybų, didžioji dalis Lietuvos atstovų čia dalyvaus aklimatizacijos stovykloje prieš startuodami Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Trys mūsų plaukikai – D. Rapšys, A. Šidlauskas ir G. Titenis – į olimpines žaidynes pateko įvykdę „A“ (OQT) normatyvus, o „B“ (OST) normatyvus įvykdę S. Bilis ir D. Margevičius padės Lietuvos komandai estafetėje. Visi jie Lietuvai atstovavo ir Rio de Žaneire, o G. Titeniui tai bus jau ketvirtosios olimpinės žaidynės jo karjeroje.

Pakvietimo į Tokiją taip pat sulaukė ir K. Teterevkova. „B“ normatyvus įvykdžiusi lietuvė į olimpines žaidynes pateko pagal šalies moterų reitingą.

Lietuvos plaukimo delegacija Tokijo olimpinėse žaidynėse

#Vardas PavardėNuotoliaiSporto mokykla / klubasTreneris (-ė)
1Danas RapšysOQT200 ir 400 m l. stiliumiPanevėžio „Žemyna“Ina Paipelienė
200 m kompl. b.
4 x 100 m komb. (nugara)
2Andrius ŠidlauskasOQT100 ir 200 m krūtinePanevėžio „Žemyna“Ina Paipelienė
4 x 100 m komb. (krūtine)*
3Giedrius TitenisOQT100 m krūtineKauno plaukimo mokyklaPaulius Andrijauskas
4 x 100 m komb. (krūtine)*
4Simonas BilisRelay onlyOST4 x 100 m komb. (l. stiliumi)Panevėžio „Žemyna“Paulius Andrijauskas
5Deividas MargevičiusRelay onlyOST4 x 100 m komb. (peteliške)Kauno sporto mokykla „Startas“Jolanta Dulevičienė
6Kotryna TeterevkovaUniversality placesOST100 ir 200 m krūtineVilniaus miesto sporto centrasMichailas Romanovskis
7Ina Paipelienėtrenerė
8Paulius Andrijauskastreneris
9Andrius Bogdeliskineziterapeutas
10Lina Katelytėmasažuotoja
11Žilvinas Ovsiukaskomandos vadovas

* Spręsis olimpinėse žaidynėse

Tokijo olimpinės žaidynės vyks liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis.


Nepriklausomos Lietuvos plaukikų pasiekimai

MetaiVietaŠalisAtstovavo LietuvaiPrizininkai
1924ParyžiusPrancūzija0
1928AmsterdamasNyderlandai0
1932–19880Lietuviai plaukė už SSRS komandą4Arvydas Juozaitis — Bronza (1976 Monrealis)
Lina Kačiušytė — Auksas (1980 Maskva)
Robertas Žulpa — Auksas (1980 Maskva)
Raimundas Mažuolis — Sidabras (1988 Seulas)  
1992BarselonaIspanija2Raimundas Mažuolis
Nerijus Beiga
1996AtlantaJungtinės Valstijos8Raimundas Mažuolis
Nerijus Beiga
Mindaugas Bružas
Darius Grigalionis
Mindaugas Špokas
Arūnas Savickas
Laura Petrutytė
Dita Želvienė
2000SidnėjusAustralija6Saulius Binevičius
Rolandas Gimbutis
Minvydas Packevičius
Arūnas Savickas
Darius Grigalionis
Jūratė Ladavičiūtė
2004AtėnaiGraikija10Vytautas Janušaitis
Edvinas Dautartas
Aurimas Valaitis
Paulius Viktoravicius
Saulius Binevičius
Rolandas Gimbutis
Rimvydas Šalčius
Paulius Andrijauskas
Pavelas Suškovas
Darius Grigalionis
2008PekinasKinija9Vytautas Janušaitis
Giedrius Titenis
Edvinas Dautartas
Paulius Viktoravicius
Saulius Binevičius
Rolandas Gimbutis
Rimvydas Šalčius
Rugilė Mileišytė
Raminta Dvariškytė
2012LondonasJungtinė Karalystė4Rūta Meilutytė
Vytautas Janušaitis
Giedrius Titenis
Mindaugas Sadauskas
Rūta Meilutytė
100 m krūtine — Auksas
1.05,47
2016Rio de ŽaneirasBrazilija6Rūta Meilutytė
Simonas Bilis
Giedrius Titenis
Danas Rapšys
Andrius Šidlauskas
Deividas Margevičius
2020+1TokijasJaponija6Danas Rapšys
Andrius Šidlauskas
Giedrius Titenis
Simonas Bilis
Deividas Margevičius
Kotryna Teterevkova
2024ParyžiusPrancūzija
2028Los AndželasJungtinės Valstijos
2032BrisbanasAustralija

Rėmėjai ir partneriai

Vichy logo blue


ml logo 2013 black trans


primus derling logo


logo arena

programas finansuoja min

Naujausi dokumentai

Kalendoriai • Nuostatai • Rezultatai
Plaukimas
Šuoliai į vandenį
Dailusis plaukimas
Atviras vanduo
Veteranai
 
Lietuvos vaikų plaukimo čempionatas (25 m) 2021
lapkričio 26-27 | Palanga

Rezultatai

 Atviras Lietuvos veteranų plaukimo čempionatas 2021

lapkričio 27-28 | Kaunas

Nuostatai |Rezultatai (I diena)

kandidatai1

ekspertai pataria 2

LPF naujienlaiškis

Norėdami pateikti šią formą turite įgalinti javascript