savickas

Aleksas Savickas | Kęstučio Steponavičiaus nuotr.

Italijos sostinėje Romoje šeštadienį tęsėsi Europos jaunimo plaukimo čempionatas. Priešpaskutinę varžybų dieną Lietuvai antrąjį medalį, tik šįkart – auksinį – iškovojo 18-metis Aleksas Savickas.

Vaikinų 200 m plaukimo krūtine finale panevėžietis finišavo pirmas per 2 min. 13,35 sek. ir pagerino asmeninį rekordą. Distanciją A. Savickas pradėjo ramiai, po pirmųjų 50 m buvo antras, o įpusėjus nuotoliui iniciatyvą perėmė į savo rankas ir pergalės nebepaleido.

Visgi, finiše jo vos nepavijo Dmitrii Askhabov iš Rusijos, kurį lietuvis aplenkė vos 0,02 sek. Bronzą iškovojo ukrainietis Maksym Tkachuk (2:13.75).

savickas gold roma 2021 200br

200 m plaukimo krūtine prizininkai | LEN / Deepbluemedia nuotr.

200 m plaukimo krūtine finalas

Į finalą A. Savickas pateko antru rezultatu (2:14.29), o šios rungties kvalifikacinėse varžybose jis buvo pats greičiausias (2:14.79) tarp visų 37 dalyvių.

Primename, kad šiame čempionate A. Savickas, plaukdamas 100 m krūtine rungties finale, nuotolį įveikė per 1 min. 1,29 sek., pagerino asmeninį rekordą ir tapo Europos jaunimo vicečempionu. Auksą tąkart iškovojo Volodymyr Lisovets' (1:00.28) iš Ukrainos, o bronzą pelnė italas Simone Cerasuolo (1:01.56).