Plaukimo vystymas

Baseinų tinklas Lietuvoje plečiasi – susitikimas su Šilalės rajono meru

Ketvirtadienį Lietuvos sporto universitete LPF generalinis sekretorius Emilis Vaitkaitis ir viceprezidentė Ilona Zuozienė susitiko su Šilalės rajono meru Jonu Gudausku.

Šilalės rajonas yra vakarų Lietuvoje Žemaitijoje, kuriame gyvena virš 25 tūkst.žmonių (rajono centre Šilalėje – 5,5 tūkst. gyventojų). Nors Šilalė nuo seno yra žemdirbių kraštas, ją garsino talentingi ir darbštūs šio krašto žmonės: kultūros ir gimtosios kalbos puoselėtojas, poetas ir istorikas Dionizas Poška (1765-1830), kalbininkas, profesorius, kunigas K. Jaunius, generolas – leitenantas, vyriausiasis Lietuvos kariuomenės vadas P. Liatukas (1876-1945). Nepriklausomos Lietuvos prezidentas Aleksandras Stulginskis taip pat yra kilęs iš Šilalės krašto.

Šilalės rajono mero J.Gudausko vizito tikslas bendradarbiavimo galimybių aptarimas rengiant plaukimo trenerius. Mat šių metų rugpjūčio mėnesį Šilalėje duris atvers naujas 25 metrų plaukimo baseinas su SPA kompleksu.Buvo aptarta Lietuvos sporto universiteto plaukimo specialistų parama suteikiant žinių ir praktinių kompetencijų Šilalėje dirbantiems kūno kultūros ir sporto specialistams, jų perkvalifikavimo galimybės tam, kad galėtų dirbti plaukimo treneriais naujajame baseine. Kalbėta apie galimybes jau nuo rugsėjo pirmosios baseine pradėti vykdyti vaikų mokymo plaukti programą.
 
Merui buvo pristatytos LSU vykdomos studijų programos ir galimybės pasirašyti tiesioginio bendradarbiavimo sutartis tarp universiteto ir rajono įmonių rengiant plaukimo specialistus, ir taip užtikrinti jų grįžimą po studijų į jiems sukurtas darbo vietas.
 
,,Džiaugiamės, kad baseinų skaičius mūsų šalyje auga. Baseinas Šilalėje užpildys juodą spragą Žemaitijoje, mat šiame ir aplinkiniuose rajonuose nebuvo nei vieno baseino. Tai iš dalies pagerins vaikų mokymo plaukti situaciją ir plaukimo sporto plėtotės reikalus Šilalės ir aplinkiniuose rajonuose“ – sakė LPF viceprezidentė Ilona Zuozienė.
 
Kitą vertus daugėjant baseinų šalyje, jau pradedamas jausti kvalifikuotų trenerių trūkumas. Todėl Lietuvos sporto universitetas skatina jaunuolius rinktis plaukimo trenerio specialybę ir dirbti šioje patrauklioje srityje, puoselėjant vaikų ir suaugusiųjų saugą, sveikatinimą per sportą, laisvalaikio užimtumą ir savirealizaciją siekiant rezultatų plaukime.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai