Plaukimo vystymas

EJOF 2017 vaikų plaukimo stovyklos svečias Danas Rapšys: „Iš tautinių šokių – į plaukimą“

Ketvirtadienio vakarą EJOF 2017 vaikų plaukimo stovykloje jaunieji plaukikai sulaukė išskirtinių svečių – su jais pabendrauti atvyko Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, Povilas Strazdas, Deividas Margevičius, Rugilė Mileišytė-Binevičienė ir Paulius Andrijauskas.

Linksmai nusiteikę svečiai pasakojo smagias istorijas iš treniruočių, stovyklų ir varžybų, atskleidė, kaip tapo plaukikais. Vieniems plaukimas buvo rekomenduojamas siekiant išspręsti stuburo problemas, kitus nuvedė tėvai arba pakvietė treneriai, na o štai Danas Rapšys tautinių šokių kolektyvo pasirodymus į sunkų darbą baseine iškeitė savo noru. Baseine jo nelaukė išskėstomis rankomis, bet po truputį savo vietą jis atrado.

„Niekada negalima pasiduoti ir visada reikia tikėti savimi“, – atviravo Danas.

Visi svečiai sportuoja ar sportavo daugiau nei 10 metų. „Rekordininkas“ tarp jų – Paulius Andrijauskas. Šiuo metu treneriu dirbantis buvęs plaukikas šiai sporto šakai „atidavė“ 18 metų, dalyvavo Atėnų Olimpiadoje 2004 m., o karjerą baigė 2007-aisiais, tačiau dar turi rekordų, kurių niekas nepagerino.

Plaukikės karjerą taip pat baigusi Rugilė Mileišytė-Binevičienė sakė, kad šioje sporto šakoje reikia daug kantrybės, o Andrius Šidlauskas pridūrė, kad be kantrybės būtina įdėti ir daug darbo.

„Kai lydi sėkmė, negalima sustoti, reikia nuolat tobulėti, dirbi ir judėti pirmyn“, – jaunuosius plaukikus motyvavo Povilas Strazas.

Deividas Margevičius pridūrė, kad nesvarbu, kaip sunku, reikia sukąsti dantis ir plaukti pirmyn. Kartais pasitaiko ir nesklandumų, kurie, atrodytų, gali viską sugadinti, kaip nutiko jam pačiam, kai Anykščių sprinto festivalyje nutrūko plaukimo akiniai, tačiau reikia nepasiduoti. Tą kartą plaukikas finišavo dar geresniu laiku nei su sveikais akiniais.

Svečiai tikino, kad jau nebesuskaičiuoja iškovotų medalių, diplomų ir apdovanojimų, tačiau visus juos saugo.

Jaunieji plaukikai domėjosi, ko tikėtis Pasaulio plaukimo čempionate, ar plaukikai nesiruošia išvykti mokytis ir tęsti karjeros į JAV ar Didžiąją Britaniją.

EJOF 2017 vaikų plaukimo stovykla jau pasiekė pusiaukelę. Po treniruočių baseine ir paskaitų su psichologu dr. Tomu Lagūnavičiumi jaunieji plaukikai lankysis ,,Coca-cola” fabrike, dalyvaus antrame protų mūšyje, o savaitgalį pramogaus Druskininkų vandens parke.

Stovyklą dėl kojos traumos turėjo palikti vienas jaunasis plaukikas – jau atvykdamas jis jautė skausmus, tačiau nesiskundė, bet situacijai pablogėjus buvo nuvežtas pas gydytoją, kuris koją sugipsavo. Nepaisant traumos, stovyklos dalyvis nusiteikęs sugrįžti. 

Stovyklos rėmėja MAXIMA pasirūpino, kad kiekvieną dieną vaikų lauktų gausus vaisių stalas.

Stovyklos dalyviams atsigaivinti AKVILĖ skyrė 650 litrų vandens.  

 

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai