Plaukimo vystymas

Elektrėnų plaukimo bazė pradedama gaivinti nuo trenerių – DARBO SKELBIMAS

Užsibrėžusi tikslą rasti būdų, kaip efektyviau panaudoti šalies baseinus, Lietuvos plaukimo federacija žengia konkrečius žingsnius. Neseniai radusi trenerių Šalčininkams, LPF siūlo darbą plaukimo treneriams Elektrėnuose. Šio žingsnio LPF ėmėsi po LPF prezidento Tomo Kučinsko susitikimo su Elektrėnų savivaldybės meru Kęstučiu Vaitukaičiu ir administracijos direktoriumi Virginijumi Pruskumi prieš dvi savaites.

Susitikimo tikslas buvo aptarti galimybes paversti Elektrėnuose esantį 50 m ilgio 8 plaukimo takelių baseiną plaukimo rinktinių stovyklų vieta. Turint geras apgyvendinimo, maitinimo ir poilsio sąlygas, stovyklas Elektrėnuose galėtų rengti ne tik Lietuvos, bet užsienio plaukimo rinktinės.

“Pirmąjį žingsnį žengiame mes. Kviečiame trenerius, kurie turi ambicijų treniruoti būsimus olimpiečius ir siekti aukščiausių rezultatų. Pasistengsime sudaryti treneriams ne tik puikias darbo sąlygas, bet ir perspektyvas dirbti naujuose Vilniaus baseinuose su geriausiais Lietuvos plaukikais”, – sako LPF prezidentas T.Kučinskas.

Kviečiami treneriai turės galimybę ne tik ugdyti sportininkus, bet ir imtis gyvybiškai svarbių darbų – išmokyti plaukti vaikus. Būtent iš iš išmokusiųjų plaukti bent 20–30 kasmet galėtų pereiti į sportinio plaukimo treniruotes. Tuomet Elektrėnų baseinas galėtų tapti stovyklų baze, atsirastų finansinių galimybių baseino renovacijai.

Elektrėnų savivaldybėje 6 mokyklose, vykdančiose pradinio ugdymo programą, šiuo metu mokosi 214 antrokų, kuriuos būtų galima išmokyti plaukti pagal LPF vykdomą mokymo plaukti programą. Iš jų 108 mokiniai – dviejose Elektrėnų miesto mokyklose ir 106 – keturiose Vievio miesto ir savivaldybės kaimų mokyklose.

Šiuo metu Elektrėnų baseinas nėra visiškai išnaudojamas – vasarą išleidžiamas vanduo, nevyksta plaukimo stovyklos, nėra kvalifikuotų ir entuziastingų trenerių. Todėl ne tik išmokoma plaukti mažai vaikų, bet ir nevystomas sportinis plaukimas. Šalies čempionatuose jau seniai nematyti besirungiančių plaukikų iš Elektrėnų.

Elektrėnų meras K.Vaitukaitis pripažino, kad savivaldybė neturi aiškios strategijos, kurias sporto šakas plėtoti. Tačiau, pasak jo, turint tokį baseiną plaukimas turėtų būti vienas iš prioritetų. 

Darbo skelbimas:

Ieškome 4 (!) plaukimo trenerių norinčių dirbti Elektrėnų baseine.

Savo CV iki birželio 18 d. siųsti el. paštu info@old.old.ltuswimming.com

Su atrinktais kandidatais bus derinamos darbo sąlygos.
Darbo atlygis ne mažesnis nei rinkos vidurkis.

 

 

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai