Plaukimo vystymas

Šiaulių mini centro treneriai: tai buvo didžiulis postūmis

paulius povilionis siauliu delfinas min

Kol nacionalinės rintinės nariai ruošiasi paskutiniams svarbiausiems startams šiemet – Europos ir pasaulio plaukimo čempionatams (25 m baseinuose), treniruočių neapleidžia ir perspektyvus, augantis šalies jaunimas.

Dalis iš jų jau pluša ir Lietuvos plaukimo federacijos įsteigtuose regionų mini centruose Kaune ir Šiauliuose. Pastarajame mieste centras įsikūrė pirmiausiai ir, pasak čia dirbančių plaukimo trenerių Pauliaus Povilionio ir Dovilės Pocienės, jau spėjo ne kartą nudžiuginti sportininkų rezultatais.

Kaip nusprendėte sudalyvauti trenerių konkurse ir prisijungti prie šio pilotinio mini centro?

Paulius: Aš nuo lapkričio iki kovo mėnesio kartu su rinktinės treneriais dirbau federacijos stovykloje-„burbule“ Klaipėdoje. Būtent jie man ir pasiūlė sudalyvauti konkurse ir teikti savo kandidatūrą. Tikriausiai kažką manyje pamatė. Todėl pateikiau paraišką ir patekau.

Dovilė: Lankyti baseiną pradėjau penkerių ir lankiau jį iki pat dvyliktos klasės, tačiau taip ir nepasiekiau to išsvajoto sporto meistro vardo. Turbūt dėl to norėjau realizuoti save dirbdama trenere. O šiame mini centre, jaučiu, kad galiu tą padaryti. Praktiškai pusė mini centro mergaičių atėjo iš mano grupės. Norisi nestovėti vietoje, tobulėti, siekti naujovių, eiti pirmyn, todėl apsisprendžiau ir pateikiau paraišką.

Centras veikia jau kelis mėnesius, kaip per tą visą laiką jums sekėsi dirbti kartu? Sutariate vienas su kitu?

Dovilė: Manau, puikiai. Paulius yra draugiškas, geras patarėjas, padėjėjas, nuoširdus, rūpestingas. Jeigu kažko nežinau, tikrai padeda, paaiškina.

Paulius: Ir kritikas, ar ne? (šypsosi)

Dovilė: Ir kritikas (juokiasi). Kai gauni kritikos, yra kur tobulėti. Spyris nepasiduoti, nenuleisti rankų ir daugiau mokytis.

Paulius: Mums sekasi gerai. Iki tol dirbome labai skirtingai – Dovilė turėjo vienus pliusus, aš turėjau kitus. Manau, gal iš tų dviejų pliusų padarysim vieną didelį. Man labai patinka Dovilės treniruočių įvairovė, ko pas mane kiek trūkdavo. Šiuo metu viskas labai gerai, atmosfera puiki.

Dovilė: Iš pradžių daugelis klausinėjo, kaip mums čia sekasi. Visiems daug tos nežinios buvo. Šiauliams šis mini centro susikūrimas yra labai naudingas. Vaikai susibūrė į vieną stiprią grupę, nes anksčiau nemažai plaukikų buvo vidutinio lygio, buvo sunku jiems rasti sparingo partnerius.

Paulius: Pridėčiau dar ir tai, kad, mano akimis žiūrint, per paskutinius dešimt metų Šiauliai buvo tarsi užmirštas kraštas. Ir staiga pirmas mini centras – Šiauliuose. Ne Kaune, Panevėžyje, kur bene visi geriausi plaukikai, garsinantys Lietuvos plaukimą, o Šiauliuose. Tai buvo didžiulis postūmis ne tik sportininkams, jų tėvams, bet ir patiems treneriams.

paulius povilionis siauliu delfinas min

O ar vaikams patinka čia treniruotis?

Dovilė: Mūsų mini centras įsikūrė praėjusį sezoną, balandžio mėnesį, po sunkių pandeminių metų. Prieš pradedant veikti mini centrui, kaip ir minėjo Paulius, dalis vaikų dalyvavo treniruočių „burbule“ kartu su rinktine, o kiti treniravosi nuotoliniu būdu. Į šį mini centrą patekę jaunieji sportininkai anksčiau dirbo su skirtingais treneriais. Ir nors atmosfera tikrai buvo puiki, siekdami glaudesnio ryšio birželio mėnesį išvažiavome į stovyklą, kad jie dar labiau vieni su kitais susibendrautų.

Treneriai į šį mini centrą išleido pačius geriausius savo sportininkus. Čia jie visi lyderiai, kuriems reikia išskirtinio dėmesio. Viskas klostosi tikrai gerai. Vaikai yra motyvuoti, užsispyrę, kiekvienas į mini centrą atėjo su tikslu, savo svajonėmis.

Paulius: Sekasi jiems labai gerai. Čia jie turi geresnės sąlygas varžytis vieni su kitais, sparingo partnerius. Kadangi vaikai dirbo su skirtingais treneriais, stengiamės suvienodinti jų pajėgumą. Tie, kurie anksčiau skeptiškai žiūrėjo į šį centrą, dabar mato jį kaip pavyzdį, progą tobulėti.

Dovilė: Tikrai turime dar ir kitų gabių vaikų, kurie nors ir nepakliuvo į mini centrą, bet rodo didelį norą, ryžtą. Jie irgi anksti keliasi, papildomai eina į rytines treniruotes, dirba ir labai stengiasi, kad čia pakliūtų. Tikėkimės, kad šie jų norai išsipildys ir mūsų bus dar daugiau (šypsosi).

Tie, kurie nepakliuvote, nenuleiskite rankų, nenusivilkite, nenuvertinkite savo jėgų ir galimybių, nes mini centre sportininkai gauna geriausias sąlygas, geriausią treniruočių laiką. Stengiamės, kad prie mūsų jungtųsi ir kiti specialistai.

dovile pociene siauliu delfinas min

Kodėl dar verta regionui turėti panašų mini centrą?

Paulius: Verta vien jau dėl tos komandinės atmosferos, sparingo partnerių, dėl stovyklų, dėl sportininkų testavimų ir tyrimų, apskritai, dėl geresnių sąlygų, kurios leis jiems tapti geresniais plaukikais.

Dovilė: Itin džiugina galimybė išanalizuoti tas silpnąsias jų vietas tiek vandenyje, tiek sausumoje. To mes tikrai neturėdavome jau daug metų. Dabar tikrai neblogai sekasi, bet, žiūrint į ateitį, norisi dar geriau.

Paulius: O bene labiausiai turėti tokį mini centrą motyvuoja pačių vaikų pasiekti rezultatai.

Dovilė: Anksčiau neturėdavome daug stovyklų ilgame baseine, todėl labai greitai pamatėme ryškius rezultatus. Praktiškai mūsų mini centro mergaitės Lietuvos jaunučių plaukimo čempionate estafetėje 4 po 100 m laisvu stiliumi tapo rekordininkėmis iki 13 metų. Guoda Tručinskaitė, plaukdama 400 m kompleksiniu būdu, pasiekė savo bendraamžių rekordą Nordic Age Group čempionate. Mergaičių iki 13 metų rekordą 100 m nugara rungtyje yra pagerinusi ir Emilija Pociūtė, Patricija Geriksonaitė sudalyvavo Europos jaunimo plaukimo čempionate… Tikimės, kad čia yra tik pradžia. Dar turime, kur tobulėti, nes mini centras tik įsibėgėja. Jeigu dar padės ir sportininkų testavimai, analizė, ir silpnųjų vietų ištaisymas, manau, bus tikrai labai neblogai.

Kokią jūs norėtumėte matyti Šiaulių plaukimo ateitį?

Dovilė: Tapti vienais iš geriausių Lietuvoje, ar ne? (šypsosi)

Paulius: Ne vienais iš, o pačiais geriausiais!

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai