Plaukimo vystymas

Prasidėjo registracija į sisteminius plaukimo trenerių kvalifikacijos kėlimo kursus

ŠMSM logotipas spalvotas LT

Viktorijos Vaišvilaitės-Skirutienės nuotr.

Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) projektui „Plaukimo trenerių kvalifikacijos tobulinimas“ – žalia šviesa. LPF dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skelbtame 2019 metų Sporto rėmimo fondo projektų atrankos konkurse. Rugsėjo pabaigoje paaiškėjo, kad federacijos teikta paraiška sėkmingai gavo finansavimą.

Naujo projekto metu apie 120 plaukimo trenerių ir treneriais norinčių tapti elito grupės sportininkų iš visos šalies lankys sisteminius kvalifikacijos kėlimo kursus. Jų dalyviai ne tik turės galimybę susipažinti ir įsisavinti naujausią sporto šakos treniravimo metodiką, bet ir įgys naujų žinių, kurias galės pritaikyti savo darbo praktikoje.

Projekto „Plaukimo trenerių kvalifikacijos tobulinimas“ metu vyks paskaitų ciklas, remiantis M.A.S.T.E.R. temų rinkiniu – kiekviena raidė slepia vis naują temą:

(M)ental skills (Psichologiniai įgūdžiai) – koncentracija, susikaupimas, atsipalaidavimas, psichologinis tvirtumas, pasitikėjimas savimi;

(A)ttitude (Požiūris) – darbo etika, pozityvumas, įsipareigojimas, atsidavimas, atkaklumas, atsparumas, aistra, entuziazmas, drąsa;

(S)elf-management skills (Savikontrolės įgūdžiai) – miego režimas, mitybos ir hidratacijos žinios, kelionių planavimo įgūdžiai, atsigavimo įgūdžiai;

(T)echnique (Technika) – grybšniai, panėrimai, startai, posūkiai, finišai;

(E)nvironment (Aplinka) – tėvų parama ir palaikymas, komandinė kultūra, trenerio-atleto santykiai, komandos dinamika ir santykiai komandos viduje;

(R)acing ability (Gebėjimas varžytis) – strategijos, taktika, tempas, jėgų išdėstymas ir paskirstymas, plaukimas atrankose, pusfinaliuose ir finaluose.

Atskiroms temoms pristatyti bus kviečiami savo sričių ekspertai. Kai kurios temos bus skirtos ne tik treneriams, bet ir jų sportininkams. Visų temų pagrindu planuojama parengti kokybišką dalijamąją metodinę medžiagą, kuria ateityje galėtų naudotis treneriai ir sportininkai.

„Labai džiaugiuosi, kad seminarų ciklas, susidedantis iš įvairių atskirų temų, pagaliau gavo valstybinį finansavimą, o tai reiškia, kad seminarai treneriams bus nemokami. Taip pat labai džiaugiuosi, kad būtent šio seminarų ciklo pagrindu pagrindiniame šalies plaukimo portale LTUswimming atsiras mini duomenų bazė, kurioje vietą ras buvusių ir būsimų seminarų medžiaga“, – sako Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis.

Kiekvieno seminaro dalyviai gaus po atskirą kvalifikacijos kėlimo kursų dalyvio sertifikatą, o tiems treneriams, kurie išklausys visų 6 seminarų ciklo temas, bus įteiktas papildomas M.A.S.T.E.R. sertifikatas.

Projektas vyks 2019 m. rugsėjo – 2020 m. gruodžio mėnesiais. Tikimasi, kad šis trenerių kvalifikacijos kėlimas sėkmingai tęsis ir ateityje.

Preliminarus* seminarų grafikas:

  1. Lapkričio 20 d., 10–16 val. – Viešbutis Best Baltic Kaunas (A. Mickevičiaus g. 28, Kaunas, Deimanto salė)
  2. Vasario 26 d., 10–16 val.
  3. Balandžio 15 d., 10–16 val.
  4. Birželio 17 d., 10–16 val.
  5. Rugsėjo 16 d., 10–16 val.
  6. Lapkričio 18 d., 10–16 val.

*tiksli informacija bus paskelbta vėliau.

Registracija į pirmąjį seminarą prasidėjo! Užsiregistruoti galite čia. Daugiau informacijos apie projektą ir visą naudingą informaciją rasite specialiame mūsų puslapyje.

ŠMSM logotipas spalvotas LTLPF vykdomas projektas „Plaukimo trenerių kvalifikacijos tobulinimas“ yra iš dalies finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

 

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai